Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pixbo Wallenstam IBK

Följ

Pixbo Wallenstam IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Pixbo Wallenstam IBK
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 16:30

      Miniturnering med F06 P07


      19:30
    • 16:30

      Minicup med P07 F06


      19:30
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 2Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 3Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 4Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
  • 5Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 12:30

      Gemensam Träning P07


      14:00
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 8Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 10Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:50

      Matchens knattar P10


      20:30
  • 11Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
    • 09:00

      Mölndals IBF F06-07 (borta) F07


      10:00
    • 12:00

      Ale IBF F07 (borta) F07


      13:00
    • 13:00

      IBF Örebro (borta) SSL Herr


      15:00
    • 13:00

      IBK Alingsås F06-07 GBG (hemma) F06


      14:00
    • 14:00

      Landvetter IBK F08 (hemma) F08


      15:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:00

      FBC Vinga P08 (hemma) P08


      18:00
    • 16:00

      IBK Dalen (borta) SSL Dam


      18:00
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
    • 16:40

      Ale IBF P07 (borta) F06


      17:40
    • 17:00

      IBK Bergum P06 (hemma) P07


      19:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:00

      Sammandrag Newbody spelen Flickor F09


      12:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 12:00

      Sammandrag #2 P10


      16:00
    • 12:30

      Mixad match - Marstrand (borta) F06


      13:30
    • 12:30

      Marstrands IBK P07 Vit (borta) P07


      14:30
    • 15:10

      Floda IBK P07 (borta) P07


      17:10
    • 15:40

      Bowling F08


      17:30
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 13Mån
    v.46
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Vit grupp P07


      19:30
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning Röd grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 19:00

      IBF Falun (hemma) SSL Herr


      21:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 17Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      Dammatch - Fika och heja tillsammans F08


      21:00
    • 18:20

      Eken IBK P06 Gul (borta) P06


      19:20
    • 19:00

      Warberg IC (hemma) SSL Dam


      21:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Gemensam Träning (Båda grupperna) P07


      09:30
    • 10:00

      Partille IBS F08 Vit (borta) F08


      11:00
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 12:30

      Öckerö IBK P08 (borta) P08


      14:30
    • 13:00

      Mölndals IBF F06-07 (hemma) F07


      14:00
    • 14:00

      Frölunda IBK P07 (hemma) P07


      16:00
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:00

      IK Sirius IBK (hemma) SSL Herr


      18:00
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
    • 16:10

      Kärra IBK P07 Svart (hemma) P07


      18:10
    • 16:10

      Mixad match mot Kärra P07 F06


      17:10
  • 19Sön
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 10:30

      Träning P06


      12:00
    • 10:40

      Föräldramöte+fika P06


      12:30
    • 11:00

      IBF Backadalen P08 (borta) P08


      13:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 14:00

      Västerås Rönnby IBK (borta) SSL Dam


      16:00
    • 14:10

      Myggenäs IBK P-07 2 (hemma) F06


      15:10
    • 16:30

      Marstrands IBK F06 (borta) F06


      17:30
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
    • 17:20

      Guldhedens IK P06 (borta) P07


      19:20
    • 17:30

      Skår IBK P08 (borta) P08


      19:30
  • 20Mån
    v.47
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Röd grupp P07


      19:30
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning Vit grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 19:00

      AIK IBF (borta) SSL Herr


      21:00
  • 24Fre
    • 16:45

      Träning Rävkul


      17:45
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Mölndals IBF P07/08 (borta) P07


      11:00
    • 11:15

      Floda IBK F08 (borta) F08


      12:15
    • 12:00

      Träning F06


      13:30
    • 14:00

      Träning P09


      15:15
    • 15:00

      Träning F10


      16:30
    • 15:00

      Träning P11


      16:00
    • 15:30

      Träning P09


      16:45
    • 16:05

      Träning P11


      17:05
  • 26Sön
    • 08:30

      Eken IBK P06 Gul (hemma) P07


      10:30
    • 09:00

      IBK Bergum P07 Rosa (borta) P07


      11:00
    • 09:00

      Träning P08


      10:30
    • 09:30

      Fristads GoIF F06 Gbg (hemma) F06


      10:30
    • 10:30

      Träning F08


      12:00
    • 11:00

      IBF Backadalen P06 (borta) P06


      12:00
    • 12:00

      Lindås IBK p07 vit (borta) F06


      13:00
    • 12:00

      Träning P10


      13:30
    • 13:30

      Träning P10


      15:00
    • 17:00

      Team Thorengruppen SK (borta) SSL Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
  • 27Mån
    v.48
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning F08


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning Vit grupp P07


      19:30
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning Röd grupp P07


      18:00
    • 16:45

      Träning F09


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F07


      19:30
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 19:00

      Höllvikens IBF (hemma) SSL Herr


      21:00
  • 30Tor
    • 16:30

      Träning P06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Dam


      19:00