Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 3Ons
    • 16:45

      Träning F-04


      18:15
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:30

      Rottne/Åby 9-m (hemma) F-03


      20:30
    • 19:00

      IFK Kalmar (borta) F-05


      21:00
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Blomstermåla IK (borta) F-06


      19:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
    • 19:00

      Lindsdals IF 9-m (borta) F-04


      21:00
  • 6Lör
    • 13:00

      SSG IF (borta) Herr


      15:00
  • 7Sön
    • 12:00

      Pukebergs BK 9-m (borta) P-16


      14:00
    • 14:00

      Lörby IF (borta) Dam


      16:00
  • 8Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning P06-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
  • 10Ons
    • 16:50

      Bowling o pizzabuffe P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 11Tor
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
  • 13Lör
  • 14Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 15:00

      Träning F-06


      16:30
      Alsbohallen
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
  • 15Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 16Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning P06-07


      18:30
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 18Tor
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
  • 19Fre
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
    • 18:30

      Ungdomsgala F-06


      21:00
    • 18:30

      Ungdomsgala P-08


      21:00
    • 18:30

      Forbollsgala F-05


      21:00
    • 18:30

      Ungdomsgalan F-04


      21:00
  • 20Lör
    • 11:00

      Möre BK (hemma) P-16


      13:00
  • 21Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 10:30

      Träning F-03


      12:00
    • 15:00

      Träning F-06


      16:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
  • 22Mån
    v.43
    • 17:00

      Träning F-09-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning P06-07


      18:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:40
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30
  • 25Tor
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 19:30

      Träning Dam


      20:30
  • 26Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:15

      Träning F-12


      17:15
  • 27Lör
  • 28Sön
    • 10:30

      Träning F-04


      12:00
    • 14:00

      Bergkvara AIF (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Träning P-16


      15:30
    • 15:00

      Träning F-06


      16:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 16:30

      Träning Dam


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
  • 29Mån
    v.44
    • 14:30

      Träning P-16


      16:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 30Tis
    • 17:15

      Träning P06-07


      18:30
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 31Ons
    • 16:30

      Spökkväll F-04


      20:00
    • 17:00

      Träning PF-11


      18:00
    • 20:00

      Träning F-04


      21:30