Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Almtuna IS

Följ

Almtuna IS (Ungdom gemensam)

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Almtuna IS
Välj lag

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 15:30

      Träning Team 06


      16:30
    • 15:30

      Träning Team 07


      16:45
    • 19:00

      Träning Team 04


      20:00
    • 19:45

      Huddinge IK (hemma) J20


      21:45
  • 2Tis
    • 15:30

      Träning Team 05


      16:30
    • 16:45

      Träning J20


      17:45
    • 17:45

      Träning Team 04


      18:45
    • 19:15

      Södertälje SK 1 (hemma) Team 03


      21:15
    • 19:30

      Träning Team 04


      20:45
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 15:30

      Träning Team 10


      16:30
    • 17:30

      Träning J20


      18:20
    • 18:25

      Träning Team 08


      19:15
    • 18:45

      Östhammars SK (hemma) Team 05


      20:00
    • 19:30

      Gimo IF HC (hemma) Team 04


      21:30
  • 6Lör
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 15:30

      Träning Team 09


      16:30
    • 16:45

      Träning J20


      17:45
    • 17:50

      Träning J20


      18:30
    • 19:15

      IFK Täby HC (hemma) Team 03


      21:15
    • 19:15

      Väsby Hockey Ungdom (hemma) Team 05


      20:30
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 15:30

      Träning Team 10


      16:40
    • 16:45

      Träning Team 06


      17:35
    • 17:50

      Träning Team 08


      18:45
    • 17:50

      Träning J20


      18:45
    • 18:00

      Samträning UYHC - Valsätra FLICK


      19:20
    • 18:45

      Wings HC Arlanda (hemma) Team 04


      20:45
    • 19:00

      Träning Team 09


      22:00
    • 19:30

      AIK 2 (hemma) A-lag Damer


      21:30
    • 19:30

      Huddinge IK (borta) Team 03


      21:30
  • 13Lör
    • 08:00

      Träning Team 04


      09:15
    • 08:00

      Jacob Silfverberg Cup Team 08


      21:00
    • 08:00

      Djurgården 1 (borta) Team 10


      18:00
    • 12:45

      Träning Team 09


      14:15
    • 12:45

      Enköpings SK HK (hemma) Team 03


      14:45
    • 12:45

      Match Team 04


      14:45
    • 13:25

      SK Iron (borta) Team 05


      14:40
    • 13:25

      SK Iron (borta) Team 06


      15:00
    • 15:00

      Träning J20


      16:00
    • 15:30

      AIK Ishockeyförening (borta) Team 05


      16:45
    • 16:30

      Träning Team 07


      17:45
    • 17:45

      Tyresö Hanviken Hockey (hemma) J20


      19:45
  • 14Sön
  • 15Mån
    v.42
    • 15:30

      Träning Team 07


      16:30
    • 15:30

      Träning Team 10


      16:45
    • 16:45

      Träning Team 03


      17:45
    • 18:00

      Träning Team 03


      18:45
    • 19:30

      Sollentuna HC (hemma) J20


      21:30
  • 16Tis
    • 15:30

      Träning Team 09


      16:30
    • 17:00

      Träning J20


      17:45
    • 18:00

      Träning Team 05


      19:30
    • 18:00

      Träning Team 09


      19:00
    • 18:30

      Träning Team 06


      19:30
    • 19:15

      Wings HC Arlanda (hemma) Team 03


      21:15
    • 19:30

      Sollentuna HC 1 (hemma) Team 04


      21:30
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 15:30

      Träning Team 08


      16:45
    • 16:30

      Träning Team 05


      17:20
    • 17:00

      Heta stolen J20


      18:00
    • 17:00

      Träning Team 03


      18:15
    • 17:35

      Träning Team 06


      18:25
    • 18:00

      Träning Team 04


      19:00
    • 18:15

      Träning J20


      19:00
    • 18:40

      Träning Team 03


      19:30
    • 18:40

      Träning Team 06


      19:35
    • 19:10

      Målsättning J20


      20:00
    • 19:30

      IFK Täby HC (hemma) J18E


      21:30
    • 19:45

      Träning Team 04


      20:45
  • 19Fre
    • 15:45

      Träning J20


      17:00
    • 18:00

      Samträning UYHC - Valsätra FLICK


      19:20
    • 18:45

      Norrtälje IK (hemma) Team 05


      20:00
    • 19:00

      Västerås IK Ungdom (hemma) Team 04


      21:00
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      21:45
  • 20Lör
    • 08:00

      Sandviken (borta) Team 07


      23:59
    • 10:00

      Träning FLICK


      10:50
    • 10:15

      Tierp HC (borta) Team 08


      16:00
    • 11:05

      Träning Team 10


      11:55
    • 12:00

      Poolspel 1 Björnligan -09 FLICK


      16:00
    • 12:10

      Träning Team 09


      13:00
    • 12:45

      Iron SK blå (hemma) Team 06


      14:15
    • 13:15

      Träning Team 08


      14:15
    • 15:45

      Bålsta Hockey Club (hemma) Team 05


      17:00
    • 17:30

      Flemingsbergs IK (borta) Team 03


      19:30
  • 21Sön
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
    • 15:30

      Träning Team 09


      16:30
    • 16:45

      Träning J20


      17:45
    • 18:00

      Motivationsklimat Team 09


      20:00
    • 18:15

      AIK (hemma) Team 03


      20:15
    • 19:00

      Göta Traneberg IK (borta) Team 05


      20:15
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 18:00

      Träning J20


      19:00
    • 18:00

      Samträning UYHC - Valsätra FLICK


      19:20
    • 19:00

      Almtuna IS (hemma) Team 03


      21:00
    • 19:00

      Almtuna IS (hemma) Team 04


      21:00
    • 19:15

      SDE HF 2 (hemma) A-lag Damer


      21:15
  • 27Lör
  • 28Sön
    • 10:00

      Enköping SK (borta) Team 09


      12:00
    • 11:40

      Bålsta HC (borta) Team 09


      13:40
    • 12:30

      Tierps HK (hemma) Team 09


      14:30
    • 15:30

      Träning A-lag Damer


      16:15
    • 15:40

      IF Vallentuna BK (borta) J18E


      17:40
  • 29Mån
    v.44
    • 18:30

      Powerbreak Team 03


      21:00
    • 19:00

      VIP A-lagsmatch Team 04


      22:00
    • 19:00

      A-lagsmatch Modo Team 08


      21:00
    • 19:00

      A-lagsmatch mot Modo Team 10


      21:00
    • 19:40

      IF Vallentuna BK (borta) J20


      21:40
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning J20


      17:45
    • 19:30

      Wings HC Arlanda (hemma) J18E


      21:30
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning Team 06


      18:00
    • 19:30

      Nacka HK (hemma) J20


      21:30