Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Bilbingo A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:00

      Husqvarna FF (borta) Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Tabergs SK 2 (hemma) P-08


      20:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      MIK - Egnahems BK P-10


      10:30
    • 09:30

      Egnahems BK 2 (hemma) F-07


      11:30
    • 10:00

      Habo IF 2 (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Bottnaryds IF (borta) F-10


      12:30
    • 11:00

      Div 1 Mellersta Götaland Dam. Bussbokning


      22:00
    • 11:00

      Extrainsatt match mot IK Tord P-11


      12:30
    • 11:30

      Ekhagens IF svart (hemma) F-11/F12


      13:30
    • 12:00

      IF Hallby FK (hemma) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Husqvarna FF Röd (borta) P-09


      14:00
    • 13:00

      Egnahems BK svart (hemma) P-09


      15:00
    • 13:00

      Bankeryds SK - MIK P-10


      14:30
    • 14:00

      Bankeryds SK röd (hemma) P-09


      16:00
    • 17:00

      Qviding FIF (borta) A-lag Damer


      19:00
  • 5Sön
    • 09:30

      Träning F-2016


      10:30
    • 10:00

      Husqvarna FF 1 (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Poolspel NGIS & J-Södra 1&2 P-13


      13:00
    • 11:00

      Hovslätts IK (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Tabergs SK röd (borta) P-11


      13:00
    • 11:00

      Bottnaryds IF (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      IF Haga Svart (hemma) P-11


      13:00
    • 12:00

      Österängens IF (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Bors SK (hemma) F08/09


      15:00
    • 14:00

      Ölmstads IS (borta) P-09


      16:00
    • 14:00

      Div 3 Norra dam. Bussbokning


      20:00
    • 15:00

      IFK Värnamo (hemma) F-07


      17:00
    • 15:00

      IF Haga (hemma) F-11/F12


      16:10
    • 15:00

      Habo IF blå (hemma) F-10


      16:30
    • 15:30

      Tranås FF (borta) F08/09


      17:30
    • 16:30

      Träning F-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-13


      17:30
    • 17:00

      Holsby SK (borta) Div. 3 Damer


      19:00
    • 17:00

      Match P08/09-Adelöv P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
  • 6Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11/F12


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      ASK/BIK komb 9-m (borta) F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:15
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 15:00

      Div 3 Norra dam Bussbokning


      23:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • Heldag

      Smålandsläger F-07

    • 09:00

      Ekhagens IF röd (hemma) F-11/F12


      10:20
    • 09:00

      Bankeryds SK blå (hemma) P-09


      11:00
    • 09:00

      Cup - Issas Minne P-12


      16:00
    • 09:30

      Habo IF blå (borta) P-11


      11:30
    • 10:00

      Träning A-lag Damer


      11:30
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) F08/09


      13:00
    • 12:00

      Waggeryds IK (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Hvetlanda GIF 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      IF Haga (hemma) P-09


      15:00
    • 14:00

      Ekhagens IF svart (borta) P-09


      16:00
    • 14:30

      Bankeryds SK gul (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF (borta) P-07


      17:00
    • 16:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-11/F12


      18:00
    • 16:00

      Barnarps IF (borta) F08/09


      18:00
  • 12Sön
    • 09:00

      MIK - Mullsjö IF P-10


      10:30
    • 09:30

      Nässjö FF 2 (hemma) F-07


      11:30
    • 09:30

      Träning F-2016


      10:30
    • 09:30

      Tenhults IF - MIK P-10


      11:00
    • 10:00

      Jönköpings Södra IF vit (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      IF Eksjö Fotboll röd (borta) P-11


      12:00
    • 10:30

      Barnarps IF (borta) F-11/F12


      12:30
    • 10:30

      Träning P-13


      11:45
    • 12:00

      Ekhagens IF (borta) F-10


      13:30
    • 12:00

      Tord FC (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 14:30

      Dammatch MIK-Qviding F-11/F12


      16:30
    • 14:30

      Bollflickor F08/09


      17:00
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      IF Hallby FK röd (hemma) P-11


      17:00
    • 15:00

      Vista/ÖIS-MIKP08/09 P-09


      17:00
    • 15:30

      Kolla på MIK - Qviding F08/09


      17:00
    • 16:00

      Bankeryds SK (borta) F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning F-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-13


      17:30
    • 17:00

      Bottnaryds IF 7-m (hemma) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning Div. 3 Damer


      19:00
  • 13Mån
    v.37
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
      Mariebo IK Plan 1
      Anteckning: På onsdagar tränar vi kl.17.00-18.30 på plan 1 på Mariebo. Vi har grästid till kl.18.00 men kan troligen nyttja en liten del av planen fram till kl.18.30. De gånger vi inte kan nyttja gräsplanen så kör vi styrketräning vid sidan av planen sista halvtimmen.
      Välkomna!
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Fadderverksamhet A-lag Damer


