Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Morön BK

Följ

Morön BK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Morön BK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:15

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      "Dela & spela"-träning tillsammans med F10 F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12 M


      18:30
    • 17:30

      Träning Herrar div. 2


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:30

      "Spontanidrott" F 10


      18:30
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-16


      19:45
    • 18:30

      KAIF 08 svart (borta) P-08 MB


      20:30
    • 19:30

      Umeå IK FF (hemma) F17


      21:30
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning F-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:25
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13 M


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11 MB


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F 10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:45

      Träning P-08 M


      19:45
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
    • 19:30

      Umeå IK FF (hemma) F19


      21:30
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 10:00

      Myckle IK F08/09 (borta) F-08


      12:00
    • 10:00

      Fromhedens IF 1 (borta) F-11 MB


      12:00
    • 10:45

      Sunnanå SK P06 Blå (hemma) P-07


      12:45
    • 11:00

      Bortamatch Malå IF 0506 - Morön BK F06 F-06


      13:00
    • 14:00

      Bureå IF P-05/06 (borta) P-06


      16:00
    • 14:00

      Sunnanå SK (borta) Elitettan Dam


      16:00
    • 14:30

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK F -07 (hemma) F-07


      16:30
    • 14:30

      Stämningsgården IK P11 svart (borta) P-11 MB


      16:30
    • 15:00

      Notvikens IK (borta) Herrar div. 2


      17:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Bortamatch mot Sunnanå F12


      11:00
    • 10:00

      Bortamatch mot ske-å FF P-12 M


      11:00
    • 11:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK Pojkar 11 (borta) P-11 MB


      13:00
    • 11:30

      Bureå IF (hemma) F17


      12:30
    • 12:30

      Norsjö IF Pojkar Div 3 (hemma) P-06


      14:30
    • 12:30

      Morön BK 08 (hemma) P-08 MB


      14:30
    • 12:30

      Morön BK 08 (hemma) P-08 M


      14:30
    • 13:00

      Medle SK (hemma) F-13 M


      14:00
    • 13:00

      Sammandrag matcher F-13 MB


      16:00
    • 13:30

      Match lag GRÖN - bergsbyn p12 P-12 MB


      15:00
    • 13:45

      Rönnskär Railcare IF P 07-08 (hemma) P-07


      15:45
    • 14:00

      Drängsmark/Ostvik IF F-13 Blå (borta) F-13 MB


      16:00
    • 14:00

      Fromhedens IF 1 (hemma) F 10


      16:00
    • 14:00

      Morön BK - MB (hemma) F-13 M


      15:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF (borta) F19


      16:00
    • 14:00

      Bergsbyns SK P-11 Lag 2 (borta) P-11 M


      16:00
    • 14:20

      Morön BK F-13 M Grön (borta) F-13 MB


      16:20
    • 14:30

      Match lag VIT- Sunnanå VIT P-12 MB


      16:00
    • 15:00

      Rönnskär Railcare IF F13 (hemma) F-13 MB


      17:00
    • 15:00

      SK Storm-Morön P10 P-10


      17:00
    • 15:30

      Kågedalens AIF F 2010 Gul (hemma) F 10


      17:30
    • 18:00

      Kågedalens AIF Flickor 2011 (borta) F-11 M


      19:00
    • 18:00

      Bergsbyns SK P10 (hemma) P-10


      20:00
    • 18:00

      Morön P10- Bergsbyn P10 P-10


      20:00
    • 18:00

      Myckle IK (hemma) P-05


      19:00
  • 7Mån
    v.37
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 17:15

      Träningsmatch Clemens P-09


      20:00
    • 17:15

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12 M


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:30

      "Dela & spela"-träning tillsammans med F10 F-09


      18:30
    • 17:30

      "Spontanidrott" F 10


      18:30
    • 17:45

      Träning F-07


      19:00
    • 17:45

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Sk Storm- Morön p10 P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08 M


