Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rönnängs IK

Följ

Rönnängs IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
    • 17:20

      Träning P-08


      18:20
    • 17:30

      Träning FP-07


      18:20
    • 18:30

      IF Mölndal Hockey (hemma) FP-06


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      20:50
    • 21:00

      Träning J-20


      21:50
  • 2Tis
    • 18:30

      Lions HC Strömstad (hemma) P-05


      20:30
    • 19:30

      Lerums BK (borta) A-lag Herrar


      21:30
  • 3Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 18:30

      Härryda HC (hemma) A-pojk


      20:30
    • 21:00

      Träning J-20


      21:50
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 17:20

      Träning P-08


      18:20
    • 17:30

      Träning FP-07


      18:20
    • 19:30

      Lions HC Strömstad (hemma) A-lag Herrar


      21:30
  • 6Lör
    • Heldag

      Lerumspucken FP-07

    • 00:00

      Stenungsund HF Blå (hemma) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Uddevalla Blue Rocks IS Vit (borta) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Stenungsund HF Vit (hemma) FP-09


      02:00
    • 00:00

      Uddevalla Blue Rocks IS Blå (borta) FP-09


      02:00
    • 13:00

      Match - LHK & SHF P-08


      16:30
    • 13:30

      Träning J-20


      14:50
    • 14:50

      Träning FP-09


      16:20
    • 15:00

      Träning P-10


      16:20
    • 15:30

      Träning P-05


      17:50
    • 16:20

      Träning FP-06


      17:50
    • 16:45

      Träning A-pojk


      19:20
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning FP-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:50
    • 17:45

      Träning A-pojk


      19:50
  • 10Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Bäcken HC (borta) FP-06


      20:00
    • 19:30

      Uddevalla HC (hemma) A-lag Herrar


      21:30
    • 20:00

      Hovås HC 2 (borta) A-pojk


      22:00
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • Heldag

      Lerumspucken FP-09

    • 13:00

      Träning P-10


      13:50
    • 13:15

      Hanhals IF 2 (borta) P-05


      15:15
    • 13:30

      Uddevalla-RIK FP-07


      14:50
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      14:50
    • 15:00

      Hanhals IF (borta) J-20


      17:00
    • 15:00

      Allmänhetens åkning FP-06


      16:45
    • 15:00

      aLLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:20
    • 19:30

      IF Mölndal Hockey (borta) A-pojk


      21:30
  • 14Sön
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-08


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 09:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 10:20

      Träning P-10


      11:20
    • 10:30

      Kungälvs IK Blå (borta) FP-09


      12:30
    • 11:20

      Kungälvs IK Vit (borta) FP-09


      13:20
    • 11:30

      Träning P-05


      13:40
    • 11:40

      Träning FP-06


      13:40
    • 13:00

      Kungälvs IK Vit (hemma) FP-09


      15:00
    • 13:50

      Träning A-lag Herrar


      14:50
    • 14:00

      Säsongens utbildning för föreningsdomare A-pojk


      18:00
    • 14:00

      Domarkurs P-05


      18:00
    • 15:00

      allmänhetens åkning FP-06


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 17:00

      Träning A-pojk


      19:10
    • 19:20

      Träning J-20


      20:20
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning FP-06


      18:50
    • 17:00

      Träning P-05


      18:50
    • 17:45

      Träning A-pojk


      19:50
  • 17Ons
    • 16:50

      Träning FP-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:10
    • 18:00

      Träning P-05


      20:20
    • 18:10

      Träning FP-07


      19:10
    • 18:20

      Träning FP-06


      20:20
    • 20:30

      Träning J-20


      21:50
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:30

      Träning RIK Tjejer


      18:20
    • 18:20

      Träning P-08


      19:20
    • 18:30

      Träning FP-07


      19:20
    • 19:30

      Stenungsund HF (hemma) FP-06


      21:30
    • 19:45

      Träning A-pojk


      21:50
  • 20Lör
    • 10:30

      Match - Lions & KIK P-08


      14:00
    • 14:00

      Bäcken HC (hemma) J-20


      16:00
    • 16:30

      Träning A-lag Herrar


      17:50
    • 18:00

      Hovås HC (hemma) A-pojk


      20:00
    • 18:00

      Frölunda HC (borta) P-05


      20:00
  • 21Sön
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-08


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 08:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 10:10

      Träning FP-09


      11:20
    • 10:15

      Stenungsund HF (hemma) P-05


      13:30
    • 10:20

      Träning P-10


      11:20
    • 13:30

      Lions-Rönnäng FP-07


      15:00
    • 13:30

      Träning J-20


      14:50
    • 15:00

      Allmänhetens åkning FP-06


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 17:00

      Träning RIK Tjejer


      17:50
    • 17:00

      Kållered SK (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Härryda HC 2 (hemma) A-pojk


      20:00
    • 19:00

      Stenungsund HF (borta) FP-06


      21:00
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning FP-06


      18:50
    • 17:00

      Träning P-05


      19:00
    • 17:45

      Träning A-pojk


      19:50
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-07


      18:30
    • 18:40

      Träning J-20


      19:40
    • 18:50

      Träning FP-06


      20:50
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:30

      Lysekils HK Viking (borta) A-lag Herrar


      21:30
    • 19:45

      Träning A-pojk


      21:50
  • 27Lör
    • 12:50

      Träning FP-09


      13:50
    • 13:00

      Träning P-10


      13:50
    • 13:30

      Uddevalla/Lysekil/Munkedal (borta) A-pojk


      15:30
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      14:50
    • 14:00

      Vänersborgs HC (borta) J-20


      16:00
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 17:00

      Träning FP-07


      17:50
    • 18:00

      Hisingens IK (hemma) P-05


      20:00
    • 19:00

      Uddevalla Blue Rocks IS (borta) FP-06


      21:00
  • 28Sön
    • 08:00

      OPEN ICE FP-06


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-08


      09:00
    • 08:00

      OPEN ICE FP-09


      09:00
    • 08:00

      Open Ice P-10


      09:00
    • 09:10

      Träning Hockeyskolan


      10:10
    • 10:10

      Träning FP-09


      11:20
    • 11:30

      Göteborgs IK/Frölunda HC (hemma) FP-06


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      14:00
    • 12:00

      Kungälv IK (borta) P-10


      16:30
    • 12:50

      Träning P-08


      13:50
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-09


      16:45
    • 15:00

      ALLMÄNHETENS ÅKNING FP-06


      16:45
    • 17:00

      Rönnäng-Munkeldal FP-07


      18:30
    • 18:30

      Kungälvs IK 2 (borta) A-pojk


      20:30
    • 18:30

      Träning J-20


      19:50
  • 29Mån
    v.44
    • 17:30

      Träning FP-07


      18:30
  • 30Tis
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:10

      Träning FP-07


      19:10
    • 19:30

      Hisingens IK (hemma) J-20


      22:00