Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:00

      Vätterhem Cup F-09


      12:30
    • 09:00

      Pool spel Stenstorp P-09


      13:00
    • 09:00

      Mariebo IK gul (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Bankeryds SK svart (hemma) F-06


      12:00
    • 10:00

      Norrahammars GIS 9-m (borta) P-02


      12:00
    • 10:30

      IK Vista (borta) F-08


      12:30
    • 11:00

      IF Haga svart (hemma) P-06


      12:30
    • 12:00

      Barnarps IF vit (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Hovslätts IK (hemma) F-05


      14:00
    • 14:00

      Annebergs GIF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F-08


      12:00
    • 10:30

      IK Tord (hemma) P-03


      12:30
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F-07


      13:00
    • 11:30

      IK Tord (borta) P-08


      13:30
    • 12:00

      Bankeryds SK gul (hemma) P-06


      13:30
    • 14:00

      Bankeryds SK (borta) P-07


      15:00
    • 15:00

      Mullsjö IF (borta) P-08


      17:00
    • 17:00

      Holsby SK 9-m (borta) F-03/04


      19:00
    • 17:00

      Waggeryds IK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      IK Vista (borta) P-07


      18:30
  • 3Mån
    v.36
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:30

      Match mot Tord P-08


      19:40
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:30

      Eksjö Borta P-02


      20:30
  • 5Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Föräldrautbildning F-11


      20:00
    • 18:00

      Föräldrautbildning F/P-12


      20:00
    • 18:00

      Föräldrautbildning P-11


      20:00
    • 18:00

      Föräldrautbildning Ledare


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Föräldrautbildning F-10


      20:00
    • 18:00

      Föräldrautbildning P-10


      20:00
    • 18:00

      Domarutbildning F-05


      21:00
    • 19:00

      Vetlanda FF (hemma) P-04


      21:00
  • 6Tor
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 17:45

      Mullsjö IF (borta) A-lag Herrar


      19:45
    • 18:30

      IF Hallby FK (hemma) F-03/04


      20:30
    • 18:30

      Hovslätts IK (hemma) F-06


      20:30
    • 18:30

      IF Haga (hemma) P-07


      20:00
  • 8Lör
    • 09:00

      Utbildningsläger Småland P-04


      16:00
    • 09:30

      Kioskbemanning P-08


      20:00
    • 09:30

      Bankeryds SK P11 (hemma) P-11


      12:30
    • 10:00

      Bankeryds SK svart (hemma) P-08


      12:00
    • 11:15

      IF Haga (hemma) F-08


      13:15
    • 11:15

      Bankeryds SK gul (hemma) P-08


      13:15
    • 14:00

      Bäckseda IF 2 (hemma) P-05


      16:00
  • 9Sön
    • 09:00

      P09 (hemma) P-09


      13:00
    • 09:30

      Kioskbemanning P-08


      20:00
    • 09:30

      Jönköpings Södra IF blå (borta) P-06


      11:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) P-04


      13:30
    • 14:00

      Tabergs SK (borta) F-07


      16:00
    • 14:30

      Ekhagens IF röd (borta) P-06


      16:00
    • 16:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-08


      18:00
    • 16:30

      Matcher mot Hallby P10 P-10


      19:00
    • 17:00

      Ulagsmatch: Nässjö-HIF P-02


      19:00
    • 17:00

      Egnahems BK (hemma) P-07


      18:00
    • 17:00

      Nässjö FF (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Barnarps IF vinröd (borta) F-06


      19:30
  • 10Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
  • 12Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      18:40
  • 13Tor
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Aneby/Bälaryd (borta) P-02


      20:00
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Mullsjö IF (borta) F-05


      20:00
    • 18:30

      Bankeryds SK 1 (hemma) P-03


      20:30
  • 15Lör
    • 10:00

      Waggeryds IK blå (hemma) F-07


      12:00
    • 11:00

      Bottnaryds IF (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Mariebo IK (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Tranås FF 2 (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF röd (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Kioskhelg P-09


      15:00
    • 13:30

      Bollflickor F-08


      16:00
    • 14:00

      Hvetlanda GIF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Kioskhelge P-09


      17:30
    • 17:30

      Kioskhelg P-09


      20:00
  • 16Sön
    • 09:00

      IF Hallby FK vit (borta) P-08


      11:00
    • 09:30

      Kiosk helge P09 P-09


      20:00
    • 09:30

      Kioskhelg P-09


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF röd (borta) F-08


      12:00
    • 11:00

      Tenhults IF vit (hemma) F-06


      13:00
    • 12:00

      Husqvarna FF (borta) F-08


      14:00
    • 12:00

      Kioskhelg P-09


      15:00
    • 14:00

      Mariebo IK 7-m (borta) F-05


      16:00
    • 15:00

      Kioskhelg P-09


      17:30
    • 15:00

      Tranås FF svart (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Tabergs SK gul (borta) P-06


      16:30
    • 15:30

      IK Tord (hemma) P-04


      17:15
    • 17:00

      MVFK/BIF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      U lagsmatch P-02


      19:00
  • 17Mån
    v.38
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
  • 19Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 19:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) P-02


      21:00
  • 20Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:45
    • 18:00

      Träning P-02


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      IF Hallby FK 1 (hemma) P-05


      20:30
  • 22Lör
    • 10:00

      Ekhagens IF (hemma) F-06


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF svart (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Assyriska/Öxnehaga (borta) P-06


      11:30
    • 12:00

      Råslätt SK (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Husqvarna FF (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Tenhults IF (hemma) F-08


      14:00
    • 12:00

      IF Eksjö Fotboll (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Bollkalle A-lag P-09


      15:00
    • 14:00

      Stensjöns IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF (hemma) F-03/04


      17:00
  • 23Sön
    • 10:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Bankeryds SK F11 (hemma) F-11


      12:00
    • 11:00

      Norrahammars GIS grön (hemma) P-08


      13:00
    • 14:00

      Egnahems BK svart (borta) F-06


      16:00
    • 14:00

      Hvetlanda GIF (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Tenhults IF (hemma) P-07


      16:00
    • 16:00

      Tranås FF (borta) F-07


      18:00
    • 16:00

      Hovslätts IK (borta) P-03


      18:00
    • 16:00

      Hillerstorps GOIF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Aneby SK (hemma) A-lag Herrar


      19:00
  • 24Mån
    v.39
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-02


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-03


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Habo IF


      20:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-02


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Föräldramatch F-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
  • 26Ons
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
  • 27Tor
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-02


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F-08


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:45

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Match P-03


      21:00
  • 28Fre
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-12


      18:00
    • 18:30

      IK Vista (hemma) P-04


      20:00
  • 29Lör
    • 11:00

      Bottnaryds IF (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Waggeryds IK vit (hemma) P-06


      13:00
    • 12:00

      Vetlanda FF/Bäckseda IF vit (hemma) F-07


      14:00
    • 12:00

      IK Vista (hemma) P-02


      14:00
    • 14:00

      Gullringens GOIF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 30Sön
    • 11:00

      Säsongsavslutning P-03


      16:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF röd (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      IF Hallby FK (borta) P-07


      14:00
    • 11:30

      IF Hallby FK 7-m (borta) F-05


      13:30
    • 12:00

      IK Tord (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Poolspel 9-manna F-06


      17:00
    • 15:00

      Anderstorps IF komb. 9-m (hemma) F-03/04


      17:00