Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnanå SK

Följ

Sunnanå SK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnanå SK
Välj lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
    • 13:00

      Infjärdens SK (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Skellefteå FF P06/07 (borta) P-06/07


      17:00
    • 16:00

      Rönnskär Railcare IF (hemma) P-05


      18:00
    • 16:15

      Gimonäs Umeå IF F06 (borta) Sunnanå SK F17


      18:15
      Ålidhem arena
      Serie: Intersport Cup Flickor
      Samlingsinfo: Sörvalla parkering
      Samlingstid: 13:00
      Anteckning: Till söndagens match mot Gimmonäs i Umeå så kallar vi följande spelare.
      Evelina A, Lovisa E, Svea D, Tilda L, Agnes Sch, Leia N, Alva M, Alice G, Hedvig H, Elma L, Jennifer A, Molly B, Linnea L, Leah L.
      Resultat och referat
    • 17:30

      Träning F-07


      18:45
  • 3Mån
    v.32
  • 4Tis
    • Heldag

      Träningsläger P-08

    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 10:00

      Clemensnäs IF P08/09 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:30

      Robertsfors IK (borta) P-05


      13:30
    • 14:00

      Bergnäsets AIK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Bergsbyns SK P07 (borta) P-08


      16:00
    • 14:00

      Match Div 4 mot Bergsbyn P-06/07


      16:00
  • 9Sön
    • Heldag

      Match i Sorsele P-10

    • 10:00

      Myckle IK 1 (hemma) P-11


      12:00
    • 10:15

      IFK Anderstorp-Skellefteå P 12 IFK Anderstorp P12 (hemma) P-12


      11:15
    • 10:15

      Träning P-12


      11:15
    • 11:00

      Sorsele UF 09/10 (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Kågedalens AIF Flickor 2011 (hemma) F-11


      12:00
    • 11:30

      Morön BK F07 (hemma) F-08


      13:30
    • 13:00

      Röbäcks IF P06 blå (borta) P-06/07


      15:00
    • 13:00

      Storfors AIK (hemma) Dam 2


      15:00
    • 14:00

      Myckle IK 2 (borta) Sunnanå SK F17


      16:00
    • 15:00

      Morön BK 09 MB Grön (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Bollstanäs SK (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Kågedalens AIF F 2010 Gul (hemma) F-10


      17:00
    • 16:30

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (hemma) F-10


      18:30
    • 16:30

      Match KAIF F10 F-09


      18:00
    • 18:00

      Bergsbyns SK F09 (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      SK Storm 1 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      Byske FF F 07 (borta) F-07


      20:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 11:00

      Skellefteå FF P09 Svart (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      Bollflickor dammatch F-09


      14:00
    • 12:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) A-lag Damer


      14:00
    • 12:45

      Ostvik/Drängsmark (hemma) Sunnanå SK F17


      14:45
    • 13:00

      Assi IF (borta) Dam 2


      15:00
    • 13:30

      Rönnskär Railcare IF F 08 Rif/Cif (borta) F-07


      15:30
    • 14:30

      Rönnskär Railcare IF P 07-08 (hemma) P-08


      16:30
    • 14:30

      Match Div 4 P-06/07


      16:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Bolidens FFI F 06-07 (borta) F-08


      02:00
    • 00:00

      SK Storm 1 (borta) P-10


      02:00
    • 00:00

      Stämningsgården IK P11 svart (borta) P-11


      02:00
    • 10:30

      Stämningsgården IK P12 Blå (borta) P-12


      11:30
    • 11:15

      Lycksele IF 06 (hemma) P-06/07


      13:15
    • 13:00

      Myckle IK P-10 /SIK (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      Burträsk FF 11 (borta) F-11


      16:00
    • 14:00

      Robertsfors IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Bergsbyns SK 07-08 (borta) P-08


      16:30
    • 15:00

      Match Sunnanå SK F10 F-09


      16:30
    • 15:00

      Medle SK (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      Sunnanå SK F10 (hemma) F-10


