Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Morön BK

Följ

Morön BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Morön BK
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 09:30

      Träningsmatch mot Sunnanå P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F19


      12:00
    • 12:30

      Träning P-06


      14:00
    • 14:00

      Rönnskär Railcare IF (borta) P-04


      15:00
    • 14:00

      Träning Elitettan Dam


      16:00
    • 14:00

      Skellefteå FF F06/07 (hemma) F-07


      16:00
    • 16:15

      Träning F15


      17:30
    • 16:30

      Träning Herr div. 5 /U 17


      17:30
    • 17:15

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08 MB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10 M


      18:30
    • 18:30

      Träning Herrar div. 3


      19:45
    • 19:15

      Träning F-08


      20:15
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
  • 5Sön
    • Heldag

      Nordic Top 12 F15

    • 00:00

      Nordic Top 12 P-04


      19:00
    • 09:45

      Träningsmatch mot Sunnanå F-05


      12:15
    • 12:45

      Träning F-06


      14:00
    • 13:00

      Malå IF (hemma) Herr div. 5 /U 17


      15:00
    • 14:00

      Träning P-10 M


      15:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 17:00

      Träning F-11 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11 M


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch P-05


      18:30
    • 17:45

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11 MB


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F19


      20:30
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 15:45

      Träning F15


      17:00
    • 16:15

      Träning P-09


      17:15
    • 16:15

      Träning P-06


      17:15
    • 16:30

      Träning Elitettan Dam


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10 MB


      18:00
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08 MB


      19:00
    • 18:45

      Träningsmatch mot Myckle F-05


      21:00
  • 11Lör
    • 08:45

      Tränings- och aktivitetsdag F-08


      21:30
    • 09:00

      Bergsbyns SK (hemma) P-10 MB


      10:00
    • 09:00

      Träning F-10 MB


      10:00
    • 10:00

      Kaif (hemma) P-10 MB


      11:00
    • 10:45

      Sunnanå SK P05 (hemma) P-05


      12:15
    • 14:30

      Bolltjejer F-06


      17:00
    • 15:00

      IK Uppsala (hemma) Elitettan Dam


      17:00
    • 17:00

      Ostvik/Drängsmark IK F 06-07 (hemma) F-07


      18:00
  • 12Sön
    • 08:40

      Morön P07-Stämningsgården P06 P-07


      10:45
    • 10:00

      Skellefteå FF (hemma) P-04


      12:00
    • 11:30

      Kågedalens AIF (hemma) Herr div. 5 /U 17


      13:30
    • 12:45

      Träning F-06


      14:00
    • 13:00

      Rönnskär Railcare IF Rif/Cif F 09 (borta) F-09


      15:00
    • 14:00

      Luleå SK (hemma) Herrar div. 3


      16:00
    • 14:00

      Träning P-10 M


      15:00
    • 17:00

      Träning P-11 M


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11 MB


      18:00
    • 17:45

      Clemensnäs IF F 07 CIF/RIF (hemma) F-06


      19:45
    • 17:45

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11 MB


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:15

      Träning F19


      21:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning Elitettan Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F19


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11 MB


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08 MB


      20:00
    • 20:00

      Träning F15


      21:15
    • 20:15

      Träning F19


      21:15
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 15:45

      Träning F15


      17:00
    • 16:15

      Träning P-09


      17:15
    • 16:15

      Träning P-06


      17:15
    • 16:30

      Träning Elitettan Dam


      18:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08 MB


      19:00
    • 19:00

      Morön BK P04 2 (hemma) P-04


      20:30
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning P-10 MB


      10:00
    • 09:00

      Träning F-10 MB


      10:00
    • 10:15

      Norsjö IF (hemma) P-06


      12:15
    • 11:45

      MBK-KAIF F-08


      12:45
    • 11:45

      Burträsk FF 09 (hemma) F-09


      13:45
    • 13:00

      Fromhedens IF F07 (hemma) F-07


      15:00
    • 13:00

      Kågedalens AIF P-07 (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Notvikens IK (borta) Herrar div. 3


      16:00
    • 15:00

      MBK-Byske F-08


      16:30
    • 16:00

      IK Uppsala Fotboll (borta) F19


      18:00
    • 16:45

      LUAIK pojkar 04/05/06 (hemma) P-05


      18:15
    • 17:30

      Bodens BK FF (borta) Herr div. 5 /U 17


      22:00
  • 19Sön
    • 09:45

      Sunnanå SK F06 (borta) F-06


      11:45
    • 10:00

      Rönnskär Railcare IF (hemma) F15


      12:00
    • 12:00

      Norsjö IF (borta) P-09


      14:00
    • 12:45

      Träning F-06


      14:00
    • 13:00

      SK Storm 07/08 (borta) P-08 MB


      15:00
    • 13:00

      Mallbackens IF (hemma) Elitettan Dam


      15:00
    • 14:00

      Träning P-10 M


      15:00
    • 14:00

      Träning F-09


      15:00
    • 15:00

      Stämningsgården IK F10 (borta) F-10 M


      17:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (borta) F19


      18:00
    • 16:00

      Burträsk IK (borta) P-05


      17:30
    • 16:30

      Bygdsiljums SK /IFK Åkullsjön/Burträsk FF F09/10 (hemma) F-10 MB


      18:30
    • 16:30

      Byske FF F 09-10 (hemma) F-10 MB


      18:30
    • 17:00

      Bergsbyns SK F11 (hemma) F-11 MB


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11 M


      18:00
    • 17:30

      Kågedalens AIF P09 (hemma) P-09


      19:30
    • 17:30

      Morön BK 08 (hemma) P-08 MB


      19:30
    • 17:30

      Morön BK 08 (hemma) P-08 M


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11 MB


      19:00
    • 18:30

      Skellefteå FF P06/07 Svart (borta) P-06


      20:30
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Clemensnäs IF F 05 CIF/RIF (hemma) F-05


