Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS

Följ

Emmaboda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Emmaboda IS
Välj lag

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 10:00

      Poolspel i Emmaboda P-09


      14:00
    • 11:00

      Färjestadens GOIF 2 (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      Pukebergs BK vit (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Hossmo BK (borta) P-16


      14:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Hossmo BK (borta) F-06


      12:00
    • 13:00

      Västerviks FF (borta) P-04


      15:00
    • 16:00

      Räppe GOIF (borta) F-03


      18:00
    • 17:00

      IFK Borgholm (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Bergkvara AIF (borta) Herr


      19:00
    • 17:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Pukebergs BK (borta) P06-07


      19:00
    • 17:30

      IFK Kalmar (hemma) F-05


      19:30
  • 3Mån
    v.36
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Växjö DFF (hemma) F-03


      20:15
    • 19:00

      Söderåkra AIK (9-m) (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Ramdala IF (hemma) Dam


      21:00
  • 6Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Emmaboda komb (hemma) P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Liatorp/Eneryda komb. 9-m (borta) F-03


      20:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning Dam


      18:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Emmaboda Marknad F-03


      17:00
    • 09:00

      Emmaboda Marknad F-04


      16:00
    • 09:00

      Marknadsstånd nr 6 P-16


      17:00
    • 13:00

      Färjestadens GoIF (borta) F-05


      15:00
    • 13:00

      IFK Borgholm (borta) Herr


      15:00
  • 9Sön
    • 10:00

      IFK Berga (borta) P06-07


      12:00
    • 12:00

      Tingsryd United FC (borta) F-07-08


      14:00
    • 13:00

      Glömminge-Algutsrums IF (borta) Dam


      15:00
    • 13:30

      Team Södermöre (hemma) F-06


      15:30
    • 15:00

      Lindsdals IF (hemma) P-04


      17:00
    • 15:30

      Åseda IF (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Vissefjärda GIF (hemma) Herr


      19:00
    • 17:00

      Kristianopels GoIF (borta) Dam


      19:00
  • 10Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Emmaboda komb (hemma) P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:30

      Madesjö IF vit (borta) F-06


      20:30
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:30

      Runsten-Möckleby IF 9-m (hemma) F-04


      21:30
  • 14Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 18:30

      Nybro IF (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Kalmar Södra IF (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar Emmaboda Dam F-05


      20:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Poolspel Tingsryd P-10


      13:00
    • 13:00

      Trekantens IF (hemma) Herr


      15:00
  • 16Sön
    • 12:00

      Kosta IF (hemma) P-08


      14:00
    • 14:00

      Ljungby IF (borta) F-03


      16:00
    • 15:00

      Krokstorps IF (hemma) F-05


      17:00
    • 17:00

      Smedby/Trekanten (hemma) Dam


      19:00
    • 17:00

      Torsås/Norra Tång (borta) Herr


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 19:00

      Oskarshamns AIK 2 (hemma) P-16


      21:00
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P06-07


      19:30
    • 19:00

      Nybro IF 1 (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Oskarshamns AIK 2 (borta) P-16


      21:00
    • 19:00

      Team Södermöre (borta) Dam


      21:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Madesjö IF (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Kalmar FF (hemma) P06-07


      12:00
    • 13:00

      Böda/Högby (borta) Herr


      15:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Färjestadens GoIF (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Lenhovda IF (borta) P-08


      13:00
    • 14:00

      Persnäs AIF 7-m (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Färjestadens GOIF (hemma) F-06


      17:00
    • 17:00

      Ryssby IF (hemma) F-07-08


      19:00
    • 17:00

      Möre BK (hemma) Herr


      19:00
    • 17:00

      IFK Kalmar (borta) F-04


      19:00
    • 17:00

      Rödeby AIF (borta) Dam


      19:00
  • 24Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
    • 19:00

      Möre BK (hemma) P-16


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 27Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 17:45

      Träning Dam


      19:30
    • 17:45

      Träning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning Herr


      20:30
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 19:00

      Läckeby GoIF (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle P-08


      21:00
  • 29Lör
    • 11:00

      Oskarshamns AIK 1 (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Grimslöv/Vislanda (borta) F-07-08


      13:00
    • 11:00

      Blomstermåla IK (borta) F-06


      13:00
    • 13:00

      Runsten/Möckleby IF (hemma) Dam


      15:00
    • 15:00

      Madesjö IF 9-m (hemma) F-04


      17:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Avslutning P06-07


      12:00
    • 13:00

      Glömminge-Algutsrums IF (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Vimmerby IF (hemma) F-05


      15:00
    • 16:00

      IFK Kalmar B (hemma) Dam


      18:00
    • 16:00

      Lessebo/Hovmantorp (borta) F-03


      18:00