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08 MB


      19:30
    • 18:30

      SK Storm 1 (borta) P-10


      20:30
    • 18:45

      Träning F17


      20:00
    • 19:00

      Sunnanå SK 3 (borta) F17


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar div. 2


      20:30
    • 19:00

      Luleå SK (borta) Elitettan Dam


      21:00
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning F-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:25
    • 17:15

      Träning F-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13 M


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11 MB


      18:30
    • 18:00

      Kågedalens AIF P 06/07 svart (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-13 M


      19:00
    • 18:00

      Träning F12


      19:00
    • 18:00

      Myckle IK/Medle SK F08/09 (borta) F-09


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F 10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-08 M


      19:45
    • 18:45

      Träning F17


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 11Fre
    • 16:15

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning Herrar div. 2


      18:30
    • 17:30

      Skellefteå FF F06/07 (borta) F-07


      19:00
    • 19:30

      Ersmarks IK (hemma) F17


      21:30
  • 12Lör
    • 09:30

      Skellefteå FF P09 Svart (borta) P-09


      11:30
    • 10:30

      Stämningsgården IK F08 Blå (hemma) F-08


      12:30
    • 11:15

      IFK Luleå (borta) P-16


      13:15
    • 11:15

      Morön BK P07 (hemma) P-07


      13:15
    • 11:15

      Morön BK P07 (hemma) P-06


      13:15
    • 11:30

      Träning Elitettan Dam


      12:30
    • 11:30

      Lycksele IF P05 (borta) P-05


      12:30
    • 12:00

      Clemensnäs IF CIF/RIF F09 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:30

      Bollpojkar P-09


      16:30
    • 14:00

      Täfteå IK (hemma) Herrar div. 2


      16:00
    • 16:30

      AIK FF (hemma) F19


      18:30
  • 13Sön
    • 10:00

      Bergsbyns SK 07-08 (hemma) P-08 M


      12:00
    • 10:00

      Träning P-12 M


      19:00
    • 10:00

      Hemmamatch mot Byske FF F12


      11:00
    • 10:00

      Match kl 10.00 P-13 MB


      11:00
    • 10:00

      Match kl 10.40 P-13 MB


      11:00
    • 10:30

      Match lag Grön - FF P-12 MB


      12:00
    • 10:45

      Sunnanå SK P06 Blå (borta) P-06


      12:45
    • 11:00

      Match kl 11.40 P-13 MB


      12:00
    • 11:00

      Bureå IF F-06/07/08 (borta) F-07


      13:00
    • 11:00

      Norsjö IF 10-11 (hemma) P-11 MB


      13:00
    • 12:00

      Bureå IF P-11 (hemma) P-11 MB


      14:00
    • 12:00

      Match kl 12.00 P-13 MB


      13:00
    • 12:30

      Bollflickor till damlaget F-09


      15:00
    • 12:30

      Match lag VIT- Stämningsgården P-12 MB


      14:00
    • 13:00

      Matchsammandrag 3 P-13 M


      15:30
    • 13:00

      Bergsbyns SK F10 (borta) F 10


      15:00
    • 13:00

      Alingsås FC United (hemma) Elitettan Dam


      15:00
    • 13:20

      Burträsk IK (hemma) P-13 M


      15:20
    • 13:30

      Bureå IF P-07/08 (hemma) P-08 MB


      15:30
    • 13:40

      Kågedalens AIF P 2013 D (borta) P-13 M


      15:40
    • 14:00

      Drängsmark/Ostvik IF P-13 Blå (hemma) P-13 M


      16:00
    • 14:40

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK Mix 2013 (borta) P-13 M


      16:40
    • 15:00

      KAIF F08 (borta) F-08


      17:00
    • 15:30

      Sunnanå SK F10 Sunnanå SK F09/F10 (borta) F 10


      17:30
    • 15:45

      Burträsk FF (hemma) F17


      17:45
    • 16:00

      Norsjö IF 08 (hemma) P-08 MB


      18:00
    • 16:00

      Burträsk FF 11 (hemma) F-11 M


      17:00
    • 17:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK F 10/11 (hemma) F-11 MB


