Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK A-lag Damer

Följ

A-lag Damer

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Tabell
Lag M V O F P
1 Växjö DFF Akademi (D1) 6 5 0 1 15
2 Hultsjö IF (D2) 6 4 1 1 13
3 Mariebo IK A (D1) 4 4 0 0 12
4 Växjö DFF B (D3) 4 4 0 0 12
5 Jönköpings Södra IF (4) 7 4 0 3 12
6 Tranås/Torpa (D2) 4 3 1 0 10
7 Vimmerby IF B (D3) 4 3 1 0 10
8 Emmaboda IS B (D3) 5 3 1 1 10
9 Husqvarna FF (D1) 5 3 1 1 10
10 IFK Borgholm (D3) 5 3 1 1 10
11 Växjö DFF (F17) 3 3 0 0 9
12 Tjust IF FF (D3) 4 3 0 1 9
13 Vimmerby IF (D1) 5 3 0 2 9
14 Vederslöv/Dänningelanda IF (D4) 4 3 0 1 9
15 Glömminge/Algutsrum IF (D2) 5 3 0 2 9
16 IFK Värnamo (D2) 7 3 0 4 9
17 Frödinge-Brantestad SK (D2) 6 2 2 2 8
18 Växjö BK B (D3) 3 2 1 0 7
19 IF Hallby FK (D3) 4 2 1 1 7
20 Färjestadens GOIF B (D3) 4 2 1 1 7
21 IFK Värnamo Dam U (D3) 5 2 1 2 7
22 IFK Kalmar (F19) 5 2 1 2 7
23 Smålandsstenars GoIF (D2) 4 2 1 1 7
24 Lindsdals IF (D2) 5 2 1 2 7
25 Rödsle BK (D2) 6 2 1 3 7
26 Bankeryds SK (D3) 6 2 1 3 7
27 Vrigstads IF (D4) 3 2 0 1 6
28 Tranås/Torpa B (D3) 2 2 0 0 6
29 Ingelstads IK (D2) 2 2 0 0 6
30 LGOIF/HGOIF (D4) 2 2 0 0 6
31 Växjö DFF (F19) 2 2 0 0 6
32 Vimmerby IF C (D4) 2 2 0 0 6
33 Madesjö IF B (D4) 2 2 0 0 6
34 Ljungby IF (D2) 3 2 0 1 6
35 IFK Grimslöv B (D4) 2 2 0 0 6
36 Smedby/Trekanten (D3) 4 2 0 2 6
37 Hamneda GIK (D4) 3 2 0 1 6
38 Skillingaryds IS (D3) 3 2 0 1 6
39 IFK Oskarshamn/RBK (D4) 2 2 0 0 6
40 Gnosjö IF (D3) 4 2 0 2 6
41 Nässjö FF (D3) 3 2 0 1 6
42 FC Vetlanda Dam (D2) 3 1 2 0 5
43 Bors SK (D2) 4 1 1 2 4
44 Runsten/Möck. IF B (D4) 2 1 1 0 4
45 Sandsbro AIK (F16) 3 1 1 1 4
46 Hovshaga/Sandsbro (D4) 2 1 1 0 4
47 Tabergs SK/Tenhults IF (D4) 3 1 1 1 4
48 Husqvarna FF B (D3) 3 1 1 1 4
49 Emmaboda IS (D2) 3 1 1 1 4
50 Egnahems BK (D2) 7 1 1 5 4
51 Tranås FF F17 1 1 0 0 3
52 Vimmerby IF (P16) 1 1 0 0 3
53 Västanfors IF FK (D3) 1 1 0 0 3
54 Alvesta GOIF (D4) 1 1 0 0 3
55 Gnosjö IF B (D4) 1 1 0 0 3
56 Eds FF 1 1 0 0 3
57 Trekanten/Smedby (D4) 2 1 0 1 3
58 Linköping Kenty DFF (F17) 1 1 0 0 3
59 IFK Berga (P05) 1 1 0 0 3
60 Älmhults IF B (D3) 1 1 0 0 3
61 Karlskrona FF (D1) 1 1 0 0 3
62 Westbo United DFF (D4) 2 1 0 1 3
63 Halmstads BK (D2) 1 1 0 0 3
64 Fredriksdal/Äng (D3) 1 1 0 0 3
