Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK

Följ

Mossens BK Klubbsida

Följ oss för uppdateringar
Följ
Mossens BK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Masthuggets BK 1 (borta) P-11


      20:00
    • 19:00

      Masthuggets BK 2 (borta) P-11


      21:00
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      Träning F-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:15

      Träning P-10


      14:30
    • 12:00

      Landvetter IS Gul (hemma) P-08


      13:15
    • 12:30

      Mölnlycke IF Gul (borta) F-10/11


      14:30
    • 12:30

      Mölnlycke IF Svart (borta) F-10/11


      14:30
    • 13:00

      Mölnlycke IF (borta) A-lag/Damjuniorer


      15:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:20
    • 12:00

      Lerums IS 1 (borta) P-06


      14:00
    • 13:15

      Lunden Överås BK Vit (hemma) P-09


      14:30
    • 14:15

      Lerums IS/Stenkullen GoIK (hemma) F-07


      16:00
    • 14:30

      Lunden Överås BK Svart (hemma) P-09


      15:30
    • 14:30

      Floda BoIF/Stenkullen GoIK (borta) A-lag/Damjuniorer


      16:30
    • 16:00

      Ytterby IS (hemma) Herr JUNIOR


      18:00
    • 16:30

      Älvsborg FF Vit (borta) F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 19:30

      Kode IF /Kareby IS 1 (hemma) P-04


      21:30
  • 7Mån
    v.37
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Hovås Billdal IF 4 (hemma) P-11


      19:00
    • 18:15

      Kungsladugård (borta) A-lag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Hovås Billdal IF 3 (hemma) P-11


      21:00
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
  • 12Lör
    • 10:00

      3-3 workshop Mossens BK Klubbsida


      14:00
    • 10:00

      Öjersjö (hemma) F-06


      11:30
    • 10:00

      3-3 workshop FotbollsKul


      14:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 12:00

      Match P-10


      15:00
    • 12:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-10/11


      14:30
    • 13:00

      Näsets SK (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:45

      Qviding FIF Vit (hemma) F-10/11


      15:45
    • 14:00

      Bowlingkväll! F-06


      21:00
    • 16:15

      Hällesåker IF (hemma) A-lag/Damjuniorer


      18:15
    • 16:30

      Masthuggets BK (borta) P-09


      17:45
    • 17:00

      Hällesåker IF (hemma) 7-7


      19:00
    • 17:45

      Azalea BK Orange (borta) P-09


      19:00
  • 13Sön
    • 11:00

      Träning P-11


      12:20
    • 11:15

      Azalea BK Gul (borta) P-12


      13:15
    • 11:15

      Azalea BK Röd (borta) P-12


      13:15
    • 11:30

      Lerums IS Vit 1 (borta) P-08


      12:45
    • 13:00

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-12


      15:00
    • 13:15

      Masthuggets BK (borta) F-08/F09


      14:30
    • 18:30

      Näsets SK/IF Väster (hemma) A-lag/Damjuniorer


      20:30
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning F-10/11


      20:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:10
      Guldhedens Södra
      Anteckning: Träning P11. Ta med benskydd och vattenflaska.
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning FotbollsKul


      18:00
    • 17:45

      Älvsborg FF Svart (borta) P-11


      19:45
    • 17:45

      Älvsborg FF Vit (borta) P-11


      19:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:05

      Träning A-lag Herrar


      19:35
    • 19:00

      Träning A-lag/Damjuniorer


      20:30
  • 17Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:15

      IF Mölndal Fotboll Röd (borta) F-10/11


      20:15
    • 19:45

      Hovås Billdal (hemma) A-lag Herrar


      20:45
  • 18Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:15

      IF Mölndal Fotboll Vit (borta) F-10/11


      20:15
  • 19Lör
    • 10:30

      Träning F-10/11


      12:00
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Hovås Billdal IF Vit (borta) F-12


      13:00
    • 12:00

      Mölnlycke IF Svart (hemma) F-07


      13:30
    • 12:00

      Sjövalla FK/Mölnlycke IS Svart (hemma) P-08


      13:15
    • 13:15

      Guldhedens IK Tigers (hemma) P-09


      15:15
    • 14:15

      Qviding FIF Vinröd (borta) Herr JUNIOR


      16:15
    • 14:30

      Guldhedens IK Lions (hemma) P-09


      16:30
    • 17:30

      Torslanda IK Röd (borta) F-06


      19:30
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning P-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:20
    • 13:30

      Donsö IS (borta) 7-7


      15:30
    • 13:30

      Partille IF FK (borta) P-06


      15:30
    • 13:30

      Donsö IS (borta) A-lag/Damjuniorer


      15:30
    • 15:00

      Älvsborg FF (borta) F-07


      16:30
    • 15:30

      Vänskapsmatch Dalens KFF P-13


      16:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 18:00

      Azalea BK Orange (hemma) P-11


      19:00
    • 18:15

      Match borta mot Askim P-10


      19:30
    • 19:00

      Azalea BK Svart (hemma) P-11


      21:00
    • 19:30

      Mölnlycke IF B-lag (borta) A-lag Herrar


      21:15
    • 20:15

      Qviding FIF (borta) A-lag/Damjuniorer


      22:15
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:10
    • 18:05

      Träning A-lag Herrar


      19:35
    • 18:15

      Askims IK Gul (hemma) P-12


      20:15
    • 18:15

      Askims IK Röd (hemma) P-12


      20:15
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:15
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 19:45

      Göteborgs SIF (borta) A-lag/Damjuniorer


      21:45
  • 25Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 19:15

      IFK Hindås (hemma) P-04


      21:15
  • 26Lör
    • 10:00

      Integrationssammandrag P-09


      16:00
    • 10:30

      Träning F-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10/11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 13:30

      Älvängens IK (borta) P-06


      15:30
    • 14:15

      IF Mölndal (borta) A-lag Herrar


      15:15
    • 15:00

      Öjersjö IF Vit (borta) F-07


      17:00
  • 27Sön
    • 11:00

      Träning P-11


      12:20
    • 13:00

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) F-12


      15:00
    • 14:15

      Näsets SK 4 (borta) P-12


      16:15
    • 14:15

      Solängens BK (hemma) 7-7


      16:15
    • 14:15

      Solängens BK (hemma) A-lag/Damjuniorer


      16:15
    • 15:15

      Floda BoIF/Stenkullen GoIK (hemma) A-lag/Damjuniorer


      17:15
    • 15:15

      Näsets SK 5 (borta) P-12


      17:15
    • 16:15

      Neutrala UF (hemma) Herr JUNIOR


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning F-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 19:00

      Näsets SK Ronaldo (borta) P-11


      21:00
    • 19:00

      Näsets SK Zlatan (borta) P-11


      21:00
  • 30Ons