Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Sirius BK

Följ

IK Sirius BK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
IK Sirius BK
Välj lag

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
  • 2Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-02


      20:15
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Bollkallar för A-laget P-05


      21:00
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 19:00

      Sirius A match P-04


      21:00
  • 6Lör
    • 10:00

      Poolspel P-07


      12:30
    • 12:30

      Borgia-Norrköping BK (borta) P-04


      18:00
    • 13:00

      Helenelunds IK (borta) P-05


      15:00
    • 13:00

      Helenelunds IK (borta) P-06


      14:30
    • 14:00

      Poolspel P-07


      18:00
    • 15:00

      Nässjö IF P18 (hemma) Juniorlag Herrar


      17:00
  • 7Sön
    • 08:30

      Uppsala BOIS (hemma) P-06


      13:00
    • 12:00

      Stockholm Svart (hemma) P-03


      13:15
    • 14:00

      Huddinge BK (hemma) P-06


      18:30
    • 15:00

      Poolspel Sollentuna P-08


      17:30
    • 15:30

      Gustavsbergs IF (borta) P-02


      17:15
    • 16:00

      Västmanland (borta) P-03


      17:15
    • 18:00

      Edsbyn U20 (borta) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 8Mån
    v.2
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-02


      20:15
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:45

      Träning P-03


      18:30
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 19:30

      Unik BK (borta) P-04


      21:00
    • 19:30

      UNIK (hemma) P-05


      21:00
  • 13Lör
    • 10:30

      GT/76 Bandy (borta) P-06


      12:00
    • 13:00

      SIF Norrtälje (borta) P-03


      15:00
    • 13:15

      Motala BK (hemma) P-04


      14:15
      Studenternas A-plan
      Serie: Matcher 2017/18
      Samlingsinfo: Studan
      Samlingstid: 12:00
      Anteckning: Mellansv P14
      Matchledare, Mikael
      Matchcoach, Joakim
      Resultat och referat
    • 13:30

      SBBK (borta) P-02


      15:15
    • 15:00

      Edsbyns IF P18 (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      GT/76 IK Blå (hemma) P-05


      16:30
    • 15:00

      Poolspel P-07


      18:00
  • 14Sön
    • 09:30

      Poolspel vi arrangerar P-08


      13:00
    • 09:30

      Förfrågan domare P-03


      12:30
    • 11:30

      SBBK (hemma) P-05


      13:00
    • 11:30

      Helenelunds IK (hemma) P-03


      13:30
    • 12:30

      Västerås SK Bandyklubb (hemma) P-06


      16:30
    • 13:30

      SBBK (hemma) P-04


      15:00
    • 14:00

      Unik BK (hemma) P-06


      18:00
    • 16:30

      Nässjö U20 (borta) Juniorlag Herrar


      18:30
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:15

      Uppsala BOIS (borta) P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-02


      20:15
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Bollkallar för A-laget P-05


      21:00
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 19:00

      Sirius A match P-04


      21:00
    • 19:00

      Helenelunds IK (hemma) P-03


      21:00
  • 20Lör
    • 09:00

      Poolspel P-07


      12:30
    • 11:00

      IFK Rättvik P18 (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 12:00

      GT/76 IK Gul (borta) P-05


      13:30
    • 13:20

      Poolspel P-07


      17:30
    • 14:30

      Spånga/Bromstens BK (borta) P-06


      16:00
    • 17:30

      P19 match P-03


      19:15
    • 17:30

      Hammarby IF BF P19 (hemma) Juniorlag Herrar


      19:30
  • 21Sön
    • 09:30

      Unik BK (hemma) P-06


      12:45
    • 11:30

      Karlstad/Viking P19 (borta) Juniorlag Herrar


      13:30
    • 13:00

      Gustavsbergs IF (hemma) P-02


      14:45
    • 13:00

      P16B Sirius Svart P-03


      14:45
    • 16:30

      Västanfors IF (borta) P-03


      18:30
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 19:00

      Tillberga BK (borta) P-04


      21:30
  • 26Fre
    • 12:00

      Borlänge Bandy cup P-05


      00:00
    • 12:00

      Cup P-02


      00:00
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:00

      Turnering P-06


      00:00
  • 27Lör
    • Heldag

      Borlänge Bandy cup P-05

    • Heldag

      Cup P-02

    • Heldag

      Turnering P-06

    • 13:15

      Falu BS (borta) P-03


      15:15
    • 14:15

      Poolspel P-07


      17:30
    • 15:00

      Ljusdals BK P18 (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 18:00

      Helenelunds IK (borta) P-04


      20:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Borlänge Bandy cup P-05


      16:00
    • 00:00

      Cup P-02


      18:00
    • 00:00

      Turnering P-06


      18:00
    • 08:30

      Poolspel P-07


      13:00
    • 08:30

      Gustavsbergs IF (hemma) P-06


      13:00
    • 16:00

      Spånga/Helenelund P19 (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Västerås SK Bandyklubb (hemma) P-04


      17:30
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons