Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sölvesborgs GOIF

Följ

Sölvesborgs GOIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sölvesborgs GOIF
Välj lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:15

      Match mot SGIF P10 P-09


      17:30
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning U-lag


      18:45
    • 17:00

      Träning med U-laget P-05


      18:45
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F08-10


      18:30
    • 17:30

      FK Karlskrona Orange (hemma) P-06/07


      19:30
    • 18:00

      Träning F08-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 09:00

      Match mot Nättraby P-09


      12:00
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 10:30

      Saxemara IF (hemma) P-06/07


      12:30
    • 11:00

      IFK Karlshamn (hemma) F08-10


      12:30
  • 4Sön
    • 09:00

      Match mot Tving borta P-09


      13:00
    • 10:30

      Mörrums GoIS FK (hemma) P-06/07


      12:30
    • 11:30

      Match med U19 P-05


      13:10
    • 11:30

      Stehags AIF (borta) U-lag


      13:30
    • 13:00

      Lyckå FF (borta) F08-10


      15:00
    • 14:00

      Rödeby AIF (hemma) F08-10


      15:00
    • 14:00

      Belganet-Hallabro IF (hemma) U-lag


      16:00
    • 14:00

      Match med U-laget P-05


      16:00
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 19:00

      Seriematch P16-18 Sölvesborg GIF - Jämjö Goif P16-18


      21:00
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 16:30

      Träning med U-laget P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning U-lag


      18:45
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 18:00

      Träning F08-10


      19:30
  • 9Fre
    • 16:15

      Regionträning MAIF P-05


      18:30
    • 17:00

      Match mot Ronneby P-09


      20:00
  • 10Lör
    • 10:00

      Jämjö GoIF Röd (borta) P-06/07


      12:00
    • 10:00

      Match P-12


      13:00
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 10:30

      Match mot Hoby P-09


      12:30
  • 11Sön
    • 12:00

      Lunds FF (hemma) U-lag


      14:00
    • 15:00

      Jämshögs IF (borta) P-06/07


      17:00
  • 12Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F08-10


      18:30
    • 17:15

      Träning P-14


      18:15
    • 17:45

      Träning Seniorer Herrar


      19:15
    • 19:00

      Ramdala IF/Jämjö GoIF (hemma) P-05


      21:00
  • 13Tis
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning med U-laget P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      19:30
    • 17:00

      Träning F08-10


      18:30
    • 17:15

      Träning MV


      18:15
    • 17:30

      Träning P16-18


      19:00
    • 17:45

      Träning Seniorer Herrar


      19:15
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 16:30

      Träning med U-laget P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F08-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 10:00

      Lörby IF (hemma) F08-10


      12:00
    • 10:30

      Internmatch P-06/07


      12:00
    • 13:00

      Ifö Bromölla IF (hemma) F08-10


      15:00
  • 18Sön
    • 10:00

      Träning P-14


      12:00
      Strandvallen
      Anteckning: Gemensam träning med Mjällby P14, se separat informationsutskick.
      Träning nästa söndag, den 18/10 med samling 09.50 på Strandvallen. Vi kommer att genomföra ett träningspass förmodligen på A-plan innehållandes 5 stationer med både lek & lite allvar samt avsluta med spel och allt detta sker tillsammans med MAIFs P14 lag. Efter avslutad tränings bjuds spelarna på en kokt korv och en dryck utav föreningarna.
      Vi hoppas på en god uppslutning då detta kan bli skoj att träffa och träna med andra lirare.
      Medtag skor, benskydd, kläder efter väder och vattenflaska. Träningen startar kl 10 och vi beräknas vara klara till klockan 12.
    • 13:00

      Match med U19 P-05


      14:40
    • 13:00

      Bjärreds IF (hemma) U-lag


      15:00
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Avslutning P-09


      20:00
    • 18:15

      Mjällby AIF (borta) P-05


      19:50
  • 22Tor
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F08-10


      19:30
  • 23Fre
    • 17:00

      Regionträning MAIF P-05


      18:30
  • 24Lör
    • 09:30

      Påga-Cupen * P14 P-06/07


      15:00
    • 11:30

      Avslutning på Scala bio P-14


      13:55
  • 25Sön
    • 11:00

      Träning F11-12


      12:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Påga-Cupen * P13 P-06/07


      17:00
  • 26Mån
    v.44
  • 27Tis
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F08-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      19:30
    • 17:45

      Träning Seniorer Herrar


      19:15
    • 18:10

      Spelarutbildning * BFF * 2006 P-06/07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-12


      20:00
  • 28Ons
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 29Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:15

      Träning P-10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F08-10


      19:30
  • 30Fre
  • 31Lör