Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppåkra IF

Följ

Uppåkra IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 08:00

      Rektorsmöte Boka U-vallen


      12:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      18:45
    • 17:30

      Träning U19


      18:45
    • 17:30

      Träning F12/13


      18:45
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:30

      MFF-Granada U19+U16 Boka U-vallen


      21:00
    • 18:45

      Mat o MFF i klubbstugan U19


      21:00
    • 18:50

      Träning Damer, senior


      20:40
    • 19:00

      TV-fotboll U16


      21:00
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 09:00

      Knattespelen - Omgång 4 - Avslutning P13


      13:00
    • 09:30

      GIF Nike Röd (hemma) F10/11


      11:00
    • 09:30

      Oxie SK svart (hemma) P12


      10:30
    • 09:30

      Bara GoIF (borta) P09


      11:00
    • 09:30

      Linero IF röd (hemma) F12/13


      11:30
    • 10:00

      Furulunds IK svart (borta) F10/11


      11:00
    • 10:00

      Bjärreds IF grön (borta) P10


      12:00
    • 10:00

      Genarps IF (borta) P11


      12:00
    • 10:30

      IF Limhamn Bunkeflo svart (borta) F12/13


      12:30
    • 11:00

      Träning UIF Minitennis


      12:00
    • 11:30

      Gislövs IF (hemma) F12/13


      13:30
    • 11:30

      IFK Klagshamn gul (hemma) P10


      13:30
    • 11:30

      Anderslövs BoIK (hemma) P12


      12:30
    • 12:00

      Träning UIF Minitennis


      13:00
    • 13:00

      Träning UIF Minitennis


      14:00
    • 13:00

      Bosnien Hercegovinas SK (hemma) Herrar, seniorer


      15:00
    • 13:00

      Bollkallar P09


      15:00
    • 13:00

      Trelleborgs FF svart (hemma) P12


      14:00
    • 14:00

      Kvarnby IK röd (borta) P07


      16:00
    • 14:30

      BK Höllviken röd (borta) F09


      16:30
    • 15:00

      FC Staffanstorp (borta) F04/05


      17:00
    • 16:00

      Borgeby FK vit (borta) F06


      18:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning Bollolek20


      10:00
    • 09:30

      Borgeby FK vit (hemma) F09


      11:30
    • 10:00

      Träning P14


      12:00
    • 10:00

      P2013-ledarmöte Boka U-vallen


      11:30
    • 10:00

      Torns IF (borta) F08


      12:00
    • 10:30

      GIF Nike blå (borta) P12


      11:30
    • 11:00

      Svedala IF blå (borta) F10/11


      12:00
    • 11:30

      Linero IF röd (borta) P09


      13:30
    • 11:30

      Åkarps IF 2 (hemma) P09


      13:00
    • 12:00

      Veberöds AIF svart (borta) P08


      13:30
    • 12:00

      Ystads IF FF (borta) U16


      14:00
    • 13:00

      Malmö City FC blå (borta) P07


      15:00
    • 13:00

      Veberöds AIF vit (hemma) P11


      15:00
    • 13:00

      BK Höllviken grå (hemma) P11


      15:00
    • 14:00

      IF Lödde (hemma) Oldboys


      16:00
    • 15:00

      Furulunds IK (borta) Damer, senior


      17:00
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 19:00

      Träning F07


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:15

      Ledarmöte ang. Fotbollskompis F09


      20:30
  • 8Tor
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F12/13


      18:45
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:50

      Träning Damer, senior


      20:40
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:45
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning Målvakter


      18:15
    • 18:30

      Träning Målvakter


      19:45
    • 18:30

      Kvarnby IK vit (hemma) U16


      20:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Kulladals FF (borta) U19


      21:00
  • 10Lör
    • 09:30

      Uppåkra IF vit - Veberöds AIF svart P11


      10:30
    • 09:30

      Staffanstorp United FC svart (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Lunds FF vit (borta) P11


