Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rönnängs IK

Följ

Rönnängs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
  • 2Fre
    • 08:20

      Träning FP-09


      09:50
    • 08:45

      BDU – Bohuslän Dal Utveckling 04 A-pojk


      16:15
    • 11:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      14:45
    • 17:30

      Träning RIK Tjejer


      18:20
    • 19:30

      Lerums BK (hemma) A-lag Herrar


      21:30
  • 3Lör
    • 14:00

      Hisingens IK (borta) FP-06


      16:00
    • 14:00

      Varberg HK (hemma) J-20


      16:00
    • 15:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:45

      Träning A-pojk


      19:20
  • 4Sön
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:00

      Open ice P-08


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 08:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 10:10

      Träning FP-09


      11:20
    • 10:20

      Träning P-10


      11:20
    • 11:30

      Stenungsund HF (hemma) FP-07


      13:30
    • 13:00

      Träning A-lag Herrar


      13:50
    • 14:00

      Träning J-20


      14:50
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 17:00

      Träning RIK Tjejer


      17:50
    • 18:00

      Lerums BK 2 (hemma) A-pojk


      20:00
    • 19:00

      Hovås HC (borta) P-05


      21:00
  • 5Mån
    v.45
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 17:00

      Träning FP-06


      18:50
    • 17:45

      Träning A-pojk


      19:50
  • 7Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:10
    • 18:00

      Träning P-05


      20:20
    • 18:10

      Träning FP-06


      20:20
    • 18:10

      Träning FP-07


      19:10
    • 20:30

      Träning J-20


      21:50
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 17:20

      Träning FP-09


      18:20
    • 17:30

      Träning RIK Tjejer


      18:20
    • 17:30

      Skridskoteknik P-10


      18:20
      Tjörns ishall Rönnäng
    • 18:30

      Hanhals IF (hemma) P-05


      20:30
    • 19:30

      Lions HC Strömstad (borta) A-lag Herrar


      21:30
    • 19:45

      Träning A-pojk


      21:50
    • 19:50

      Träning P-08


      20:50
    • 20:00

      Träning FP-07


      20:50
  • 10Lör
    • 09:30

      Träning RIK Tjejer


      14:50
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 17:00

      Hisingen/Järnbrott (hemma) A-pojk


      19:00
    • 19:30

      Lions HC Strömstad (hemma) FP-06


      21:30
  • 11Sön
    • 00:00

      Uddevalla IS (borta) P-05


      00:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      Open ice P-08


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 08:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 10:10

      Träning FP-06


      11:20
    • 10:30

      Match mot Ssund & Lions P-08


      14:30
    • 10:30

      Lions HC (borta) P-10


      15:00
    • 14:30

      Lysekil/Uddevalla/Munkedal (borta) A-pojk


      16:30
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 17:00

      Hisingens IK (hemma) FP-06


      19:00
    • 18:30

      Träning J-20


      19:50
  • 12Mån
    v.46
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:10
    • 18:00

      Träning P-05


      20:20
    • 18:10

      Träning FP-07


      19:10
    • 18:30

      Göteborgs IK/Frölunda HC (borta) FP-06


      20:30
    • 20:30

      Träning J-20


      21:50
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 12:50

      Träning FP-09


      13:50
    • 13:00

      Träning P-10


      13:50
    • 13:30

      Lysekils HK Viking (borta) FP-06


      15:30
    • 14:00

      Partille HK (borta) J-20


      16:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      14:50
    • 14:00

      Lions HC Strömstad (borta) A-pojk


      16:00
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 16:00

      Match KIK & Lions P-08


      20:00
    • 20:30

      Lerums BK (borta) P-05


      22:30
  • 18Sön
    • 00:00

      Kungälvs IK Vit (borta) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Munkedals BK (borta) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Lions HC Strömstad Blå (borta) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Lions HC Strömstad Vit (hemma) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Lions HC Strömstad Blå (hemma) FP-09


      02:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 09:20

      POOLSPEL FP-09


      14:00
    • 13:30

      Lysekils HK Viking (borta) FP-07


      15:30
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 17:00

      Träning RIK Tjejer


      17:50
    • 18:00

      IF Mölndal Hockey 2 (hemma) A-pojk


      20:00
    • 19:30

      Uddevalla HC (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 19Mån
    v.47
  • 20Tis
    • 16:50

      Träning FP-06


      18:50
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning A-pojk


      19:50
  • 21Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 19:30

      Lysekils HK Viking (hemma) A-lag Herrar


      21:30
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • 08:00

      GP-Pucken (Grundserie) P-08


      19:00
    • 09:35

      GP PUCKEN- kungsbacka FP-06


      19:00
    • 09:35

      GP PUCKEN - alingsås FP-06


      19:00
    • 14:00

      Kungälvs IK (hemma) J-20


      16:00
    • 18:00

      Kållered SK (borta) P-05


      20:00
  • 25Sön
    • Heldag

      Gemensamma måltider GP-pucken FP-09

    • Heldag

      GP Pucken FP-07

    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:45

      Gruppspel GP-pucken FP-09


      17:55
    • 09:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 09:20

      Träning FP-06


      11:20
    • 09:20

      Träning P-05


      11:20
    • 11:30

      Träning J-20


      12:30
    • 12:40

      Träning A-lag Herrar


      13:40
    • 13:50

      Träning RIK Tjejer


      14:50
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 17:00

      Bäcken HC 2 (borta) A-pojk


      19:00
    • 18:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      19:00
  • 26Mån
    v.48
    • 17:30

      Träning FP-07


      18:30
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:10

      Träning FP-07


      19:10
  • 29Tor
  • 30Fre