Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eriksbergs IF

Följ

Eriksbergs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:30

      Balltorp (hemma) P-07


      19:30
    • 20:00

      Lerums IS (hemma) Seniorlag Damer


      22:00
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Målvaktsträning F-08


      19:00
    • 18:00

      Målvaktsträning F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Hovås Billdal IF röd (hemma) F-08


      20:00
    • 20:15

      Hjuviks AIK (hemma) 7-manna Damer


      21:15
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      IF Väster svart (borta) F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-10


      11:45
    • 10:30

      Träning P-13


      12:00
    • 10:30

      Träning F-11


      11:45
    • 11:15

      IF Väster orange (borta) F-08


      13:15
    • 12:00

      Assyriska BK (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Solängens BK Grön (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Lundby IF Grön (borta) P-08


      14:30
    • 13:15

      Solängens BK Vit (borta) P-07


      15:15
  • 6Sön
    • 08:00

      Sammandrag P-11


      17:00
    • 10:00

      Kareby IS (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      Träning P-12


      12:00
    • 11:00

      IFK Björkö (borta) P-09


      13:00
    • 12:15

      Torslanda IK (borta) F-07


      13:15
    • 13:00

      Svensk-Somaliska FS (borta) P-08


      15:00
    • 16:45

      Kalvsunds IF (borta) 7-manna herrar


      17:45
    • 17:00

      Romelanda UF (borta) F-09


      19:00
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning Seniorlag Damer


      20:00
    • 18:45

      Landskamp Sverige-Slovakien F-11


      20:15
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 20:00

      Öckerö IF (borta) 7-manna Damer


      22:00
  • 11Fre
    • 15:00

      sälja adventskalendrar F-09


      17:00
    • 17:00

      Träning Seniorlag Damer


      18:30
    • 18:00

      Gunnilse IS (hemma) P-06


      20:00
  • 12Lör
    • 10:30

      Träning P-10


      11:45
    • 10:30

      Träning P-13


      12:00
    • 10:30

      Träning F-11


      11:45
    • 12:15

      Romelanda UF (hemma) F-08


      14:00
    • 13:30

      Sävedalens IF Blå (hemma) P-06


      15:30
    • 14:00

      avslutning matchserien F-09


      00:00
    • 14:15

      Lerums IS (borta) Seniorlag Damer


      16:15
  • 13Sön
    • 00:00

      avslutning matchserien F-09


      10:00
    • 10:30

      Träning P-12


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:30

      Kareby IS (borta) P-09


      14:30
    • 15:00

      Älvängens IK (borta) 7-manna Damer


      16:00
  • 14Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
      Rosenhill
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 10:00

      Storvorde Sejlflod Boldklub 06/07 (hemma) F-08


      19:00
    • 10:00

      Storvorde Sejlflod Boldklub (hemma) F-07


      12:00
    • 10:30

      Träning P-13


      12:00
    • 10:30

      Träning F-11


      11:45
    • 10:30

      Träning P-10


      11:45
    • 14:30

      V. Frölunda IF inbjudningscup. P-06


      19:00
    • 18:30

      Avslutning/Middag 7-manna Damer


      23:00
  • 20Sön
    • 10:30

      Träning P-12


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Mölnlycke IF Svart (borta) P-06


      14:00
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 10:30

      Träning P-10


      11:45
    • 10:30

      Träning F-11


      11:45
    • 12:15

      Backatorp IF Svart (hemma) P-06


      14:15
  • 27Sön
    • 10:30

      Träning P-12


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:15

      Träningsmatch P-08


      15:00
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
  • 30Ons
  • 31Tor