Träningar kommande veckor
Hej på er. Vi kommer att köra innebandyträning på måndagar i Tybblelund ytterligare ett antal veckor framåt. Utöver det kommer vi köra ett fys/styrke-pass i veckan utomhus. Kallelser till dessa kommer vecka för vecka.
P-0708
19 apr 2022
0kommentarer
Inga träningar denna vecka
Hej. Vi tar en paus från träningar under påsklovet och kör igång igen på måndag. Sedan kör vi några veckor till med en innebandyträning och en fysträning i veckan. Kalendern hålls uppdaterad!
P-0708
11 apr 2022
0kommentarer
Newbody!
Hej alla! Vilken cup killarna och tjejerna gjorde i helgen. De har verkligen kämpat och var värda en vinst men men.....Ett stort tack till Rickard, Magnus, Abbe och Andreas för att ni var med killarna i helgen! Imorgon måndag kommer Newbodypaketen till Rickard o Jessica på Trumslagarvägen 26. Magnus (Maltes pappa) hämtar alla paket till er som bor i stan och så hämtar ni där så fort ni kan! Vi i vintrosa hämtar hos Rickard måndag eller tisdag kväll mellan 17-19. Dela ut era paket så fort ni kan och ta betalt när ni levererar paketen då fakturan från Newbody redan har mailats ut nu i torsdags och ska vara betald inom 20 dagar!! Swisha totalsumman till Rickard på nummer: 070-31 61 941, senast 25 april så han hinner betala fakturan I tid! Med vänlig hälsning Karin
P-0708
10 apr 2022
3kommentarer
Mälarenergi Cup 8-10/4
CUPHELGEN I VÄSTERÅS: Vi samlas vid Rudbeckianska gymnasiet 17:30 och börjar med att äta middag. Fredag: 1 h 10 min från Örebro till Hammarbyskolan där vi sover. 17:30 Middag, Rudbeckianska gymnasiet 6 min med bil från skolan. MATCH 1 ABB Arena syd 19:15 mot Bele Barkarby 6 min med bil från middagen. Lördag: Frukost, lunch och middag på Nybyggeskolan, 5 min med bil lr 20 min att gå från där vi sover. Pingis 11-12 på Bellevuestadion, 10 min med bil från skolan. MATCH 2 Lördag 14:45 ABB Arena syd mot IBF Borlänge 10 min med bil från skolan. MATCH 3 Lördag 20:45 Önstaskolan mot IK Sirius 15 min med bil från skolan. Söndag: Frukost och lunch på Nybyggeskolan(Samma som Lördag) Matcher Söndag meddelas så fort vi vet, det vi vet nu är att det blir minst 1 match. Vi kommer att ha med kvällsmål(Yoghurt, macka och frukt) till Fredag och Lördagkväll. Packlista: Vi ska spela pingis på Lördagen så ta gärna med pingisrack om ni har! - Luftmadrass -Sängkläder och kudde (ta gärna med en extra filt då det kan bli kallt). -Handduk och toalettartiklar -Sovkläder och ombyte för hela helgen -Matchkläder, både rött och vitt ställ samt svarta shortsen och svarta strumporna -Klubbor, glasögon, skor och vattenflaska -Uteskor ifall vi hittar på något eller för att värma upp utomhus -Fickpengar, mobil och laddare -Frukt och enklare mellanmål som kan förvaras utan kylskåp Undrar ni något så skriv i kommentarsfältet nedan, alt ring Rickard. Rickard Österdahl 0703-16 19 41 Andreas Wedén 0707134715 Magnus Frid 07703731394 Andreas Lundbäck 0706009567 Nu hoppas vi på en rolig helg😀
P-0708
5 apr 2022
2kommentarer
Sannolikt match på fredag istället för lördag!
Hej på er. Som det ser ut just nu kommer matchen mot Hovsta/Lillån (på deras begäran) flyttas från lördag till fredag kväll. Samling blir då 17:30 och matchstart 18:30 i Lillåhallen. När flytten definitivt bekräftats kommer det ut en kallelse.
P-0708
28 mar 2022
0kommentarer
Visa fler nyheter