      19:30
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:00

      Kabecupen 2021 P-12


      13:00
    • 08:00

      Kabecupen 2021 P-13


      18:00
    • 08:00

      Kabe cup i Tenhult F-13


      14:00
    • 09:00

      IF Hallby FK vit (hemma) F-11/F12


      10:15
    • 09:00

      Div 1 Mellersta Götaland Dam. Bussbokning


      19:00
    • 09:30

      Norrahammars IK 1 (hemma) P-07


      11:30
    • 09:30

      Habo IF blå (borta) F-11/F12


      11:30
    • 11:00

      Barnarps IF vinröd (borta) F08/09


      13:00
    • 11:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-09


      13:00
    • 13:00

      Norrahammars GIS grön (borta) P-09


      15:00
    • 13:00

      Råslätt SK (borta) P-09


      15:00
    • 14:00

      IFK Örby (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 14:30

      Nässjö FF 1 (hemma) F-07


      16:30
  • 19Sön
    • 09:30

      Träning F-2016


      10:30
    • 10:00

      Forserums IF (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Div 6 Jkpg Bussbokning


      15:00
    • 10:30

      Norrahammars IK 2 (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      Bankeryds SK gul (hemma) P-11


      13:00
    • 12:00

      Aledal (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      RefteleÅs GoIF (hemma) F08/09


      15:00
    • 15:00

      IF Hallby FK vit (hemma) F-10


      16:30
    • 15:00

      Hovslätts IK 1 (hemma) P-08


      17:00
    • 15:30

      IK Tord (borta) P-08


      17:30
    • 15:30

      IK Tord - MIK P-10


      17:00
    • 16:00

      RåsLB (borta) F-07


      18:00
    • 16:00

      ÖIS/Vista/Gränna (borta) F-06


      18:00
    • 16:00

      Egnahems BK orange (borta) P-11


      18:00
    • 16:30

      Träning F-14


      17:30
    • 16:30

      Träning F-13


      17:30
    • 17:00

      Jönköpings Södra IF B (borta) Div. 3 Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
  • 20Mån
    v.38
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:00

      Div 3 dam Bussbokning


      22:00
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:30

      Habo IF vit (borta) F-10


      19:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Match mot Habo F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:00

      Extrainsatt match, Mariebo IK mot Råslätt P-11


      19:30
    • 19:30

      Seriematch Div. 3 Damer


      21:00
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-07


      18:30
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:20

      Hvetlanda GIF (hemma) F08/09


      19:20
    • 18:00

      Träning F-11/F12


      19:20
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 24Fre
  • 25Lör
    • Heldag

      TIFFUNNY Cup F 08 Bussbokning

    • 07:00

      Tifunny Cup F08/09


      00:00
    • 09:00

      Bankeryds SK svart (hemma) F-11/F12


      11:00
    • 09:00

      Tiffunny Cup F-10


      00:00
    • 09:00

      MIK - Ekhagens IF P-10


      10:30
    • 11:30

      NIK - MIK P-10


      13:00
    • 12:00

      Bankeryds SK (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Skillingaryds IS 9-m (hemma) F-06


      14:00
    • 12:30

      Husqvarna FF 2 (borta) P-07


      14:30
    • 12:30

      Tenhults IF (borta) P-08


      14:30
    • 13:00

      Bankeryds SK 2 (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      BSK-MIKP08/09 P-09


      15:00
    • 13:30

      Nässjö FF röd (borta) F-11/F12


      15:30
    • 14:00

      Ekhagens IF röd (borta) P-09


      16:00
    • 14:30

      Bollflickor dammatch F-11/F12


      16:45
    • 15:00

      BK Astrio (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 17:00

      Avslutning P09 P-09


      19:00
  • 26Sön
    • 00:00

      TIFFUNNY Cup F 08 Bussbokning


      20:00
    • 00:00

      Tifunny Cup F08/09


      17:00
    • 00:00

      Tiffunny Cup F-10


      19:00
    • 09:30

      Träning F-2016


      10:30
    • 10:00

      Tenhults IF 7-m (hemma) F-07


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF röd (borta) P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning P-13


      11:45
    • 11:00

      Habo IF röd (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (hemma) P-11


      13:00
    • 12:00

      Adelöv (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Husqvarna FF Vit (hemma) P-09


      15:00
    • 13:00

      Nässjö FF blå (hemma) F-10


      15:00
    • 14:30

      Ekhagens IF 1 (borta) F-07


      16:30
    • 14:30

      Habo IF (hemma) P-08


      16:30
    • 15:00

      IK Vista (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Tabergs SK gul (hemma) P-09


      17:00
    • 15:30

      Match F-14


      17:00
    • 16:30

      Träning F-13


      17:30
    • 16:30

      Match 9 manna P07 MIK-Bankeryds SK P-07


      18:30
    • 16:45

      Bankeryds SK 2 (hemma) P-07


      18:45
    • 17:00

      Waggeryds IK (hemma) Div. 3 Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Säsongsavslutning med mat och prisutdelning P-07


      20:00
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 17:30

      Habo IF 9-m (hemma) F-06


      19:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Bilbingo A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
  • 30Tor