Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Mariebo IK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Ekhagens IF (borta) F-07


      21:00
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning P-12


      17:30
    • 17:30

      Aneby/Bälaryd blå (hemma) P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
  • 5Lör
    • 08:30

      Poolspel mot EBK P-12


      12:30
    • 10:00

      Hovslätts IK Röd (borta) P-10


      11:30
    • 10:30

      Tranås FF röd (borta) P-08


      12:30
    • 11:00

      Tabergs SK röd (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      Gislaveds IS 1 (hemma) P-07


      13:30
    • 14:00

      IF Böljan Falkenberg (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 15:00

      Österängen IF (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träning P-11


      16:30
  • 6Sön
    • 10:30

      Poolspel mot IF Haga, IF Hallby & ev Hovslätts IK F-11/F12


      12:00
    • 11:00

      Vetlanda FF (hemma) F-07


      13:00
    • 11:00

      IFK Värnamo röd (borta) P-09


      12:15
    • 12:00

      Husqvarna FF (9-m) (borta) Juniorlag Damer


      14:00
    • 12:00

      Tabergs SK gul (borta) P-08


      14:00
    • 13:00

      Bankeryds SK 2 (borta) P-07


      15:00
    • 13:30

      Hvetlanda GIF vit (hemma) P-09


      15:30
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Vetlanda FF (hemma) F-10


      18:00
    • 16:00

      Habo IF vit (hemma) F08/09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
  • 7Mån
    v.37
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Husqvarna FF (borta) A-lag Damer


      21:00
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:15

      Tabergs SK (hemma) F-07


      20:15
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning P-12


      17:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:30

      Norrahammars GIS grön (hemma) P-09


      20:30
  • 12Lör
    • 09:00

      Habo IF (hemma) F-07


      11:00
    • 09:30

      Habo IF blå (hemma) P-09


      11:30
    • 09:30

      Tenhults IF vit (hemma) P-08


      11:30
    • 11:00

      Egnahems BK orange (borta) P-09


      13:00
    • 11:30

      Jönköpings Södra IF 2 (hemma) P-07


      13:30
    • 14:00

      Egnahems BK (borta) P-09


      15:30
    • 14:00

      Mullsjö IF Gul (borta) P-10


      15:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:30
    • 15:00

      Träningsmatch mot Haga och TSK P-11


      16:30
    • 15:00

      lfunktionärer A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      IS Halmia (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Hultsjö IF (9-m) (hemma) Juniorlag Damer


      18:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Egnahems BK (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Träning F-2016


      11:00
    • 10:30

      Tranås FF (borta) F08/09


      12:30
    • 12:00

      Bottnaryd/Wallgårda (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Gränna AIS (borta) F-07


      17:00
    • 15:00

      IF Haga 2 7-m (hemma) F-06


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Värnamo Södra FF 1 (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Husqvarna FF Blå (hemma) P-10


      17:30
    • 16:00

      Husqvarna FF (hemma) F-10


      18:00
    • 16:50

      Träning F-11/F12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Husqvarna FF B (hemma) A-lag Damer


      19:00
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Bankeryds SK (borta) F-06


      19:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-12


      17:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Habo IF vit (hemma) P-09


      20:00
  • 19Lör
    • 09:00

      Husqvarna FF 1 (hemma) P-07


      11:00
    • 09:30

      Bankeryds SK svart (hemma) P-08


      11:30
    • 09:30

      Bankeryds SK svart (hemma) F08/09


      11:30
    • 11:00

      Poolspel i Bankeryd F-13


      12:00
    • 11:30

      Lommaryds IF (hemma) F-07


      13:30
    • 12:00

      Husqvarna FF röd (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-10


      14:00
    • 12:00

      IK Tord Vit (hemma) P-10


      13:30
    • 12:15

      Två träningsmatcher mot NGIS P-11


      17:30
    • 15:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Nittorps IK (borta) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-09


      17:00
    • 16:00

      Fotbollstennisturnering Juniorlag Damer


      20:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Träning F-2016


      11:00
    • 12:00

      Tenhults IF (borta) P-07


      14:00
    • 13:30

      Nässjö FF blå (hemma) F-10


      15:30
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
      Mariebovallen (Konstgräset)
    • 16:00

      Aledals IK (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Mullsjö IF (hemma) F08/09


      18:00
    • 16:50

      Träning F-11/F12


      18:15
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      IK Tord vit (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Waggeryds IK (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:00

      Anderstorps IF 7-m (borta) F-07


      19:00
    • 17:00

      IF Haga (borta) P-10


      18:30
    • 18:00

      FC Vetlanda Dam Komb (borta) Juniorlag Damer


      20:00
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:25

      Träning F-07


      20:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 18:00

      Jönköpings Södra IF 2 (hemma) F-06


      20:00
    • 19:00

      Gnosjö IF (borta) A-lag Damer


      21:00
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 13:00

      Beställning av lagfoto F-10


      19:00
    • 17:00

      Tenhults IF svart (hemma) P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
  • 26Lör
    • 09:00

      Poolspel mot Hallby P-14


      12:00
    • 09:30

      IK Tord lila (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-14


      12:00
    • 10:00

      Nässjö FF blå (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Gripenbergs BK (borta) F08/09


      13:00
    • 11:30

      Tranås FF 1 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Taberg SK P-13


      14:00
    • 13:00

      Poolspel mot Ekhagen (hemma) F-11/F12


      15:00
    • 14:00

      Funktionärer A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Bergdalens IK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch mot J-Södra P-11


      16:15
    • 15:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-09


      17:00
  • 27Sön
    • 09:30

      Hovslätts IK (hemma) P-07


      11:30
    • 10:00

      Träning F-2016


      11:00
    • 11:00

      Träning Juniorlag Damer


      12:00
    • 12:00

      Norrahammars GIS (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 15:00

      Tranås FF 2 (borta) F-07


      17:00
    • 15:30

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Hallby P-13 P-13


      18:15
    • 16:00

      Träningsmatch mot Hallby P-13 P-13


      18:15
    • 16:00

      Skillingaryds IS (hemma) A-lag Damer


      18:00
    • 17:00

      Tabergs SK gul (hemma) P-09


      19:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 30Ons
    • 17:00

      Funktionärer A-lag Damer


      00:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-15


      19:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Säsongsavslutning med avslutningspris P-14


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:15
    • 19:00

      Vittsjö GIK (hemma) A-lag Damer


      21:00