Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnanå SK

Följ

Sunnanå SK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnanå SK
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
    • 13:00

      Infjärdens SK (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Skellefteå FF P06/07 (borta) P-06/07


      17:00
    • 16:00

      Rönnskär Railcare IF (hemma) P-05


      18:00
    • 16:15

      Gimonäs Umeå IF F06 (borta) Sunnanå SK F17


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07


      18:45
  • 3Mån
    v.32
    • Heldag

      Träningsläger P-08

      Raggvaldsträsk
      Anteckning: Svara gärna så snart som möjligt och skriv vad ni kan tänka er hjälpa till med av de sysslor som skrevs i nyheten. Spelar det ingen roll så skriv det bara. Vi försöker följa era önskemål i den mån det går, men kan komma att behövas göras annat än det ni önskar.
    • 16:00

      Träning A-lag Damer


      17:00
    • 16:15

      Träning F-07


      17:45
    • 17:15

      Träning P-06/07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-11


      18:45
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 17:30

      Träning Sunnanå SK F17


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09


      18:45
    • 18:45

      Träning P-05


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:15
  • 4Tis
    • Heldag

      Träningsläger P-08

      Raggvaldsträsk
      Anteckning: Svara gärna så snart som möjligt och skriv vad ni kan tänka er hjälpa till med av de sysslor som skrevs i nyheten. Spelar det ingen roll så skriv det bara. Vi försöker följa era önskemål i den mån det går, men kan komma att behövas göras annat än det ni önskar.
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 10:00

      Clemensnäs IF P08/09 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      Robertsfors IK (borta) P-05


      13:30
    • 14:00

      Bergnäsets AIK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Bergsbyns SK P07 (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Match Div 4 mot Bergsbyn P-06/07


      16:00
  • 9Sön
    • Heldag

      Match i Sorsele P-10

    • 10:00

      Myckle IK 1 (hemma) P-11


      12:00
    • 10:15

      IFK Anderstorp-Skellefteå P 12 IFK Anderstorp P12 (hemma) P-12


      11:15
    • 10:15

      Träning P-12


      11:15
    • 11:00

      Sorsele UF 09/10 (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Kågedalens AIF Flickor 2011 (hemma) F-11


      12:00
    • 11:30

      Morön BK F07 (hemma) F-08


      13:30
    • 13:00

      Röbäcks IF P06 blå (borta) P-06/07


      15:00
    • 13:00

      Storfors AIK (hemma) Dam 2


      15:00
    • 14:00

      Myckle IK 2 (borta) Sunnanå SK F17


      16:00
    • 15:00

      Morön BK 09 MB Grön (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Bollstanäs SK (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Kågedalens AIF F 2010 Gul (hemma) F-10


      17:00
    • 16:30

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (hemma) F-10


      18:30
    • 16:30

      Match KAIF F10 F-09


      18:00
    • 18:00

      Bergsbyns SK F09 (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      SK Storm 1 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Byske FF F 07 (borta) F-07


      20:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 11:00

      Skellefteå FF P09 Svart (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      Bollflickor dammatch F-09


      14:00
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:45

      Ostvik/Drängsmark (hemma) Sunnanå SK F17


      14:45
    • 13:00

      Assi IF (borta) Dam 2


      15:00
    • 13:30

      Rönnskär Railcare IF F 08 Rif/Cif (borta) F-07


      15:30
    • 14:30

      Rönnskär Railcare IF P 07-08 (hemma) P-08


      16:30
    • 14:30

      Match Div 4 P-06/07


      16:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Bolidens FFI F 06-07 (borta) F-08


      02:00
    • 00:00

      SK Storm 1 (borta) P-10


      02:00
    • 00:00

      Stämningsgården IK P11 svart (borta) P-11


      02:00
    • 10:30

      Stämningsgården IK P12 Blå (borta) P-12


      11:30
    • 11:15

      Lycksele IF 06 (hemma) P-06/07


      13:15
    • 13:00

      Myckle IK P-10 /SIK (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      Burträsk FF 11 (borta) F-11


