Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Karlshamn

Följ

IFK Karlshamn

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 13:00

      Träning Herrlag


      14:30
    • 14:00

      Ronneby BK (borta) Herrlag


      15:45
    • 14:00

      Ronneby BK (borta) P15-17


      16:00
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 16:45

      Träning Team IFK


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrlag


      21:00
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-02/03


      20:00
    • 18:45

      IF Trion (hemma) P15-17


      20:45
  • 4Tor
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 17:30

      Träning P10/11


      18:30
    • 17:40

      Match mot Saxemara P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlag


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:20

      Träning Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning F-02/03


      21:00
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 08:15

      Matchsammandrag i Asarum P-08


      12:15
    • 08:30

      Match Mörrum P-05


      11:00
    • 11:00

      FK Karlskrona 1 (9) (hemma) F-04/05


      13:00
    • 11:00

      Seriematch P-06


      12:00
    • 13:00

      Sparika cup P 04


      15:00
    • 13:00

      Semifinal Sparika P14 P15-17


      15:00
    • 13:30

      Motståndarlaget (borta) P-07


      16:30
    • 14:00

      Rydaholms GoIF (borta) Herrlag


      15:45
    • 15:00

      Kalmar Södra IF (hemma) Damer


      17:00
    • 15:00

      Boll-lisor F08 F-07/08


      17:00
  • 7Sön
    • 09:00

      Poolspel (F07) i Asarum F-07/08


      13:30
    • 09:30

      Mjällby AIF 2 (borta) P 04


      11:30
    • 12:00

      Match mot Rödeby F-02/03


      14:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 8Mån
    v.19
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-02/03


      00:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Olofströms IF (hemma) Herrlag


      19:30
    • 18:30

      Olofströms IF (hemma) P15-17


      20:30
    • 19:30

      Träning Herrlag


      21:00
  • 10Ons
    • 00:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 16:30

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 19:00

      Karlskrona FF (borta) Damer


      21:00
  • 11Tor
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 09:00

      Match Asarum P-05


      11:30
    • 09:30

      Lions Cup Olofström F08/09 F-09/10/11


      15:00
    • 09:30

      Seriematch P-06


      10:30
    • 09:30

      Lions Cup Olofström F08/09 F-07/08


      15:30
    • 11:00

      Kristianopels GoIF (hemma) P 04


      13:00
    • 13:30

      Saxemara IF 1 (hemma) P15-17


      15:30
    • 13:30

      IFK - Saxemara 11-manna P 04


      15:30
    • 15:00

      Ronneby BK (hemma) Herrlag


      16:45
    • 15:00

      Bollkallar under A-lagsmatch mot Ronneby BK P-08


      17:00
    • 16:00

      Hoby GIF (9) (borta) F-04/05


      18:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Motståndarlaget (hemma) P-07


      13:00
    • 17:00

      Boll-lisor F07 F-07/08


      19:00
    • 17:00

      Kristianopels GoIF (hemma) Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Ronneby BK (borta) P15-17


      20:00
  • 15Mån
    v.20
  • 16Tis
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrlag


      21:00
  • 17Ons
    • 16:30

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:45

      Lyckå FF (hemma) P15-17


      20:45
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 10:00

      Seriematch P-06


      11:00
    • 10:00

      BFF´s matchsammandrag i Ronneby P-08


      16:00
    • 11:00

      Minicup / Sammandrag Ronneby F-07/08


      15:00
    • 11:00

      Motståndarlaget (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      FK Karlskrona - IFK 11-manna P 04


      15:00
    • 13:00

      FK Karlskrona 1 (borta) P15-17


      15:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Poolspel P10/11


      14:00
    • 11:30

      Poolspel (F07) i Ronneby F-07/08


      16:30
    • 13:00

      FK Karlskrona 5 (borta) P 04


      15:00
    • 17:00

      Lindsdals IF (borta) Damer


      19:00
    • 17:00

      Belganet-Hallabro IF (hemma) F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 22Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning Team IFK


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrlag


      19:30
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      spelarkväll F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Jämjö GoIF 1 (borta) P15-17


      21:00
    • 19:00

      Jämshögs IF (borta) P15-17


      21:00
    • 19:00

      Jämshögs IF (borta) Herrlag


      20:45
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 16:30

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
  • 25Tor
    • 12:00

      Hörvikens IF (hemma) Herrlag


      13:00
    • 12:00

      Hörvikens IF (hemma) P15-17


      14:00
    • 16:00

      Seriematch mot Mjällby P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 17:30

      Träning P10/11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrlag


      19:30
    • 19:20

      Träning Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning F-02/03


      21:00
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 09:30

      Match Jämshög P-05


      10:35
    • 10:00

      Träning P15-17


      12:00
    • 10:00

      Minicup Mörrums GoIS F08 F-07/08


      13:00
    • 11:00

      Asarums IF FK 3 (hemma) P 04


      13:00
    • 12:45

      Bollkalle A-lags match P-05


      15:00
    • 13:00

      Växjö United FC (hemma) Herrlag


      14:45
    • 13:30

      IFK - Nättraby 11-manna P 04


      15:30
    • 13:30

      Nättraby GoIF 1 (hemma) P15-17


      15:30
    • 15:30

      Glömminge IF (hemma) Damer


      17:30
    • 15:30

      Boll-Lisa F-04/05


      17:30
  • 28Sön
    • Heldag

      Åshöjden cup P 04

    • 09:00

      Poolspel P-09


      13:00
    • 09:30

      Träningsdag F-02/03


      16:00
    • 10:45

      Motståndarlaget (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Träning P15-17


      15:00
    • 15:00

      Asarums IF FK (9) (hemma) F-04/05


      17:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 29Mån
    v.22
    • Heldag

      Kiosk-vecka på Vägga P-07

    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 16:45

      Träning Team IFK


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning Herrlag


      19:30
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Match mot Olofström F-02/03


      21:00
  • 30Tis
    • Heldag

      Kiosk-vecka på Vägga P-07

    • 16:30

      Träning P15-17


      18:00
    • 16:30

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:50

      Träning Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning F-02/03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning Herrlag


      21:00
  • 31Ons
    • Heldag

      Kiosk-vecka på Vägga P-07

    • 16:30

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Rödeby AIF 2 (borta) F-04/05


      20:30