Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy

Följ

Sirius Innebandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.40
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08 Domarringen


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Herr


      18:00
    • 17:00

      Mat och Hagundamatch P-04


      21:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Betalt klubbkort P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Middag & match F-04


      21:00
  • 6Lör
    • 09:40

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (borta) F-04


      11:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:30

      Alunda IBF (borta) P-07


      13:30
    • 12:30

      Malmö FBC (hemma) SSL Dam


      17:00
    • 12:30

      IBF Hedemora (hemma) DJ


      14:30
    • 14:00

      Matchvärdar F-04


      16:15
    • 15:30

      FBC Uppsala Ungdom (borta) P-05


      17:30
  • 7Sön
    • 10:50

      Storvreta IBK (hemma) P-05


      12:50
    • 10:50

      Storvreta IBK Svart (hemma) F-04


      12:00
    • 11:00

      Lokomotiv Grillby IBK (hemma) Herrjunior


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:20

      Stenhagens KK HJ GUD (hemma) Herrjunior


      13:20
    • 11:20

      Sekretariat Sirius HJ-Stenhagens KK HJ GUD Herrjunior


      13:20
    • 13:30

      Håsta IBK P16 (hemma) P-03


      15:30
    • 13:30

      Håsta IBK P16 (hemma) P-04


      15:30
    • 14:20

      IBK Östhammar (hemma) F-06


      16:20
    • 14:30

      Träning P-11 Ekudden


      15:30
    • 15:00

      Träning P-08/09 Domarringen


      17:00
    • 15:30

      Träning P-09 Ekudden


      17:00
    • 16:00

      Storvreta IBK (borta) SSL Herr


      18:00
    • 16:00

      Alunda IBF (hemma) DJ


      18:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:00
  • 8Mån
    v.41
  • 9Tis
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:30

      IFK Dannemora/Ö (borta) F-09


      13:30
    • 12:20

      Frötuna IBF (borta) P-07


      14:20
    • 12:30

      Enköpings IBK (borta) F-06


      14:30
    • 13:45

      IBK Östhammar (borta) P-05


      15:45
    • 14:20

      Björklinge BK (hemma) F-04


      15:30
    • 16:00

      Insjöns BK (borta) Herrjunior


      18:00
    • 16:30

      Storvreta IBK (hemma) DJ


      18:30
    • 16:40

      Alunda IBF (hemma) P-06 Ekudden


      18:40
    • 16:50

      Sekretariat Sirius HJ-Stenhagens KK 1, HJ Uppland Herrjunior


      18:50
    • 16:50

      Stenhagens KK 1 (hemma) Herrjunior


      18:50
  • 14Sön
    • 09:00

      Vaksala SK 3 P08 svart (hemma) P-08 Södra


      11:00
    • 09:00

      Bälinge IF (borta) P-06 Ekudden


      11:00
    • 09:20

      Storvreta IBK (borta) P-07


      11:20
    • 10:30

      Storvreta IBK (borta) P-04


      11:30
    • 11:00

      Täby (borta) SSL Dam


      17:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:20

      Storvreta IBK (hemma) F-04


      12:30
    • 13:40

      Bälinge IF P07 (borta) P-07 E


      15:40
    • 14:30

      Träning P-11 Ekudden


      15:30
    • 15:00

      Träning P-08/09 Domarringen


      17:00
    • 15:00

      SSL-värd Sirius-Lindås P-04


      19:00
    • 15:30

      Träning P-09 Ekudden


      17:00
    • 15:30

      Föräldramöte P-09 Ekudden


      16:30
    • 16:00

      Lindås Rasta IBK (hemma) SSL Herr


      18:00
    • 16:15

      Gävle GIK IBK P03 Röd (borta) P-04


      18:15
    • 16:15

      Gävle GIK P03 Röd (borta) P-03


      18:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
  • 15Mån
    v.42
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
    • Heldag

      Euro Floorball Tour P-04

      IFU arena
      Anteckning: Uppsala och IFU Arena är värd för Euro Floorball Tour, en fyrnationsturnering med de absolut bästa landslagen. Information om biljetter m.m. kommer lite närmare eventet.
    • 16:30

      Träning P-08 Domarringen


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Herr


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:30

      Enköpings IBK (borta) F-04


      20:45
    • 19:30

      Match Alunda-Sirius, div 4V P-04


      20:30
    • 19:30

      Alunda IBF (borta) P-05


      21:30
    • 20:00

      Gävle GIK (borta) DJ


      22:00
  • 20Lör
    • Heldag

      Euro Floorball Tour P-04

      IFU arena
      Anteckning: Uppsala och IFU Arena är värd för Euro Floorball Tour, en fyrnationsturnering med de absolut bästa landslagen. Information om biljetter m.m. kommer lite närmare eventet.
    • 08:00