      12:00
    • 10:00

      Skanör Falsterbo IF (hemma) F12/13


      12:00
    • 10:00

      Vellinge IF blå (borta) F09


      12:00
    • 10:00

      Hörby FF (hemma) F07


      12:00
    • 11:00

      Lunds BK röd (hemma) P08


      12:30
    • 11:00

      Träning UIF Minitennis


      12:00
    • 11:30

      Vellinge IF blå (hemma) F10/11


      12:30
    • 11:30

      Dalby GIF 2 (hemma) P10


      13:30
    • 12:00

      Träning UIF Minitennis


      13:00
    • 13:00

      Träning UIF Minitennis


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch Uppåkra IF Svart -BK Flagg P12


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatch Uppåkra IF Grön - BK Flagg P12


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch Uppåkra IF VIT - BK Flagg P12


      15:00
  • 11Sön
    • 09:00

      Träning Bollolek20


      10:00
    • 09:00

      GIF Nike vit (borta) P10


      11:00
    • 09:30

      GIF Nike röd (hemma) P10


      11:30
    • 10:00

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 11:00

      Träning F12/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P12


      12:00
    • 11:30

      Dösjöbro IF (hemma) F09


      13:30
    • 12:00

      Linero IF röd (hemma) F08


      14:00
    • 12:00

      Trelleborgs FF blå (borta) F10/11


      13:30
    • 12:30

      Malmö IKF (borta) P09


      14:30
    • 13:00

      Klågerups GoIF (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Malmö City FC svart (hemma) P09


      14:30
    • 13:30

      F08 - lagaktivitet Boka U-vallen


      16:00
    • 13:30

      Spelarträff F08


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch Uppåkra IF Svart - Lunds FF P12


      15:30
    • 14:30

      Träningsmatch Uppåkra IF Grön - Lunds FF P12


      15:30
    • 15:00

      Höörs IS (hemma) F06


      17:00
    • 15:45

      Träningsmatch Uppåkra IF Vit - Lunds FF P12


      16:45
    • 15:45

      Träningsmatch Uppåkra IF Gul - Lunds FF P12


      16:45
  • 12Mån
    v.42
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning U19


      19:45
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:50

      Träning Damer, senior


      20:40
    • 19:00

      Träning U16


      20:45
    • 19:00

      Wormo IK (borta) F06


      21:00
  • 14Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      UIF - Bjärred P07


      19:00
    • 17:30

      Bjärreds IF blå (hemma) P07


      19:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 19:00

      Träning F07


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 15Tor
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F12/13


      18:45
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:50

      Träning Damer, senior


      20:40
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:45
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P10


      18:30
    • 19:00

      GIF Nike (hemma) U19


      21:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 08:15

      LBK kick off -lag Blå P09


      13:00
    • 09:00

      Träning Bollolek20


      10:00
    • 09:00

      9-mannakickoff P08


      13:30
      Lund - FoF Sparbank Arena
      Anteckning: Vår tanke är att vi ska ställa upp med ett lag i 9-mannakickoffen i Lund. Vi skickar ut anmälan redan nu så vi kan planera vårt deltagande på bästa sätt. Denna cup känns som ett bra avslut på matcherna denna höst och ett litet avstamp inför nästa säsong. Vi hoppas verkligen att alla kan följa med. Mer information om tid och plats kommer så fort vi får den.

      Matcher:
      Lunds BK - Uppåkra IF kl 10:00, Plan 5:2 Smörlyckan
      Uppåkra IF - Spjutstorps IF kl 11:30, Plan 5:2 Smörlyckan
      Uppåkra IF - Snöstorp Nyhem FF kl 13:00, Plan 5:1 Smörlyckan
    • 09:15

      Motståndare (borta) P09


      13:30
    • 09:30

      Matcher mot Svedala P12


      10:30
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 10:00

      Träning P14


      11:00
    • 10:00

      Lunds BK 9-manna kickoff F08


      14:00
    • 11:00

      Träning F12/13


      12:00
  • 19Mån
    v.43
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning U19


      19:45
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:45
    • 19:00

      Ungdomsledarmöte Boka U-vallen


      21:00
    • 19:00

      Ledarmöte F09


      21:00
  • 21Ons
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      18:30
    • 17:45

      Träningsmatch Värpinge P08


      19:00
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
    • 19:00

      Träning F07


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F12/13


      18:45
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:45
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 23Fre
    • 17:00

      Halloween-fest Boka U-vallen


      22:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Träning P10


      18:30
  • 24Lör
  • 25Sön
  • 26Mån
    v.44
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:45

      Träning P12


      19:00
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör