Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Jönköpings Södra IF blå (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Hvetlanda GIF (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bredaryd Lanna IK (hemma) F-05


      21:00
  • 2Lör
    • 10:00

      Tabergs SK (hemma) F-07


      12:00
    • 11:00

      IF Haga (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Barnarps IF vinröd (hemma) F-06


      13:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) P-04


      14:00
    • 12:00

      IF Hallby FK (borta) F-03/04


      14:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) P-02


      14:00
  • 3Sön
    • 09:00

      Utbildningsläger F-05


      15:30
    • 09:00

      IF Hallby FK blå (borta) P-08


      11:00
    • 09:00

      Utbildningsläger 1 P-05


      23:00
    • 11:00

      Ekhagens IF röd (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      Egnahems BK (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Hovslätts IK (borta) F-06


      14:00
    • 17:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-08


      19:00
  • 4Mån
    v.23
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
    • 19:00

      Tabergs SK gul (hemma) P-06


      20:30
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Husqvarna FF 2 (borta) P-02


      21:00
  • 6Ons
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Intern match F-10


      12:00
    • 10:00

      Husqvarna FF (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Mariebo IK (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Bottnaryds IF (hemma) F-06


      13:00
    • 17:00

      Dm P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02


      20:30
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      IF Hallby FK vit (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Jönköpings Södra IF röd (borta) P-06


      20:00
  • 9Lör
    • 11:00

      Tranås FF svart (hemma) P-08


      13:00
    • 11:30

      Hammarskölden F-09


      16:00
    • 12:00

      Hammarskölden P-06


      17:00
    • 12:00

      IK Tord (borta) P-04


      14:00
    • 14:00

      Waggeryds IK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Ulagsmatch: Waggeryd-HIF P-02


      16:00
    • 15:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF (borta) F-03/04


      17:00
  • 10Sön
    • 09:00

      Pool spel Mullsjö P-09


      13:00
    • 11:30

      Tenhults IF vit (borta) F-06


      13:30
    • 12:00

      Nässjö FF röd (hemma) F-08


      14:00
    • 14:00

      Waggeryds IK blå (borta) F-07


      16:00
    • 14:00

      Bankeryds SK 1 (borta) P-03


      16:00
    • 16:00

      Ledarutbildning F/P-12


      20:00
    • 16:00

      Ledarutbildning Landslagets fotbollsskola 2018


      20:00
    • 17:00

      Tranås FF 2 (hemma) P-05


      19:00
  • 11Mån
    v.24
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Stensjöns IF (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:30
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Norrahammars GIS 9-m (hemma) P-02


      21:00
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Husqvarna FF (hemma) P-07


      21:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Föräldrarmöte - Dana Cup P-02


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 15Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
  • 16Lör
    • 08:25

      Kabecupen F-09


      12:00
    • 09:30

      Bankeryds SK P11 (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Egnahems BK svart (hemma) F-06


      12:00
    • 10:30

      Hvetlanda GIF (hemma) P-04


      12:30
    • 11:00

      Råslätt SK (borta) P-06


      12:30
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-08


      13:00
    • 12:30

      Tranås FF (hemma) F-07


      14:30
    • 13:00

      IF Hallby FK 1 (borta) P-05


      15:00
    • 13:30

      Tenhult (hemma) P-10


      18:30
    • 14:00

      Gullringens GOIF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 17Sön
    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 11:00

      Tenhults IF (borta) F-08


      13:00
    • 12:30

      Tenhults IF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Ekhagens IF svart (borta) P-08


      15:00
    • 15:00

      Norrahammars GIS grön (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Ekhagens IF (borta) F-06


      17:00
    • 15:30

      Hovslätts IK (hemma) P-03


      17:30
    • 16:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF vit (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: HIF-Nässjö P-02


      19:00
    • 17:00

      Nässjö FF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
  • 18Mån
    v.25
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      IF Hallby FK 2 (borta) P-03


      19:00
  • 25Mån
    v.26
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:30

      Avstämningsmöte Cup Habo IF


      19:30
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Hovslätts IK (borta) F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:15
    • 18:45

      Visingsö AIS (borta) A-lag Herrar


      20:45
    • 19:00

      Mariebo IK svart (hemma) P-08


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK 2 (hemma) F-05


      21:00
  • 27Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:30

      Husqvarna FF (borta) P-07


      20:00
  • 28Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Husqvarna FF röd (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • Heldag

      Habo Honda Cup P-06

    • Heldag

      Habo Honda cup 2018 P-07

    • Heldag

      Habo Honda Cup F-08

    • 00:00

      Habo If (hemma) P-08


      23:00
    • 07:00

      Habo Honda Cup 2018 Habo IF


      00:00
    • 07:00

      Habo Honda Cup Anmälan F-06


      00:00
    • 08:00

      Habo Honda Cup P-05


      00:00
    • 11:00

      Bele Barkarby IF (borta) F-05


      12:00
    • 14:45

      Vetlanda FF (hemma) F-05


      15:45
    • 17:45

      Jönköpings Södra IF (hemma) F-05


      18:45
    • 18:30

      Habo Honda Cup P-09


      23:00