65 Mariebo IK (U Dam) 1 1 0 0 3
66 Hyltebruks IF (D3) 1 1 0 0 3
67 Stenkyrka IF 1 1 0 0 3
68 Laholms FK (D2) 1 1 0 0 3
69 IFK Lidingö FK (D3) 1 1 0 0 3
70 Ryssby IF (D4) 1 1 0 0 3
71 Hestra/Grimsås (D3) 1 1 0 0 3
72 Mariebo IK B (D3) 3 1 0 2 3
73 Ljungbyholms GOIF (P05) 1 1 0 0 3
74 IFK Kalmar (EE) 1 1 0 0 3
75 HM IS (D4) 1 1 0 0 3
76 Ödeshögs IK (D4) 1 1 0 0 3
77 T-nabben/M-ås GoIF (D4) 1 1 0 0 3
78 Färjestadens GOIF (D1) 1 1 0 0 3
79 Nittorps IK (D1) 1 1 0 0 3
80 Hultsfreds FK (D4) 2 1 0 1 3
81 Forserums IF (D3) 2 1 0 1 3
82 BK Tinnis (D2) 2 1 0 1 3
83 Lindö FF (D1) 2 1 0 1 3
84 Lagans AIK (D4) 3 1 0 2 3
85 Runsten/Möckleby IF (D2) 3 1 0 2 3
86 Västerviks Damfotboll (D3) 3 1 0 2 3
87 Växjö BK (D2) 3 1 0 2 3
88 Madesjö IF (D4) 4 1 0 3 3
89 Liatorps IF/Eneryda IF (D4) 3 1 0 2 3
90 Waggeryds IK (D2) 4 1 0 3 3
91 IF Eksjö Fotboll (D2) 5 1 0 4 3
92 IFK Kalmar (F17) 5 1 0 4 3
93 Egnahems BK B (D4) 2 0 2 0 2
94 RÅs LB (D3) 1 0 1 0 1
95 Bergdalens IK (D1) 1 0 1 0 1
96 IF Hallby FK B (D4) 1 0 1 0 1
97 Nättraby GoIF (D2) 1 0 1 0 1
98 NK Croatia (D3) 1 0 1 0 1
99 IFK Grimslöv (D3) 2 0 1 1 1
100 Växjö BK (F16) 2 0 1 1 1
101 Team Södermöre B (D3) 2 0 1 1 1
102 Åseda IF (D3) 3 0 1 2 1
103 Team Södermöre (D2) 4 0 1 3 1
104 Räppe GOIF (D4) 4 0 1 3 1
105 Asarums IF FK (F19) 0 0 0 0 0
106 Bredaryd Lanna IK (D4) 0 0 0 0 0
107 Burseryds IF (D4) 0 0 0 0 0
108 Eskilsminne DFF (D2) 0 0 0 0 0
109 Gränna AIS (D4) 0 0 0 0 0
110 Hovshaga AIF (D4) 0 0 0 0 0
111 Högsby IK (D4) 0 0 0 0 0
112 IFK Kalmar B (D3) 0 0 0 0 0
113 IFK Karlshamn (D2) 0 0 0 0 0
114 Kalmar Södra IF (D3) 0 0 0 0 0
115 Kristianstads DFF (F17) 0 0 0 0 0
116 Lommaryds IF (D4) 0 0 0 0 0
117 Norrahammars GIS (D3) 0 0 0 0 0
118 Norrahammars IK (D3) 0 0 0 0 0
119 Råda BK (D2) 0 0 0 0 0
120 Sandsbro AIK (D2) 0 0 0 0 0
121 Timmernabbens IF (D4) 0 0 0 0 0
122 Tranås FF B (D3) 0 0 0 0 0
123 Vimmerby IF (D4) 0 0 0 0 0
124 Västerviks Damfotboll (D4) 0 0 0 0 0
125 Växjö DFF (DA) 0 0 0 0 0
126 Ölmstads IS (D3) 0 0 0 0 0
127 Bovall-Hunnebo (D4) 0 0 0 0 0
128 Krokstorps IF Div 4 Damer 0 0 0 0 0
129 Lagans AIK Dam 0 0 0 0 0
130 Hamneda GIK 0 0 0 0 0
131 Liatorps IF 0 0 0 0 0
132 IFÖ/Bromölla IF (D1) 0 0 0 0 0
133 ??is/Vista (D3) 0 0 0 0 0
