Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls DFF

Följ

Sundsvalls DFF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sundsvalls DFF
Välj lag

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
  • 2Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning F15


      18:00
    • 17:30

      Ledar KICK OFF ! Ledare


      20:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 14:30

      IF Brommapojkarna (hemma) Akademi F19


      16:30
    • 14:30

      F19 - BP F17


      16:30
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.19
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:45

      Träning Akademi F19


      19:30
    • 18:00

      IFK Timrå Dam U (borta) F15


      20:00
    • 20:00

      Alnö IF Utv, (hemma) F17


      22:00
    • 20:00

      Alnö IF Utv (hemma) F15


      22:00
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 15:00

      A-LAGSUPPDRAG F15


      17:00
    • 15:00

      Team TG FF (hemma) Elitettan


      17:00
    • 17:15

      Njurunda IK F11 (borta) F 2010/2011


      19:15
    • 19:40

      Selånger SK F11 Röd (hemma) F 2010/2011


      21:40
      Kubikenborgs IP konstgräs
      Serie: Div 6 A Flickor Medelpad 2022
      Samlingstid: 19:00
      Anteckning: Nu är det äntligen dags för match!

      Vi kallar samtliga tjejer till båda matcherna så svara på båda kallelserna.
      Kom i tid, ombytt och klar med fylld vattenflaska
      Inga smycken alls är tillåtna.
      Uppsatt hår, benskydd och knutna skor
      Kläder efter väder och gärna något att tugga på mellan matcherna.

      Välkommen, nu kör vi!
      Resultat och referat
  • 15Sön
    • 14:00

      Domsjö IF F17 (borta) F17


      16:00
    • 16:00

      Piteå IF (hemma) Akademi F19


      18:00
    • 18:30

      Alnö IF F09 röd (hemma) F 2008/2009


      19:30
  • 16Mån
    v.20
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:45

      Träning Akademi F19


      19:30
    • 20:00

      Sundsvalls FF 1 (hemma) F15


      22:00
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 10:30

      Sidsjö-Böle F09 Gul (borta) F 2008/2009


      12:00
    • 10:30

      Sidsjö-Böle IF F11 grön (borta) F 2010/2011


      12:30
    • 10:30

      Sundsvalls FF 1 (hemma) F 2010/2011


      12:30
    • 15:00

      IK Uppsala Fotboll (borta) Elitettan


      17:00
    • 16:00

      IFK Östersund (hemma) F17


      18:00
  • 22Sön
    • 15:00

      IK Uppsala (hemma) Akademi F19


      17:00
    • 19:00

      Arnäs IF/Själevad F06 (borta) F17


      21:00
    • 19:00

      Arnäs IF/Själevad F06 (borta) F15


      21:00
  • 23Mån
    v.21
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:45

      Träning Akademi F19


      19:30
    • 20:00

      Alnö IF F07 (hemma) F15


      22:00
  • 26Tor
    • 10:00

      Stöde IF (hemma) F 2010/2011


      12:00
    • 11:30

      Söråkers FF 11-12 (borta) F 2010/2011


      13:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F 2010/2011


      19:30
    • 18:00

      Träning F15


      19:30
    • 19:30

      Träning F 2008/2009


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
    • 20:00

      Kovlands IF F 06/07 (hemma) F17


      22:00
    • 20:00

      Kovlands IF F06/07 (hemma) F15


      22:00
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.22
  • 31Tis