Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunne IK

Följ

Sunne IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Sunne IK
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
    • 00:00

      Materialprovning CCM J18


      00:00
    • 00:00

      Materialprovning CCM A-lag Herrar


      00:00
    • 00:00

      Materialprovning CCM J20


      00:00
    • 17:00

      Träning Team 06


      18:45
    • 19:10

      Träning Team 07


      20:10
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 00:00

      Träningsmatch J20


      00:00
    • 17:50

      Träning Team 06


      18:50
    • 19:00

      Träning Team 07


      20:00
    • 19:05

      Träning Team 06


      19:45
    • 20:10

      Träning J18


      21:10
  • 6Fre
    • 12:30

      Färjestads BK Vit (borta) Team 06


      13:30
    • 17:00

      Lidingö Vikings HC (hemma) Team 06


      18:00
  • 7Lör
    • 08:00

      Kungälvs IK (borta) Team 06


      09:00
    • 12:30

      AIK (hemma) Team 06


      13:30
    • 17:00

      Furuset Ishockey (borta) Team 06


      18:00
  • 8Sön
    • 11:30

      Stavanger Oilers (borta) Team 06


      12:30
    • 15:00

      Hovås Hockey Club (borta) Team 06


      16:00
    • 18:00

      Frisk Asker (borta) Team 06


      19:00
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning Team 06


      18:45
    • 17:30

      Träning Team 07


      18:30
    • 19:30

      Träningsmatch J20


      21:45
  • 11Ons
    • 16:50

      Träning Team 09


      17:50
    • 18:00

      Träning J18


      19:00
    • 19:00

      Träning Team 06


      19:45
    • 19:10

      Träning A-lag Herrar


      20:10
    • 20:20

      Träning Team 06


      21:20
      Helmia Arena, Sunne
      Anteckning: Is TG1
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 00:00

      Cup J18 J18


      00:00
  • 14Lör
    • 00:00

      CUP J18 J18


      00:00
  • 15Sön
    • 00:00

      CUP J18 J18


      00:00
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
    • 17:40

      Träning Team 09


      18:40
    • 19:00

      Arvika HC (hemma) Team 07


      20:30
    • 20:30

      Träning J18


      21:30
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • Heldag

      Nordic Youth Trophy U13 Team 07

    • 14:00

      Hammarö HC Röd (hemma) Team 07


      15:00
    • 17:20

      Träning J18


      18:20
    • 18:55

      Bäcken HC (borta) Team 07


      19:55
    • 19:30

      Träningsmatch A-lag Herrar


      21:45
  • 21Lör
    • Heldag

      Nordic Youth Trophy U13 Team 07

    • 09:00

      Hammarö (hemma) Team 05


      10:00
    • 11:10

      Frisk Asker (hemma) Team 07


      12:10
    • 12:30

      Vålerenga (hemma) Team 05


      13:30
    • 15:10

      Södertälje SK (hemma) Team 07


      16:10
    • 16:20

      Vansbro (hemma) Team 05


      17:20
    • 19:10

      Strömsbro HC (borta) Team 07


      20:10
    • 20:10

      Ski (hemma) Team 05


      21:10
  • 22Sön
    • Heldag

      Nordic Youth Trophy U13 Team 07

  • 23Mån
    v.39
    • 17:00

      Träning Team 09


      18:30
    • 19:30

      Träningsmatch J18


      21:45
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 19:30

      Träningsmatch J20


      21:45
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • Heldag

      Glader Powerskating Team 05

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 06

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 11

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 10

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 09

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 08

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 07

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 04

  • 29Sön
    • Heldag

      Glader Powerskating Team 05

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 06

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 11

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 10

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 09

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 08

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 07

    • Heldag

      Glader Powerskating Team 04

  • 30Mån
    v.40