134 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) 0 0 0 0 0
135 Södra Vi IF (D4) 0 0 0 0 0
136 Kopparbergs/Göteborg (DA) 1 0 0 1 0
137 Bröndby IF (F17) 1 0 0 1 0
138 Asarums IF FK (E1) 1 0 0 1 0
139 Sommens AIF (9-M) 1 0 0 1 0
140 IFK Hult 1 0 0 1 0
141 Färjestadens GOIF (D4) 1 0 0 1 0
142 FC Djursholm (D1) 1 0 0 1 0
143 Sjömarkens IF (D1) 1 0 0 1 0
144 Jönköpings Södra IF B 1 0 0 1 0
145 Holsby SK Dam (D3) 2 0 0 2 0
146 Mörbylånga GOIF (D2) 2 0 0 2 0
147 Hjortsberga IF (D4) 1 0 0 1 0
148 Hultsjö IF (D4) 1 0 0 1 0
149 Bäckebo GoIF (D3) 1 0 0 1 0
150 Gullringens GoIF 1 0 0 1 0
151 Stehags AIF (D2) 1 0 0 1 0
152 Eskilsminne IF (D1) 1 0 0 1 0
153 FC Vetlanda Dam B (D4) 1 0 0 1 0
154 Kalmar Södra/Hossmo (D3) 2 0 0 2 0
155 Älmhults IF (D2) 2 0 0 2 0
156 Bröndby IF 1 0 0 1 0
157 Rockneby IK (D4) 1 0 0 1 0
158 Falköpings KIK (D2) 1 0 0 1 0
159 Räppe GOIF (F16) 1 0 0 1 0
160 IFK Lammhult (D4) 1 0 0 1 0
161 QBIK (D2) 1 0 0 1 0
162 IFK Kalmar (F16) 1 0 0 1 0
163 Skövde Kvinnliga IK (D1) 1 0 0 1 0
164 Lörby IF (D1) 1 0 0 1 0
165 Ingelstads IK (D4) 2 0 0 2 0
166 Tingsryd United FC (D3) 1 0 0 1 0
167 Alvesta GIF (D3) 2 0 0 2 0
168 RÅs LB B (D4) 1 0 0 1 0
169 Ramdala IF (D2) 1 0 0 1 0
170 Moheda IF (D4) 1 0 0 1 0
171 Bovall/Hunnebo 1 0 0 1 0
172 Krokstorps IF (D4) 2 0 0 2 0
173 Asarums IF FK (F17) 1 0 0 1 0
174 Torpa FF (D4) 2 0 0 2 0
175 Rosenfors IK 2 0 0 2 0
176 Nässjö FF B (D4) 1 0 0 1 0
177 Gripenbergs BK 1 0 0 1 0
178 Öis/Vista (D3) 6 0 0 6 0

Match

Mariebo IK A (D1)

6 - 3
Rosenlunds IP 2 - konstgräs
6 april 2019
13:30

IF Eksjö Fotboll (D2)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Amanda Roos 1 0 0 0 0 0
Andrea Bjurek 1 0 0 0 0 0
Anna Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Elin Alder 1 0 0 0 0 0
Ellen Åkesson 1 0 0 0 0 0
Hanna Gustavsson 1 0 0 0 0 0
Ida Andersson 1 0 0 0 0 0
Julia Bryngelfors 1 0 0 0 0 0
Julia Lindster 1 0 0 0 0 0
Malin Lundin 1 0 0 0 0 0
My Wallin 1 0 0 0 0 0
Rahwa Mehari Solomun 1 0 0 0 0 0
Rebecka Malm 1 0 0 0 0 0
Tilda Holmér 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng
Spelarstatistik
Målvakter
Namn M G A S IM GK RK P
Jennie Svärd Husu 1 0 0 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist S Skott på mål IM Insläppta mål GK Gula kort RK Röda kort P Poäng