Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Sirius BK

Följ

IK Sirius BK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
IK Sirius BK
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 16:00

      Träning P-08


      17:15
    • 16:00

      Träning P-06


      17:15
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 19:00

      Träning P-03


      20:15
    • 19:00

      Sirius A match P-04


      21:00
    • 19:00

      Träning P-02


      20:15
    • 19:00

      Bollkallar för A-laget P-05


      21:00
    • 20:30

      Träning Juniorlag Herrar


      22:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      MWC P-03

    • 09:00

      Mikkeli (borta) P-03


      10:00
    • 15:00

      Edsbyns IF Bandyförening (hemma) P-03


      16:00
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
  • 4Lör
    • Heldag

      MWC P-03

    • 10:00

      Sportringen Cup, Ljusdal P-06


      00:00
    • 12:00

      GT/76 IK Blå (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Kuzbass (borta) P-03


      13:00
  • 5Sön
    • 00:00

      MWC P-03


      16:00
    • 00:00

      Sportringen Cup, Ljusdal P-06


      13:30
    • 14:00

      Edsbyn U20 (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      GT/76 IK Gul (hemma) P-05


      16:30
  • 6Mån
    v.45
  • 7Tis
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 17:30

      Bollkallar för A-laget P-05


      21:00
    • 19:00

      Sirius A match P-04


      21:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:30

      Föräldramöte Bandy p-08 P-08


      17:30
    • 17:15

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
  • 10Fre
    • Heldag

      Aros bygg bandy cup P-05

    • 19:00

      SIF Norrtälje (hemma) P-03


      21:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Aros bygg bandy cup P-05

    • 08:30

      Sirius Bandycup hjälpa till P-04


      17:30
    • 08:45

      Sirius cup P-08


      12:00
    • 09:00

      Sirius Bandycup Sirius Bandycup


      19:00
    • 09:00

      Sirius Bandycup P-04


      19:00
    • 14:00

      Hammarby IF BF P19 (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 15:30

      Västerås SK Bandyklubb (hemma) P-04


      16:30
  • 12Sön
    • Heldag

      Aros bygg bandy cup P-05

    • 08:30

      Sirius Bandycup hjälpa till P-04


      17:30
    • 09:00

      Sirius Bandycup P-04


      19:00
    • 09:00

      Sirius Bandycup Sirius Bandycup


      19:00
    • 09:00

      Cup P-07


      17:00
    • 11:00

      Villa U20 (hemma) Juniorlag Herrar


      13:00
    • 13:00

      Helenelunds IK (borta) P-03


      15:00
    • 13:00

      SBBK (borta) P-04


      16:00
    • 14:30

      Bollkallar på A-lagets match P-06


      18:00
    • 16:00

      Sirius A match P-04


      18:00
  • 13Mån
    v.46
  • 14Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-02


      20:00
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 19:00

      Info Bandygymnasiet P-03


      19:45
      Studan
      Anteckning: Pierre Roos håller information om bandygymnasiet och Celsius skolan för de som nu ska välja till gymnasiet.
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:15
    • 20:15

      Träning P-02


      21:30
    • 20:30

      Träning Juniorlag Herrar


      22:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 19:00

      Falu BS (hemma) P-03


      21:00
    • 19:00

      Västerås SK Bandyklubb (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Västerås SK BK (hemma) P-05


      20:30
  • 18Lör
    • 09:00

      Cup P-07


      18:00
    • 13:15

      Unik BK (hemma) P-05


      15:00
    • 13:15

      Unik BK (hemma) P-04


      15:00
    • 13:30

      Hammarby IF (borta) P-02


      15:15
    • 15:00

      IFK Rättvik P18 (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
  • 19Sön
    • 08:30

      Tommys Cup, Lag Svart P-06


      18:00
    • 09:15

      Tommys Cup, Lag Blå P-06


      18:00
    • 11:00

      Hallmans cup P-08


      18:00
    • 13:00

      Bollnäs U20 (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      BK Derby BK (hemma) P-04


      14:30
    • 13:00

      Västanfors IF (hemma) P-03


      15:00
    • 16:00

      SIF Norrtelje (borta) P-05


      17:30
  • 20Mån
    v.47
  • 21Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Bollkallar för A-laget P-05


      21:00
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 19:00

      Sirius A match P-04


      21:00
    • 19:00

      Match Sirius-Hammarby P-07


      21:00
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning P-04


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Intresseanmälan skjutsningspool P-08


      19:00
  • 24Fre
    • 16:45

      Lilla Allsvenskan P-03


      00:00
    • 17:30

      Träning P-02


      18:45
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
  • 25Lör
    • Heldag

      Lilla Allsvenskan P-03

    • 00:00

      IK Sirius BK P-05 (hemma) P-05


      23:00
    • 10:00

      Poolspel P-07


      14:00
    • 11:20

      Helenelund (hemma) P-03


      12:20
    • 14:30

      Tillberga BK (hemma) P-03


      15:30
    • 16:00

      GT/76 Bandy P19 (borta) Juniorlag Herrar


      17:00
    • 18:30

      SBBK (borta) P-03


      19:30
  • 26Sön
    • 00:00

      Lilla Allsvenskan P-03


      19:00
    • 00:00

      IK Sirius BK P-05 (hemma) P-05


      23:00
    • 07:30

      Föräldrabemanning på eget poolspel P-06


      13:00
    • 08:30

      Eget poolspel (hemma) P-06


      13:00
    • 12:45

      IFK Motala BK P18 (borta) Juniorlag Herrar


      13:45
    • 13:30

      GT/76 Bandy (hemma) P-04


      15:00
    • 13:50

      GT/76 Bandy (hemma) P-06


      17:00
    • 15:30

      Västerås SK (hemma) P-02


      17:15
    • 17:00

      Motala U20 (borta) Juniorlag Herrar


      19:00
  • 27Mån
    v.48
  • 28Tis
    • 16:00

      Träning P-05


      17:15
    • 17:30

      Träning P-03


      18:45
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-02


      20:00
  • 29Ons
  • 30Tor