Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bele Barkarby FF

Följ

Bele Barkarby FF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
  • 2Tis
    • 16:45

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning P07-1


      18:15
    • 17:45

      Träning F-08


      19:00
    • 18:10

      Träning F-05


      19:30
  • 3Ons
    • 08:25

      GUSK Flickcup F-05


      17:15
    • 09:10

      ST-Cupen Gruppspel P07-1


      14:30
  • 4Tor
    • 08:50

      Rimbo IF (hemma) F-06


      09:50
    • 09:50

      Älvsjö AIK FF (hemma) Juniorlag Herrar


      10:50
    • 10:30

      Barkarö SK (hemma) F-06


      11:30
    • 11:30

      Skogås-Trångsund (borta) Juniorlag Herrar


      12:30
    • 12:10

      Täby FK (hemma) F-06


      13:10
    • 13:15

      Inomhuscup F03 DJ


      21:00
    • 13:35

      IFK Aspudden-Tellus Tellus (borta) Juniorlag Herrar


      14:35
    • 13:50

      IFK Lidingö FK (hemma) F-06


      14:50
    • 15:45

      Boo FF (hemma) F-06


      16:45
    • 16:45

      Träning P07-1


      18:15
    • 17:30

      ST-Cupen P14 Svår. P-04 Svart


      23:59
  • 5Fre
    • 09:15

      Films SK (borta) F-07


      09:35
    • 10:50

      Träningscup Sköndal lag vit P-08


      13:00
    • 10:55

      Barkarö SK (borta) F-07


      11:55
    • 12:10

      Irsta IF (borta) F-07


      13:10
    • 13:00

      Västerås BK-30 (borta) F-07


      14:00
    • 14:45

      GUSK (borta) F-07


      15:45
    • 17:00

      Träningsmatch P-08


      18:30
    • 17:00

      Koord #BådaGrupper P-06


      18:30
  • 6Lör
  • 7Sön
    • 08:00

      Träning P-07


      09:00
    • 08:00

      Träning P-08


      09:00
    • 08:00

      Gusk (borta) F04


      09:00
    • 08:45

      Trettondagscup P-06


      15:00
    • 10:05

      IFK Mariehamn (hemma) F04


      11:00
    • 11:00

      Träning F-05


      13:00
    • 11:30

      ST-cupen slutspel P07-1


      14:00
    • 11:45

      IFK Lidingö (borta) F04


      12:45
    • 12:15

      Träning P-04 Svart


      14:00
    • 13:45

      Hässelby SK (hemma) F04


      14:45
    • 15:00

      IFK Lidingö (hemma) F04


      16:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart


      19:30
    • 19:10

      Älvsjö AIK FF (hemma) Juniorlag Herrar


      20:10
  • 8Mån
    v.2
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 17:00

      Koord #Fredag P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09-3


      18:00
    • 18:00

      F05:s årliga Fotbollsgala F-05


      20:00
  • 13Lör
    • 07:45

      Träning P-08


      09:00
    • 09:00

      Träning P-09-1


      10:00
    • 09:45

      Träning P07-1


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:15
    • 11:00

      Träningsmatcher för lag Vit P-08


      14:00
      Veddestavallen - konstgräset
      Samlingsinformation: Klubbhuset
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: Hej!

      Nya träningsmatcher och denna gång mot Segeltorp.

      Om vädret tillåter så kommer de till oss med två lag och vi har för avsikt att delta med två lag. Vi spelar en match per lag.

      Vi har bokat Veddestavallen mellan 11.00-14.00.

      Tillgång finns till klubbhuset under matchspelet för föräldrar och besökare som behöver värma sig.

      Matchen kan pga årstiden komma att justeras tätt inpå med ny tid eller datum.

      Vi återkommer med mer information närmare matcherna.

      Anmäl er snarast möjligt. Efter sista anmälningsdatum så kallar vi spelare från andra Bele-lag.

      (Match)Kläder efter väder. Jag vill se att alla har med sig en mössa, vantar och underställ (förutsatt att det inte är extremt milt för årstiden). Ta med vattenflaska, på med benskydd och ta med en massa engergi!