      17:00
    • 16:00

      Mariehem SK (hemma) Sunnanå SK F17


      18:00
    • 16:30

      Morön BK F 09 Vit (hemma) F-09


      18:30
    • 17:00

      Morön BK P 05 (borta) P-05


      19:00
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 08:00

      Morön BK P 06 MB grön (borta) P-06/07


      10:00
    • 10:00

      Skellefteå FF P09 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (borta) F-10


      12:00
    • 11:00

      Stämningsgården IK F10 SIK/MSK 1 (borta) F-10


      13:00
    • 11:00

      Match Stämningsgårdens IK F-09


      12:30
    • 11:45

      Morön BK (borta) Sunnanå SK F17


      13:45
    • 13:00

      IF Brommapojkarna (borta) A-lag Damer


      15:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Kågedalens AIF Fl 2007 (hemma) F-07


      02:00
    • 00:00

      Rönnskär Railcare IF P 10 (hemma) P-10


      02:00
    • 00:00

      Stämningsgården IK P11 Vit (borta) P-11


      02:00
    • 09:15

      Ostvik IK Ostvik/Drängsmark IK 11/12 (hemma) P-12


      10:15
    • 10:30

      Rönnskär Railcare IF P 12 (hemma) P-12


      11:30
    • 10:30

      Morön BK F 09 Grön (borta) F-09


      12:30
    • 11:00

      Myckle IK F11 Svart (hemma) F-11


      13:00
    • 11:45

      Byske FF F 07 (hemma) F-08


      13:45
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) Dam 2


      15:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Rönnskär Railcare IF/CIF (borta) Sunnanå SK F17


      16:00
    • 15:00

      Kågedalens AIF P 06/07 svart (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Match div 4 P-06/07


      17:00
    • 16:00

      Burträsk IK (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Bureå IF P-11 (hemma) P-11


      19:00
    • 17:15

      Bureå IF P-07/08 (hemma) P-08


      19:15
    • 17:15

      Skellefteå FF P10 (hemma) P-09


      19:15
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 16:15

      Träning A-lag Damer


      17:45
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:20

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 17:45

      Träning Dam 2


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:30

      Träning P-06/07


      20:00
    • 18:35

      Träning F-08


      20:00
    • 19:15

      Träning Dam 2


      20:30
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • 10:00

      Match mot Morön P-06/07


      11:00
    • 10:00

      Morön BK P07 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Morön BK 11 MB Grön (borta) P-11


      13:00
    • 13:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK F -07 (borta) F-07


      15:00
    • 13:00

      Trångfors IF (hemma) Dam 2


      15:00
    • 16:00

      Storfors AIK (borta) A-lag Herrar


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Sandåkerns SK F06 (hemma) Sunnanå SK F17


      02:00
    • 10:30

      Morön BK 10 Vit (borta) P-10


      12:30
    • 10:30

      Ostvik IK Ostvik/Drängsmark IK P 11/12 (hemma) P-11


      12:30
    • 11:00

      SK Storm 12 (borta) P-12


      12:00
    • 12:00

      Bureå IF P-05/06 (hemma) P-06/07


      14:00
    • 14:00

      Fromhedens IF 05-06-07 (borta) F-08


      16:00
    • 14:30

      Clemensnäs IF F10 (borta) F-10


      16:30
    • 15:00

      AIK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Morön BK 11 M (borta) F-11


      18:00
    • 16:30

      Skellefteå FF F09/10 (hemma) F-10


      18:30
    • 16:30

      Match Skellefteå FF F-09


      18:00
    • 17:30

      Umeå IK FF (borta) Sunnanå SK F17


      19:30
    • 17:30

      Bureå IF P-03/04 (hemma) P-05


      19:30
    • 18:00

      Bergsbyns SK 1 (borta) P-08


      20:00
    • 18:00

      Clemensnäs IF CIF/RIF F09 (hemma) F-09


      20:00
  • 31Mån
    v.36