Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Västerås SK FK
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • Heldag

      Träningsmatcher P-06

    • 11:00

      Träningsmatch mot IK Franke P-07


      13:45
  • 2Sön
    • 00:00

      Träningsmatcher P-06


      18:00
    • 08:00

      Mini turnering P-07


      12:00
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      10:30
      A1
      Anteckning: 10:00-11:30 Fotboll Gräs
    • 10:00

      VSK P08 vs Surahammar P08 P-08


      11:30
    • 15:00

      IFK Lidingö FK (hemma) P16


      17:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 3Mån
    v.32
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 19:00

      Örgryte IS Fotboll (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 4Tis
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 11:30

      Träning A-lag Herrar


      13:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 5Ons
    • 11:00

      Träningsmatch mot Kvicksund P15 P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      18:40
    • 17:30

      Träning F-12


      18:40
    • 18:00

      Träningsmatch mot P07 P-08


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch mot VSK 08 P-07


      19:30
    • 19:00

      Västerås IK (borta) P16


      21:00
    • 19:00

      IK Franke (borta) P19


      21:00
  • 6Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 7Fre
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 11:00

      Träning P-06


      12:30
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      VSKp08 vs VIK p08 P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:00

      IK Brage (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 8Lör
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 10:15

      Träningsmatch mot BP07:2 P-07


      11:45
    • 10:30

      Träning P17


      12:00
    • 11:00

      Yxhults IK (borta) A-lag Damer


      13:00
    • 11:30

      BK Forward (borta) P19


      13:30
  • 9Sön
    • Heldag

      Västerås Invitational P15

    • 10:00

      Träningsmatch mot Värtans IK F-09


      11:30
    • 10:30

      Extra träning P-09


      15:00
    • 11:00

      Bowling P-07


      13:55
    • 11:00

      VSKP08 vs AIKP08 P-08


      13:00
    • 14:00

      Dalkurd FF (borta) P16


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot BK30 06 P-07


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF FK (borta) P17


      18:00
    • 18:00

      Målvaktsanmälan hösten 2020 F-09


      19:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 11:30

      Träning A-lag Herrar


      13:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 14Fre
    • 14:00

      Träningsläger P-08


      00:00
    • 14:00

      Träningsläger P-06


      00:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 19:00

      Märsta IK (hemma) P16


      21:00
    • 19:00

      Upsala IF (P15) (borta) P15


      21:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Träningsläger P-08

    • Heldag

      Träningsläger P-06

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      10:45
    • 09:00

      Irsta IF P11Svart (hemma) P-11


      11:00
    • 09:00

      Västerås BK 30 P08 Svart (hemma) P-08


      11:00
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Barkarö SK P11 Blå (hemma) P-11


      12:00
    • 10:30

      Norrby SK F08/10 (hemma) F-09


      12:30
    • 11:00

      Kungsör BK p-11 (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) P19


      13:00
    • 13:30

      Träningsmatch P-12


      15:00
    • 19:30

      BK Sport (hemma) P17


      21:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Träningsläger P-08


      14:00
    • 00:00

      Träningsläger P-06


      19:00
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 00:00

      Arboga Södra IF P07 Svart (borta) P-07


      02:00
    • 00:00

      Gideonsbergs IF F11 Vit (borta) F-11


      02:00
    • 00:00

      Forsby FF , F-10/-11 lag1 (borta) F-09


      02:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll P 10/11 P11 (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      IK Oden P 11, (9 år) (borta) P-11


      12:00
    • 10:30

      Gideonsberg IF P08 (hemma) P-09


      11:45
    • 10:30

      Västerås BK 30 P08 vit (hemma) P-09


      11:45
    • 10:30

      Västerås BK 30 P10 vit (hemma) P-09


      11:45
    • 11:30

      Träningsmatcher P-12


      16:00
    • 14:30

      Umeå FC (hemma) A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Ransta IK P11 (borta) P-11


      18:00
    • 17:00

      Tortuna SK/Tillberga IK (borta) F-09


      19:00
    • 18:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) A-lag Damer


      20:00
  • 17Mån
    v.34
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Västerås SK FK 07/06 (hemma) P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30
    • 19:00

      IFK Västerås FK P07 Blå (hemma) P-08


      21:00
  • 18Tis
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
  • 22Lör
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:00

      Gideonsbergs IF F10 Vit (hemma) F-09


      11:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P 11 Grön (hemma) P-11


      12:00
    • 10:30

      Västerfärnebo AIK F08 (hemma) F-09


      12:30
    • 10:30

      Irsta IF P06 svart (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Sala FF P05 (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      Surahammars FK P11 Svart (hemma) P-11


      13:00
    • 12:00

      Sörstafors-Kolbäck FK 2 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK FK (borta) P16


      15:00
    • 15:30

      Boo FF (borta) P17


      17:30
    • 16:00

      IFK Askersund (borta) A-lag Damer


      18:00
  • 23Sön
    • Heldag

      MATCHER P-10

    • Heldag

      MATCHER P-10

    • 00:00

      FC Europe Juniors (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Surahammars FK P08 röd (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Skiljebo SK P09 svart (borta) P-09


      00:00
    • 00:00

      Arboga Södra IF P11 Svart (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Köping FF Röd P11 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Syrianska IF Kerburan P07 (borta) P-08


      02:00
    • 00:00

      Västerås IK Svart (hemma) F-11


      02:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P11 Svart (hemma) P-11


      12:00
    • 10:00

      Barkarö SK P08 Svart (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Köping FF P07 Vit (borta) P-07


      12:30
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF (borta) P19


      14:00
    • 14:00

      Enköpings SK FK (P15) (hemma) P15


      16:00
    • 14:30

      Jönköpings Södra IF (borta) A-lag Herrar


      16:30
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:10

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 09:30

      Träning P-13


      10:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P 11 Svart (hemma) P-11


      12:00
    • 11:00

      Kungsör BK p-11 p-11 (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK P06 Svart (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch 3 manna P-14


      17:00
    • 13:00

      Dalkurd (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Värmdö IF (borta) P19


      15:00
    • 15:00

      Vendelsö IK (borta) P17


      17:00
    • 16:00

      Djurgårdens IF FF (hemma) P16


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Munktorps BK PF 11-12 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Fagersta Södra IK Blå (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Orresta IF PF-11 (borta) P-11


      02:00
    • 00:00

      Skiljebo SK F 11 Gul (hemma) F-11


      02:00
    • 00:00

      Gideonsbergs IF F10 Blå (borta) F-09


      02:00
    • 00:00

      Västerås IK P08:2 Gul (borta) P-08


      02:00
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:30
    • 10:00

      Barkarö SK P11 Röd (hemma) P-11


      12:00
    • 10:30

      Köping FF P07 Vit (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Köping FF P07 Svart (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Dingtuna GIF P09 (hemma) P-09


      11:45
    • 11:00

      Västerås IK F08/09 (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      Irsta IF F09 (borta) F-09


      14:00
    • 12:00

      Skiljebo SK P08 svart (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Västerås IK P08:2 (hemma) P-09


      13:15
    • 12:00

      Kungsör BK P05/06 (hemma) P-06


      14:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (hemma) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Gideonsbergs IF (P15) (borta) P15


      17:00
  • 31Mån
    v.36
    • 16:15

      Träning P-07


      18:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning A-lag Damer


      18:30