      20:45
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 15:45

      Träning F15


      17:00
    • 16:15

      Träning P-09


      17:15
    • 16:30

      Träning Elitettan Dam


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      17:30
    • 17:45

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08 MB


      19:00
    • 18:30

      Skellefteå FF P06/07 Svart (borta) P-06


      20:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Drängsmark/Ostvik IF F09/10 (borta) F-10 MB


      11:00
    • 09:00

      Bergsbyns SK P09 (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Stämningsgården IK F09 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Byske FF F11 (hemma) F-11 M


      11:30
    • 10:30

      Robertsfors IK (hemma) P-04


      12:30
    • 10:45

      Myckle IK F 11 Gul (borta) F-11 MB


      12:45
    • 12:00

      Fromheden-MBK F-08


      13:30
    • 12:00

      Burträsk FF (borta) F15


      14:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna (borta) Elitettan Dam


      15:00
    • 13:00

      Storfors AIK (hemma) Herrar div. 3


      15:00
    • 14:30

      Skellefteå FF F06/07 (hemma) F-06


      16:30
    • 15:00

      Skellefteå FF (hemma) Herr div. 5 /U 17


      17:00
    • 15:25

      KAIF - Morön P-07 P-07


      17:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Sunnanå SK F10 1 (hemma) F-10 M


      10:00
    • 09:00

      Stämningsgården IK P11 Vit (hemma) P-11 MB


      11:00
    • 10:00

      Rönnskär Railcare IF 05-06 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:30

      Clemensnäs IF (borta) Herr div. 5 /U 17


      12:30
    • 11:00

      Kågedalens AIF P 10 (borta) P-10 MB


      12:00
    • 11:00

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK P 10 (hemma) P-10 MB


      12:00
    • 11:30

      Norsjö IF (hemma) P-08 MB


      13:30
    • 12:45

      Myckle P 07 Gul - Morön BK P 07 P-07


      14:45
    • 13:45

      Sunnanå SK P11 vit (borta) P-11 MB


      15:45
    • 14:00

      Clemensnäs IF P10 (hemma) P-10 M


      15:15
    • 14:00

      Clemensnäs IF P10 (hemma) P-10 M


      15:00
    • 14:00

      Burträsk FF F 08 (borta) F-07


      16:00
    • 14:00

      Fromhedens IF 06 (borta) F-06


      16:00
    • 14:15

      SK Storm 07/08 (hemma) P-08 M


      16:15
    • 14:30

      Burträsk FF 10 (borta) F-10 MB


      16:30
    • 14:45

      Bergsbyns SK F09 (borta) F-09


      16:45
    • 14:45

      Sunnanå SK P08 Galácticos (borta) P-08 MB


      16:45
    • 15:30

      Lycksele IF (hemma) P-05


      17:00
    • 17:00

      Match, Sk Storm P-11 M


      18:00
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Burträsk FF /MVBK 05 (borta) F-05


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Genomgång Inför Umeå Ik F19


      20:30
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:15

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11 M


      18:00
    • 17:30

      Träning P-12 MB


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12 M


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08 MB


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11 M


      19:00
    • 18:15

      Bollflickor/ Inträde F-07


      21:00
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08 M


      19:30
    • 19:00

      Umeå IK FF (hemma) Elitettan Dam


      21:00
    • 19:30

      Gimonäs Umeå IF (borta) Herrar div. 3


      21:30
    • 20:00

      Skellefteå FF (borta) F15


      22:00
  • 30Tor
    • 09:00

      Himlacupen F-09


      15:45
    • 09:20

      Fromheden IF - Morön Vit F-09


      10:55
    • 09:45

      Morön Grön - Stämningsgården F-09


      10:45
    • 10:00

      Träning P-04


      11:30
    • 11:00

      Kågedalens AIF F06 (borta) F-06


      13:00
    • 11:30

      Morön Grön - Myckle F-09


      12:40
    • 12:00

      Morön Vit - KAIF F-09


      13:15
    • 13:00

      Himlacupen P-07


      19:00
    • 13:45

      Träning F19


      15:30
    • 14:00

      CifRif - Morön Vit F-09


      15:15
    • 14:00

      IFK Ålund (borta) Herr div. 5 /U 17


      16:00
    • 14:30

      Morön Grön - Sunnanå SK F-09


      15:45
    • 16:30

      Träning F-10 M


      17:30
    • 17:15

      Träning F-05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11 MB


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10 MB


      18:30
    • 18:15

      Träning F-10 MB


      19:15
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:15

      Träning F-07


      20:30
  • 31Fre
    • 08:00

      Himlacupen P-05


      16:00
    • 08:35

      Himlacupen F-05


      14:00
    • 14:00

      Träning F19


      15:30
    • 16:00

      Träning F-11 MB


      17:00
    • 16:30

      Träning Elitettan Dam


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      17:30
    • 18:30

      Träning P-08 MB


      19:30
    • 19:00

      Fromhedens IF (borta) F15


      21:00