Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ervalla SK Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ervalla SK Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Följ matcherna här.....
Tabell Grupp A
Tabell Grupp B
FINAL, 1-3
20.30 Sköllersta Veteraner - ÖSK Futsal B
0-1 (09.03) Oskar Nar
0-2 (12.33) Pajtim Abazi
1-2 (15.44) Micke Lithell
1-3 (19.16) Anel Coralic
Matchen är slut
Slutlig tabell
1. ÖSK Futsal B
2. Sköllersta IF Veteraner
3. IFK Lindesberg
3. Nora BK
5. Sköllersta IF
6. Lillån FK
7. Hällefors AIF
8. Ervalla SK
Match om 5-6 plats, 7-8
20.00 Lillån FK - Sköllersta IF
Sköllersta börjar
0-0 vid full tid och sedan straffar
1-0 Linus Harrysson
1-1 Albin Andersson
2-1 Kalle Mejstedt
2-2 Pontus Hultin
Lika efter första omgången och nu sudden straffar
2-3 Mattias Wennerlund
3-3 Robin Fredlund
3-4 Simon Dahlberg
4-4 August Löf
4-5 Albin Björnram
5-5 Andreas Ekberg
5-6 Markus Dahlberg
6-6 David Weldon
6-7 Andreas Edström
7-7 Andreas Edström
7-8 Emil Lindberg
Semifinal 2, 0-5
19.30 IFK Lindesberg - ÖSK Futsal B
0-1 (03.25) Ergin Bajrami
0-2 (04.29) Ergin Bajrami
0-3 (09.19) Ergin Bajrami
0-4 (11.03) Ergin Bajrami
0-5 (15.43) Oskar Nar
Matchen är slut
Match om 7-8 plats, 3-6
19.00 Ervalla SK - Hällefors AIF
1-0 (05.18) Gustav Josefsson
1-1 (06.19) Max Shnaaus
1-2 (10.59) Isak Haikola
2-2 (12.36) Jonathan Almkvist
2-3 (13.21) Max Shnaaus
2-4 (14.06) Max Shnaaus
2-5 (15.01) Max Shnaaus
3-5 (15.57) Anton Lilja
3-6 (17.46) Qodus Aljuburi
4-6 (19.52) David von Frishendorff
Matchen är slut
Semifinal 1, 9-8
18.30 Sköllersta Veterander - Nora BK
1-0 (02.51) Klas Björk
1-1 (04.53) Bojang Karanlang
1-2 (10.14) Majid Delai
2-2 (19.38) Michael Lithell
Kommer att avöras på straffar.......
Sköllersta börjar
3-2 David Eriksson
3-3 Mikael Dahlkvist
4-3 Daniel Ekström
4-4 Alexander Lindahl
5-4 Micke Lithell
5-5 Bojang Karanlang
6-5 Martin Åhngman
6-6 Simon Andersson
7-6 Klas Björk
7-7 Jires Mpeca
8-7 David Hilding
8-8 Manuel Henningsson
9-8 David Bruhn
Nora missar och Sköllersta legends är klara för final.
Match 12 Gr B, 0-3
18.05 Nora BK - Sköllersta A
0-1 (01.21) Markus Dahlberg
0-2 (05.16) Albin Andersson
0-3 (09.27) Albin Björnram
Matchen är slut
Match 11 Gr A, 5-3
17.40 Sköllersta IF Veteran - Ervalla SK
0-1 (04.16) Jonatan Almqvist
0-2 (09.41) Gustav Josefsson
0-3 (10.49) David Von Frisendorf
1-3 (11.09) David Eriksson
2-3 (11.47) Daniel Ekström
3-3 (13.24) David Eriksson
4-3 (14.13) Daniel Ekström
5-3 (19.03) David Bruhn
Matchen är slut
Match 10 Gr B, 2-5
17.15 Hällefors AIF- IFK Lindesberg
1-0 (00.13) Max Shnaaus
1-1 (01.51) Birjar Mustafa
1-2 (04.53) Flamur Ahmeti'
1-3 (09.52) Flamur Ahmeti
2-3 (10.19) Max Shnaaus
2-4 (18.14) Jalal Omar
2-5 (19.26) Erik Fredlander
Matchen är slut
Match 9 Gr A, 7-1
16.50 ÖSK Futsal B - Lillån FK
1-0 (03.39) Alen Rastoder
2-0 (04.32) Ergin Bajrami
3-0 (04.38) Anel Coralic
4-0 (06.24) Ergin Bajrami
4-1 (07.39) David Weldon
5-1 (09.53) Dennis Hed-Rudin
6-1 (17.16) Alen Rastoder
7-1 (19.48) Anel Coralic
Matchen är slut
Match 8 Gr B, 1-1
16.25 Hällefors AIF- Sköllersta A
1-0 (09.20) Qodus Aldjuburi
1-1 (19.56) Markus Karlsson
Matchen är slut
Match 7 Gr A, 1-3
16.00 ÖSK Futsal B - Sköllersta IF Veteran
1-0 (02.46) Alen Rastoder
1-1 (03.19) David Bruhn
1-2 (15.19) Daniel Ekström
1-3 (16.21) David Eriksson
Matchen är slut
Match 6 Gr B, 0-3
15.35 IFK Lindesberg - Nora BK
0-1 (04.16) Alexander Lindahl
0-2 (18.29) Mikael Dahlkvist
0-3 (19.33) Mikael Dahlkvist
Matchen är slut
Match 5 Gr A
15.10 Lillån FK - Ervalla SK, 3-1
1-0 (01.01) Andreas Ekberg
2-0 (03.21) Tobias Johansson
3-0 (10.11) Robin Fredlund
3-1 (12.31) Adam Stahle
Matchen är slut
Match 4 Gr B
14.45 Nora BK - Hällefors AIF, 4-1
1-0 (06.45) Josef Steiner
2-0 (12.30) Erik Nykvist
3-0 (16.21) Josef Steiner
4-0 (17.51) Jiress Mpeka
4-1 (19.07) Max Shanaaus
Matchen är slut
Match 3 Gr A, 0-2
14.20 Lillån FK - Sköllersta IF Veteran
0-1 (19.20) David Bruhn
0-2 (19.47) Daniel Ekström
Matchen är slut
Match 2 Gr B, 3-0
13.55 IFK Lindesberg - Sköllersta A Matchen pågår
1-0 (06.12) Birjar Mustafa
2-0 (17.52) Birjar Mustafa
3-0 (19.21) Flamur Ahmeti
Matchen är slut
Match 1 Gr A, 0-4
13.30 Ervalla SK - ÖSK Futsal B
0-1 (05.18) Charlie Marlow
0-2 (16.31) Pajtim Abazi
0-3 (18.12) Oskar Nar
0-4 (19.51) Pajtim Abazi
Matchen är slut
Träning | 29 apr, 20:30 |
Hovsta IF (borta) | 1 maj, 19:00 |
Träning | 2 maj, 18:00 |
Öre BoIS (borta) | 5 maj, 18:00 |
Träning | 6 maj, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera