Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsängens SK

Följ

Kungsängens SK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
  • 2Lör
    • Heldag

      USM Steg 1 P16

    • 10:40

      Rosersberg (borta) F-10/11


      11:40
    • 12:00

      USM P16 - STEG 1 ÖREBRO P16


      00:00
    • 12:20

      AIK (borta) F-10/11


      13:20
    • 14:00

      VästeråsIrsta HK (hemma) Damer A


      16:00
    • 16:15

      IFK Tumba HK (hemma) Herrar A


      18:15
    • 17:00

      Sannadals HK (borta) Herrar A


      19:00
  • 3Sön
    • Heldag

      USM Steg 1 P16

    • 00:00

      USM P16 - STEG 1 ÖREBRO P16


      19:00
    • 13:10

      Bollstanäs SK 2 (borta) F-07/08


      14:10
    • 14:00

      Skånela IF 2 (borta) FA/05-06


      16:00
    • 15:00

      Tyresö Handboll 2 (borta) FA/05-06


      17:00
  • 4Mån
    v.40
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 09:00

      Lidingö SK Röd (hemma) P-11/12


      11:00
    • 09:00

      Kungsängen SK (hemma) P-11/12


      12:00
    • 09:30

      Uppsala HK 2 (borta) P-11/12


      11:30
    • 10:30

      Uppsala HK 2 (hemma) P-11/12


      12:30
    • 11:30

      Lidingö SK Blå (hemma) P-11/12


      13:30
    • 12:30

      Hammarby IF HF (hemma) FA/05-06


      14:30
    • 14:00

      Westermalms IF HK (hemma) Herrar A


      16:00
    • 14:45

      Uppsala HK (borta) P16


      16:45
    • 16:00

      Lidingö SK (borta) Damer A


      18:00
  • 10Sön
    • 09:30

      Kungsängens SK (hemma) P13/PF14


      12:00
    • 14:00

      Rosersbergs IK (borta) Dam Junior


      16:00
    • 16:00

      Bodens BK HF (borta) Herrar A


      18:00
  • 11Mån
    v.41
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P13/PF14


      18:30
      UBG - hall C
      Samlingstid: 16:55
      Anteckning: Glöm inte vattenflaska och inomhusskor. Om ert barn inte behöver extra stöd under träningen så önskar vi att ni föräldrar sitter och tittar på träningen från läktaren. Stanna hemma vid förkylningssymtom.
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:00

      Föräldrarmöte F-07/08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:15

      Träning Damer A


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09/10


      20:15
    • 18:30

      Träning Herrar A


      22:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      Träning Dam Junior


      21:00
    • 19:00

      Träning FA/05-06


      21:30
    • 20:00

      Träning P16


      22:00
    • 20:00

      Träning Damer A


      21:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:30

      Matcher F-12/13


      13:00
    • 10:00

      Spånga HK 2 (borta) F-12/13


      12:00
    • 10:00

      Sollentuna HK 2 (hemma) F-12/13


      12:00
    • 10:30

      Spånga HK (borta) F-12/13


      12:30
    • 11:00

      Sollentuna HK (hemma) F-12/13


      13:00
    • 11:30

      Spånga HK 2 (hemma) F-12/13


      13:30
    • 12:00

      Sollentuna HK 2 (borta) F-12/13


      14:00
    • 12:30

      Ösmo GIF HK (borta) Herrar A


      14:30
    • 12:30

      Lidingö SK (hemma) F-12/13


      14:30
    • 14:00

      Täby HBK (hemma) Herrar A


      16:00
    • 14:00

      dam och herrmatch F-10/11


      17:00
    • 15:45

      AIK 2 (borta) FA/05-06


      17:45
    • 16:15

      Uppsala HK (hemma) Damer A


      18:15
  • 17Sön
    • 09:00

      IK Bolton (borta) F-09


      11:00
    • 09:45

      Uppsala (hemma) F-10/11


      10:45
    • 10:30

      Sollentuna HK (hemma) F-09


      12:30
    • 11:15

      Skånela (hemma) F-10/11


      12:15
    • 13:30

      Jakobsbergs GOIF (hemma) P-09/10


      15:30
    • 13:30

      Kungsängens SK (hemma) P-09/10


      19:15
    • 14:15

      Vassunda IF (hemma) P-09/10


      16:15
    • 16:00

      HF SIF (hemma) Dam Junior


      18:00
    • 16:30

      Haninge HK (hemma) P-09/10


      18:30
    • 17:15

      Haninge HK 2 (hemma) P-09/10


      19:15
    • 17:30

      Match analys FA/05-06


      19:00
    • 17:45

      Hammarby IF HF 2 (hemma) F-07/08


      18:45
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 08:00

      SM FA FA/05-06


      00:00
    • 09:00

      Lidingö (borta) F-10/11


      10:00
    • 09:00

      Vassunda IF (hemma) F-09


      10:00
    • 11:00

      Kungsängens SK (hemma) P13/PF14


      13:00
    • 11:30

      Täby 2 (hemma) F-10/11


      12:30
    • 14:00

      Uppsala HK (borta) P-11/12


      16:00
    • 14:00

      Kungsängen SK (hemma) P-11/12


      18:00
    • 14:30

      Uppsala HK (borta) F-07/08


      16:30
    • 15:00

      Sannadals SK Röd (borta) P-11/12


      17:00
    • 15:40

      GT Söder HK (borta) P-09/10


      17:40
    • 16:00

      Sannadals SK Röd (hemma) P-11/12


      18:00
    • 16:30

      Uppsala HK 2 (borta) P-11/12


      18:30
    • 17:00

      IFK Örebro (borta) Damer A


      19:00
  • 24Sön
    • 00:00

      SM FA FA/05-06


      23:00
    • 10:30

      Stockholmspolisens IF HF (borta) P-09/10


      12:30
    • 10:30

      USMF16 F-10/11


      11:30
    • 11:30

      HK Cliff (borta) P-09/10


      13:30
    • 13:00

      HK Cliff Blå (borta) Herrar A


      15:00
    • 15:00

      USMF16 F-10/11


      16:00
    • 16:20

      Skånela IF (hemma) P16


      18:20
  • 25Mån
    v.43
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 14:00

      Borlänge HK (hemma) Damer A


      16:00
    • 16:15

      AIK (hemma) Herrar A


      18:15
  • 31Sön
    • 14:15

      Haninge HK (borta) Herrar A


      16:15
    • 16:55

      Vassunda IF (borta) P16


      18:55