Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råtorps IK

Följ

Råtorps IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
    • 11:00

      Träning Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:00

      Råtorps IK-QBIK Juniorlag Damer


      19:00
    • 16:00

      Kronans FK (borta) Dam


      18:00
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
      Råtorps IP Konstgräsplan
      Samlingsinformation: Råtorpsgården
      Samlingstid: 16:20
      Anteckning: Vi drar igång igen!
  • 3Mån
    v.32
    • 17:25

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 4Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:55

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:20

      Träning Herrlaget


      21:00
  • 5Ons
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch mot P9 F/P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 6Tor
    • 17:25

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Herrlaget


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Nordmarks IF (borta) Herrlaget


      21:00
  • 8Lör
    • 10:30

      Forshaga IF syd (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Norrstrands IF 3 (hemma) Herrlaget


      13:00
    • 11:00

      Forshaga IF (borta) P-08


      13:00
  • 9Sön
    • 10:00

      FBK Karlstad 3 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Match F/P-10


      12:00
    • 11:00

      FBK Karlstad 2 (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Match mot Deje F-08/09


      13:00
    • 14:00

      Torsby IF vit (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Forshaga/Ulvsby (hemma) P-05


      16:00
    • 17:00

      Hertzöga BK grön (hemma) F-07


      19:00
    • 17:00

      IK Arvika Fotboll röd (hemma) F-06


      19:00
    • 17:00

      Mallbacken-Råtorps IK Juniorlag Damer


      19:00
  • 10Mån
    v.33
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      DM-match mot Norrstrand F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning F/P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:50

      Träning Juniorlag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:30
    • 17:20

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Skattkärrs IF (hemma) Herrlaget


      21:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      IK Arvika Fotboll (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      IFK Skoghall DF vit (borta) F-06


      20:30
    • 19:00

      Hertzöga BK (borta) P-06


      21:00
  • 15Lör
    • 10:00

      Norrstrands IF vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Match RIK vit/FBK 2 P-11


      11:00
    • 11:00

      Bråtens IK (hemma) F-07


      13:00
    • 13:00

      Torsby IF blå (borta) P-09


      15:00
    • 14:00

      Råda IK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Grums IK (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:00

      Råda IK (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Match mot QBIK F-08/09


      17:45
  • 16Sön
    • 11:00

      Hertzöga BK gul (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Kils AIK (hemma) P-12


      13:30
    • 12:00

      QBIK vit (borta) F-07


      14:00
    • 12:45

      Match mot Mallbacken F-11


      13:45
    • 13:00

      Match RIK blå/FBK 5 P-11


      14:00
    • 13:00

      Säffle SK 3 (borta) Herrlaget


      15:00
    • 13:00

      IF Karlstad Fotboll svart (borta) P-05


      15:00
    • 13:30

      Grums IK FK (hemma) P-12


      15:00
    • 15:00

      IK Arvika Fotboll (borta) Dam


      17:00
    • 16:00

      Match F/P-10


      18:00
  • 17Mån
    v.34
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:25

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:50

      Träning Juniorlag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:30
    • 17:20

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      20:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 20:00

      Fotografering P-07


      20:30
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 22Lör
    • 10:00

      IFK Kristinehamn vit (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Råda IK (borta) P-05


      13:00
    • 11:00

      IFK Kristinehamn (hemma) F-07


      13:00
    • 13:00

      Råtorps IK-Bråten Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:00

      Norrstrands IF (borta) P-12


      14:00
    • 14:00

      Match F/P-10


      16:00
    • 16:00

      Säffle SK (hemma) P-06


      18:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Match möter Hertzöga P-11


      00:00
    • 10:30

      IFK Skoghall vit (hemma) P-08


      12:30
    • 12:30

      Rinns AIK (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Ulvsby IF (borta) P-12


      15:00
    • 15:00

      Match mot Kil F-11


      16:00
    • 15:00

      IS Emtarna (borta) P-09


      17:00
    • 16:00

      Bråtens IK (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) F-05


      19:00
    • 17:00

      QBIK (hemma) F-06


      19:00
    • 17:00

      Karlskoga IF (borta) Herrlaget


      19:00
    • 18:00

      Borgviks IF (hemma) Herrlaget


      20:00
  • 24Mån
    v.35
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:25

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:50

      Träning Juniorlag Damer


      20:30
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga 2 (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 25Tis
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:50

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:55

      Träning F-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:30
    • 17:20

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      20:00
    • 18:15

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      IFK Skoghall (hemma) P-05


      21:00
  • 29Lör
    • 10:00

      Östra Deje IK (borta) F-07


      12:00
    • 10:00

      Norrstrands IF röd (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Match F/P-10


      13:00
    • 11:00

      Hertzöga BK gul (borta) F-06


      13:00
    • 11:30

      FBK Karlstad 4 (borta) P-08


      13:30
    • 15:00

      Filipstads FF (hemma) Dam


      17:00
    • 16:00

      Kils AIK (hemma) P-09


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Match möter Hammarö P-11


      00:00
    • 11:00

      Hertzöga BK (hemma) F-05


      13:00
    • 12:00

      Ulvsby IF (hemma) P-12


      13:00
    • 13:00

      Match mot Qbik F-11


      14:00
    • 13:30

      Kils AIK (hemma) P-12


      14:30
    • 14:00

      Storfors FF (hemma) Herrlaget


      16:00
    • 15:00

      Carlstad FC (borta) Herrlaget


      17:00
    • 16:00

      IF Nyedshov (hemma) P-07


      18:00
  • 31Mån
    v.36
    • 16:50

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:25

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:50

      Träning Juniorlag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00