      //Ledarna
    • 12:30

      Träning P-04 Svart


      14:00
    • 12:45

      Träning F04


      14:00
    • 13:00

      Träning P-09-2


      14:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 14:00

      Segeltorps IF (hemma) P-05 P05 Blå


      15:00
    • 14:00

      Träning DJ


      15:00
    • 14:45

      Träning U16


      17:00
    • 15:00

      Bele Barkarby P05 röd (hemma) P-05 P05 Blå


      16:00
    • 15:00

      Bele P05 Blå (hemma) P-05 Röd/Gul


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09-4


      16:30
  • 14Sön
    • 08:00

      Träning P-07


      09:00
    • 08:00

      Träning P-08


      09:00
    • 09:00

      Sollentuna FK, Silverdal M/S (hemma) F-06


      10:00
    • 09:30

      Koord #Söndag P-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-04 Svart


      12:00
    • 11:00

      Träning F-05


      12:30
    • 15:00

      Träning P-09-3


      16:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06 Svart


      19:30
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:00

      Koord #Fredag P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09-3


      18:00
  • 20Lör
    • 08:00

      IFK Stocksund -Orange (borta) F-07


      08:45
    • 09:00

      Brommapojkarna 07-6 (hemma) F-07


      10:00
    • 09:00

      Träning P-09-1


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09-2


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:15
    • 11:45

      Träningsmatch P07-1


      14:00
    • 12:45

      Träning F04


      14:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 14:00

      Träning DJ


      15:00
    • 14:15

      Träningsmatch U16


      16:30
    • 14:20

      IK Frej U17 (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:45

      Träning U16


      17:00
    • 15:00

      Träning P-09-4


      16:30
    • 16:00

      Träning P-04 Svart


      18:00
    • 16:00

      Sollentuna Norrviken P04 (hemma) P-05 P05 Blå


      18:00
  • 21Sön
    • 08:00

      Träning P-07


      09:00
    • 08:00

      Träning P-08


      09:00
    • 08:30

      Träningsmatch mot Segeltorp P-08


      10:00
    • 09:00

      Vinter7an F-08


      11:00
    • 09:00

      Träning F-10


      10:30
    • 09:30

      Koord #Söndag P-06


      11:00
    • 10:30

      Träning P-04 Svart


      12:00
    • 11:00

      Träning F-05


      13:00
    • 11:30

      Träningsmatch för lag Vit P-08


      13:00
    • 15:00

      IFK Stocksund (borta) P-05 P05 Blå


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09-3


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09-3


      17:00
    • 16:00

      DIF P07 Akademi (borta) P07-1


      17:00
    • 16:30

      Spånga (borta) Dam


      18:30
    • 17:00

      Träningsmatch P07-1


      18:00
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06 Svart


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • Heldag

      KIF-Cupen Herr

    • 09:00

      Göransson Cup 2018 F04


      00:00
    • 12:00

      Göransson cup P07-1


      00:00
    • 13:00

      LF Elite Cup Juniorlag Herrar


      00:00
    • 17:00

      TäbyBlixten P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning P-09-3


      18:00
    • 17:00

      Koord #Fredag P-06


      18:30
    • 19:00

      Täbyblixten P-07


      21:00
    • 21:05

      Ingarö IF 2 (borta) F04


      22:00
    • 21:30

      Gideonsbergs IF (borta) F04


      22:30
  • 27Lör
    • Heldag

      KIF-Cupen Herr

    • Heldag

      Göransson Cup 2018 F04

    • 00:00

      Göransson cup P07-1


      21:00
    • Heldag

      LF Elite Cup Juniorlag Herrar

    • 09:00

      Träning P-09-1


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09-2


      11:00
    • 10:00

      Örby IS (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:15
    • 11:30

      Träning P-04 Svart


      13:00
    • 14:00

      Träning DJ


      15:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 14:00

      Träning Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      FC Arlanda (hemma) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 14:45

      Träning U16


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch Hanviken P-05 Röd/Gul


      16:00
    • 16:00

      Oklart (hemma) P-05 P05 Blå


      17:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:20

      Årsunda IF (hemma) F04


      19:20
    • 18:20

      IK Huge Fotboll (hemma) F04


      19:20
    • 21:40

      Skultuna IS (borta) F04


      22:40
    • 21:40

      Skogås-Trångsunds FF (hemma) F04


      22:40
  • 28Sön
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons