Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Västerås SK FK
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • Heldag

      Träningsmatcher P-06

    • 11:00

      Träningsmatch mot IK Franke P-07


      13:45
  • 2Sön
    • 00:00

      Träningsmatcher P-06


      18:00
    • 08:00

      Mini turnering P-07


      12:00
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      10:30
    • 10:00

      VSK P08 vs Surahammar P08 P-08


      11:30
    • 15:00

      IFK Lidingö FK (hemma) P16


      17:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 3Mån
    v.32
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
      Blåsbo (D2)
      Anteckning: Tiderna är inklusive 15 minuter innan Prehab och 15 minuter efter avslutad träning, som vi kommit överens om från början. Kom också ihåg att klä er efter väder. Medtag vattenflaska och rätt utrustning. Kom i tid. Glöm inte bort att annonsera sen frånvaro till någon av tränarna. Frånvaro anmäls inte via gästbok. Ogiltig frånvaro riskerar bara drabba killarnas speltid och kan man inte vara med så skriver man alltid orsaken varför på kallelsen.
      Hör man av sig 1-2 timmar innan samlingen som får man räkna med att man kanske inte får ett svar. Vet man att ens son inte ska komma på träningen i god tid så hör man av sig i god tid och meddelar det.
      (Inga omklädningsrum gäller fortfarande)

      Väl mött
      Mvh ledarna
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 19:00

      Örgryte IS Fotboll (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 4Tis
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 11:30

      Träning A-lag Herrar


      13:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 5Ons
    • 11:00

      Träningsmatch mot Kvicksund P15 P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:40
    • 17:30

      Träning F-12


      18:40
    • 18:00

      Träningsmatch mot P07 P-08


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch mot VSK 08 P-07


      19:30
    • 19:00

      Västerås IK (borta) P16


      21:00
    • 19:00

      IK Franke (borta) P19


      21:00
  • 6Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 7Fre
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      VSKp08 vs VIK p08 P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:00

      IK Brage (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 8Lör
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 10:15

      Träningsmatch mot BP07:2 P-07


      11:45
    • 10:30

      Träning P17


      12:00
    • 11:00

      Yxhults IK (borta) A-lag Damer


      13:00
    • 11:30

      BK Forward (borta) P19


      13:30
  • 9Sön
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 10:00

      Träningsmatch mot Värtans IK F-09


      11:30
    • 10:30

      Extra träning P-09


      15:00
    • 11:00

      Bowling P-07


      13:55
    • 11:00

      VSKP08 vs AIKP08 P-08


      13:00
    • 14:00

      Dalkurd FF (borta) P16


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot BK30 06 P-07


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF FK (borta) P17


      18:00
    • 18:00

      Målvaktsanmälan hösten 2020 F-09


      19:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 11:30

      Träning A-lag Herrar


      13:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 14Fre
    • 14:00

      Träningsläger P-08


      00:00
    • 14:00

      Träningsläger P-06


      00:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:00

      Märsta IK (hemma) P16


      21:00
    • 19:00

      Upsala IF (P15) (borta) P15


      21:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Träningsläger P-08

    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      10:45
    • 09:00

      Irsta IF P11Svart (hemma) P-11


      11:00
    • 09:00

      Västerås BK 30 P08 Svart (hemma) P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Barkarö SK P11 Blå (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P07 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:30

      Norrby SK F08/10 (hemma) F-09


      12:30
    • 11:00

      Kungsör BK p-11 (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) P19


      13:00
    • 13:30

      Träningsmatch P-12


      15:00
    • 19:30

      BK Sport (hemma) P17


      21:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Träningsläger P-08


      14:00
    • 00:00

      Träningsläger P-06


      19:00
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 00:00

      Gideonsbergs IF F11 Vit (borta) F-11


      02:00
    • 00:00

      Forsby FF , F-10/-11 lag1 (borta) F-09


      02:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll P 10/11 P11 (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      IK Oden P 11, (9 år) (borta) P-11


      12:00
    • 10:30

      Gideonsberg IF P08 (hemma) P-09


      11:45
    • 10:30

      Västerås BK 30 P08 vit (hemma) P-09


      11:45
    • 10:30

      Västerås BK 30 P10 vit (hemma) P-09


      11:45
    • 11:30

      Träningsmatcher P-12


      16:00
    • 14:30

      Umeå FC (hemma) A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Ransta IK P11 (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      Tortuna SK/Tillberga IK (borta) F-09


      19:00
    • 18:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) A-lag Damer


      20:00
  • 17Mån
    v.34
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Västerås SK FK 07/06 (hemma) P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 19:00

      IFK Västerås FK P07 Blå (hemma) P-08


      21:00
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 22Lör
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:00

      Gideonsbergs IF F10 Vit (hemma) F-09


      11:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P 11 Grön (hemma) P-11


      12:00
    • 10:30

      Västerfärnebo AIK F08 (hemma) F-09


      12:30
    • 10:30

      Irsta IF P06 svart (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Sala FF P05 (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      Surahammars FK P11 Svart (hemma) P-11


      13:00
    • 12:00

      Sörstafors-Kolbäck FK 2 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK FK (borta) P16


      15:00
    • 15:30

      Boo FF (borta) P17


      17:30
    • 16:00

      IFK Askersund (borta) A-lag Damer


      18:00
  • 23Sön
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 00:00

      FC Europe Juniors (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Surahammars FK P08 röd (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Skiljebo SK P09 svart (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Arboga Södra IF P11 Svart (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Köping FF Röd P11 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Syrianska IF Kerburan P07 (borta) P-08


      02:00
    • 00:00

      Västerås IK Svart (hemma) F-11


      02:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P11 Svart (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Barkarö SK P08 Svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Köping FF P07 Vit (borta) P-07


      12:30
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF (borta) P19


      14:00
    • 14:00

      Enköpings SK FK (P15) (hemma) P15


      16:00
    • 14:30

      Jönköpings Södra IF (borta) A-lag Herrar


      16:30
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P 11 Svart (hemma) P-11


      12:00
    • 11:00

      Kungsör BK p-11 p-11 (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK P06 Svart (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch 3 manna P-14


      17:00
    • 13:00

      Dalkurd (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Värmdö IF (borta) P19


      15:00
    • 15:00

      Vendelsö IK (borta) P17


      17:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF (hemma) P16


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Munktorps BK PF 11-12 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Fagersta Södra IK Blå (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Orresta IF PF-11 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Skiljebo SK F 11 Gul (hemma) F-11


      02:00
    • 00:00

      Gideonsbergs IF F10 Blå (borta) F-09


      02:00
    • 00:00

      Västerås IK P08:2 Gul (borta) P-08


      02:00
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 10:00

      Barkarö SK P11 Röd (hemma) P-11


      12:00
    • 10:30

      Köping FF P07 Vit (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Köping FF P07 Svart (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Dingtuna GIF P09 (hemma) P-09


      11:45
    • 11:00

      Västerås IK F08/09 (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      Irsta IF F09 (borta) F-09


      14:00
    • 12:00

      Skiljebo SK P08 svart (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Västerås IK P08:2 (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Kungsör BK P05/06 (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Gideonsbergs IF (P15) (borta) P15


      17:00
  • 31Mån
    v.36
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30