      16:00
    • 14:00

      Robertsfors IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Bergsbyns SK 07-08 (borta) P-08


      16:30
    • 15:00

      Match Sunnanå SK F10 F-09


      16:30
    • 15:00

      Medle SK (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      Sunnanå SK F10 (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Mariehem SK (hemma) Sunnanå SK F17


      18:00
    • 16:30

      Morön BK F 09 Vit (hemma) F-09


      18:30
    • 17:00

      Morön BK P 05 (borta) P-05


      19:00
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 08:00

      Morön BK P 06 MB grön (borta) P-06/07


      10:00
    • 10:00

      Skellefteå FF P09 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (borta) F-10


      12:00
    • 11:00

      Stämningsgården IK F10 SIK/MSK 1 (borta) F-10


      13:00
    • 11:00

      Match Stämningsgårdens IK F-09


      12:30
    • 11:45

      Morön BK (borta) Sunnanå SK F17


      13:45
    • 13:00

      IF Brommapojkarna (borta) A-lag Damer


      15:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Kågedalens AIF Fl 2007 (hemma) F-07


      02:00
    • 00:00

      Rönnskär Railcare IF P 10 (hemma) P-10


      02:00
    • 00:00

      Stämningsgården IK P11 Vit (borta) P-11


      02:00
    • 09:15

      Ostvik IK Ostvik/Drängsmark IK 11/12 (hemma) P-12


      10:15
    • 10:30

      Rönnskär Railcare IF P 12 (hemma) P-12


      11:30
    • 10:30

      Morön BK F 09 Grön (borta) F-09


      12:30
    • 11:00

      Myckle IK F11 Svart (hemma) F-11


      13:00
    • 11:45

      Byske FF F 07 (hemma) F-08


      13:45
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) Dam 2


      15:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Rönnskär Railcare IF/CIF (borta) Sunnanå SK F17


      16:00
    • 15:00

      Kågedalens AIF P 06/07 svart (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Match div 4 P-06/07


      17:00
    • 16:00

      Burträsk IK (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Bureå IF P-11 (hemma) P-11


      19:00
    • 17:15

      Bureå IF P-07/08 (hemma) P-08


      19:15
    • 17:15

      Skellefteå FF P10 (hemma) P-09


      19:15
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Match mot Morön P-06/07


      11:00
    • 10:00

      Morön BK P07 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Morön BK 11 MB Grön (borta) P-11


      13:00
    • 13:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK F -07 (borta) F-07


      15:00
    • 13:00

      Trångfors IF (hemma) Dam 2


      15:00
    • 16:00

      Storfors AIK (borta) A-lag Herrar


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Sandåkerns SK F06 (hemma) Sunnanå SK F17


      02:00
    • 10:30

      Morön BK 10 Vit (borta) P-10


      12:30
    • 10:30

      Ostvik IK Ostvik/Drängsmark IK P 11/12 (hemma) P-11


      12:30
    • 11:00

      SK Storm 12 (borta) P-12


      12:00
    • 12:00

      Bureå IF P-05/06 (hemma) P-06/07


      14:00
    • 14:00

      Fromhedens IF 05-06-07 (borta) F-08


      16:00
    • 14:30

      Clemensnäs IF F10 (borta) F-10


      16:30
    • 15:00

      AIK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Morön BK 11 M (borta) F-11


      18:00
    • 16:30

      Skellefteå FF F09/10 (hemma) F-10


      18:30
    • 16:30

      Match Skellefteå FF F-09


      18:00
    • 17:30

      Umeå IK FF (borta) Sunnanå SK F17


      19:30
    • 17:30

      Bureå IF P-03/04 (hemma) P-05


      19:30
    • 18:00

      Bergsbyns SK 1 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Clemensnäs IF CIF/RIF F09 (hemma) F-09


      20:00
  • 31Mån
    v.36