      19:00
    • 18:00

      Sunnanå SK P11 Vit (hemma) P-11 M


      19:00
    • 18:00

      Byske FF P10 (hemma) P-10


      20:00
    • 18:00

      Morön P10-Byske P-10


      20:00
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning F-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:25
    • 17:15

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13 M


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11 MB


      18:30
    • 18:00

      Clemensnäs - Morön P10 P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F12


      19:00
    • 18:00

      Clemensnäs IF CIF P10 (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Byske FF F08 (borta) F-08


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F 10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-08 M


      19:45
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 09:15

      Bureå IF P-05/06 (hemma) P-07


      11:15
    • 10:00

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (borta) F 10


      12:00
    • 10:00

      Skellefteå FF P10 (hemma) P-09


      11:30
    • 10:30

      Match lag VIT-Rönnskär P-12 MB


      12:00
    • 11:30

      Gimonäs Umeå IF (hemma) F17


      13:30
    • 11:45

      Stämningsgården IK F09 (borta) F-09


      13:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK Mix 10 LUAIK Pojkar 10 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Morön P10- Lövånger Uttersjöbäcken P-10


      12:00
    • 10:50

      Avslutning P-09


      15:00
    • 11:00

      Eskilstuna United DFF (borta) F19


      13:00
      Årby IP KG
      Serie: Svenska Spel F19 Norra 2020
      Resultat och referat
    • 11:45

      Morön BK P 06 MB grön (hemma) P-06


      13:45
    • 12:00

      IFK Kalmar (borta) Elitettan Dam


      14:00
    • 13:00

      Fromhedens IF 08 (borta) F-08


      15:00
    • 14:00

      Clemensnäs IF F11 blå (borta) F-11 MB


      16:00
    • 14:00

      Myckle IK 2 (borta) F17


      16:00
    • 15:00

      Stämningsgården IK P11 svart (borta) P-11 M


      16:00
    • 15:30

      Myckle IK F11 Svart (borta) F-11 M


      16:30
    • 16:00

      Skellefteå FF F09/10 Svart (borta) F 10


      18:00
    • 16:00

      Clemensnäs IF CIF/RIF F09 (borta) F-09


      18:00
    • 16:00

      Burträsk IK (borta) P-05


      17:00
    • 16:30

      Match lag Grön - Burträsk P-12 MB


      18:00
    • 17:30

      Bortamatch mot Clemensnäs P-12 M


      18:30
    • 18:00

      Morön BK MB 08 Grön (hemma) P-08 MB


      20:00
    • 18:00

      Morön BK MB 08 Grön (hemma) P-08 M


      20:00
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:30

      "Spontanidrott" F 10


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:30

      Dela- och spela-träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12 M


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13 MB


      19:00
    • 18:45

      Träning F17


      20:00
    • 19:00

      Träning P-16


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar div. 2


      20:30
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      17:45
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning Elitettan Dam


      19:25
    • 17:00

      Träning F 10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13 M


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:00
    • 18:00

      Avslutning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:45
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
    • 20:00

      Träning F17


      21:30
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 13:00

      Piteå IF FF (borta) F17


      15:00
    • 13:15

      IFK Umeå (borta) P-16


      15:15
    • 15:00

      Stöde IF (borta) Herrar div. 2


      17:00
  • 27Sön
    • 12:00

      Lidköpings FK (borta) Elitettan Dam


      14:00
    • 13:00

      IK Uppsala Fotboll (hemma) F19


      15:00
    • 14:45

      Säsongsavslutning F 10


      17:00
    • 15:30

      Stämningsgården IK F07 (hemma) F-07


      17:30
    • 16:00

      Träning P-06


      17:30
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Match Morön BK F06 - Burträsk FF 06/MVBK F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13 MB


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:30

      Träning Herrar div. 2


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 20:00

      Träning F19


      21:30
  • 30Ons