      IBK Göteborg (borta) SSL Dam


      22:00
    • 08:30

      Bålsta FBC (hemma) P-09 Ekudden


      11:30
    • 09:30

      Arlanda IBK (borta) P-08 Södra


      11:30
    • 10:00

      USM P16 P-03


      20:00
    • 11:00

      Stenhagens KK (hemma) P-03


      13:00
    • 11:00

      Stenhagens KK (hemma) P-04


      12:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:40

      Almunge IK (hemma) P-07 E


      13:40
    • 12:30

      Almunge IK (borta) F-04


      13:45
    • 12:35

      SK Vide (borta) F-04


      14:00
    • 14:00

      Frötuna IBF (hemma) F-09


      16:00
    • 17:30

      Alunda IBF (hemma) P-06


      19:30
    • 19:00

      Storvreta IBK (borta) P-04


      20:00
    • 19:00

      Storvreta IBK (borta) P-03


      21:00
  • 21Sön
    • Heldag

      Euro Floorball Tour P-04

      IFU arena
      Anteckning: Uppsala och IFU Arena är värd för Euro Floorball Tour, en fyrnationsturnering med de absolut bästa landslagen. Information om biljetter m.m. kommer lite närmare eventet.
    • 08:20

      Matchdags P-08/09 Domarringen


      10:00
    • 09:00

      Storvreta IBK P03 P16 GUD (hemma) P-03


      11:00
    • 09:00

      Storvreta IBK P03 P16 GUD (hemma) P-04


      11:00
    • 09:20

      Sekreteriat P-07


      10:40
    • 09:40

      Alunda IBF Blå (hemma) P-07


      11:40
    • 09:40

      Hagunda IF (05) (hemma) P-04


      11:40
    • 09:40

      Sekretariat Sirius-Hagunda P-04


      10:40
    • 10:50

      Rosersbergs IK (hemma) P-06 Ekudden


      12:50
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 12:20

      Storvreta IBK F07 (borta) F-08


      14:20
    • 14:45

      Rasbo IK (borta) Herrjunior


      16:45
    • 16:40

      Björklinge BK (hemma) P-06


      18:40
    • 17:50

      Bälinge IF (hemma) F-06


      19:50
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
  • 22Mån
    v.43
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 10:00

      IKSU (borta) SSL Dam


      22:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08 Domarringen


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning SSL Herr


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Strömsbro IF (borta) DJ


      21:30
  • 27Lör
    • 10:10

      Björklinge BK P06/07 (borta) P-06 Ekudden


      12:10
    • 10:30

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Örsundsbro IF (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:30

      Knatteligan - Match P-10/11 Domarringen


      14:00
    • 11:40

      Knatteligan P-11 Ekudden


      13:40
    • 12:50

      Vaksala SK (borta) P-07 E


      14:50
    • 13:30

      IBF Borlänge (hemma) DJ


      15:30
    • 14:00

      Höllvikens IBF (borta) SSL Herr


      16:00
    • 14:20

      Almunge IK (hemma) F-04


      16:00
    • 15:00

      Alunda IBF (borta) F-09


      16:30
    • 16:20

      Tierp IBK (hemma) P-04


      17:20
    • 16:20

      Sekretariat Sirius-Tierp P-04


      17:20
    • 16:40

      Wåhla IBK (hemma) F-06


      18:00
    • 17:00

      Sandvikens AIK P03/04 (borta) P-03


      19:00
    • 17:00

      Sandvikens AIK P03/04 (borta) P-04


      19:00
    • 19:30

      Alunda IBF (borta) Herrjunior


      21:30
  • 28Sön
    • 08:30

      FBC Uppsala Ungdom (borta) P-04


      10:30
    • 09:15

      Enköpings IBK (borta) P-06


      11:15
    • 09:40

      Vaksala SK svart (hemma) P-09


      11:00
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) F-04


      11:30
    • 10:10

      IBF Roslagsalliansen 1 (borta) P-09 Ekudden


      12:10
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:30

      Endre (hemma) SSL Dam


      16:00
    • 12:45

      Rasbo IK P05 (borta) P-06


      14:45
    • 12:50

      Storvreta IBK P05 (borta) P-06 Ekudden


      14:50
    • 12:50

      Storvreta-Sirius P06 P-05


      14:00
    • 13:10

      Björklinge BK 1 (hemma) F-08


      15:10
    • 15:00

      IBF Gagnef (hemma) Herrjunior


      17:00
    • 15:00

      Träning P-08/09 Domarringen


      17:00
    • 16:40

      FBC Uppsala Ungdom vit (hemma) P-08 Domarringen


      18:40
  • 29Mån
    v.44
  • 30Tis
    • 16:30

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Träning NPF


      19:00
    • 18:00

      Träning SSL Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07 E


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Träning DJ


      20:30
  • 31Ons