Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Glanshammars IF (borta) P08


      20:00
    • 18:30

      Rynninge IK (U21) (borta) U-laget


      20:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P17


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:30

      Kurdiska FF Örebro 1 (hemma) P07


      21:30
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:30

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Nyköping BIS P07


      21:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Svart 2 (borta) P06


      20:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart 1 (borta) P06


      21:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart 1 (borta) P07


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:30

      Nyköpings BIS (hemma) A-laget


      21:30
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:30

      Nora BK 1 (hemma) P07


      21:30
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      Bk Sport (hemma) P09


      20:00
  • 5Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P012


      10:00
    • 09:30

      Match mot Ösk -013


      11:00
    • 10:00

      Sturehov - KIF Blå P011


      11:30
    • 10:00

      Lillån FK (hemma) P012


      11:00
    • 10:00

      Garphyttans IF (borta) P010


      11:15
    • 10:45

      Laxå IF 1 - KIF RÖD P011


      13:30
    • 11:00

      Mariebergs IK 1 (borta) P010


      12:15
    • 11:00

      Lillån FK 2 (hemma) P012


      12:00
    • 11:30

      IFK Lindesberg (hemma) P09


      13:00
    • 12:00

      Vivalla SK (borta) P09


      13:30
    • 13:00

      IK Brage (P15) (hemma) U16


      15:00
    • 15:30

      Älvsjö AIK FF (hemma) U16


      17:30
  • 6Sön
    • 09:30

      KIF VIT - Rynninge IK Blå P011


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Lekeberg Svart (hemma) P09


      11:30
    • 10:30

      IK Franke (hemma) U17


      12:30
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      Hovsta IF Blå (hemma) P012


      12:00
    • 11:00

      Mariebergs IK 2 (borta) P010


      12:15
    • 13:00

      Skiljebo SK (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:00

      Kurdiska FF (borta) P08


      16:00
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Brommapojkarna P07


      18:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (hemma) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Adolfsbergs IK (borta) F16


      19:00
  • 7Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:15

      Mariebergs IK 2 (borta) P07


      20:15
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      BK Forward (hemma) U16


      20:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:45

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P06


      19:45
    • 17:45

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P07


      19:45
    • 18:15

      Mariebergs IK 3 (borta) P07


      20:15
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 9Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Hovsta (hemma) P09


      19:30
    • 19:00

      Grythyttans IF (hemma) P06


      21:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:45

      IFK Kumla 2 (hemma) P06


      19:45
    • 18:30

      BK Forward Svart 1 (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:45

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 (borta) P08


      19:45
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla Fotboll Röd (borta) P09


      20:30
  • 12Lör
    • 09:05

      Träningsmatch P011


      12:30
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 09:45

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P08


      11:45
    • 10:00

      Rynninge IK Vit (hemma) P09


      11:30
    • 11:00

      BK Forward Gul 1 (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      Hällefors AIF (hemma) P07


      13:00
    • 11:00

      BK Forward Gul 1 (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) P07


      13:00
    • 11:00

      Syrianska FC (hemma) U16


      13:00
    • 12:00

      ÖSK Röd (borta) P09


      13:30
    • 13:30

      IK Sturehov Röd (borta) P010


      14:30
    • 14:45

      IK Sturehov Vit (borta) P010


      16:45
    • 16:00

      IK Sturehov Vit (borta) P010


      17:00
    • 16:00

      IK Sturehov Röd (borta) P010


      18:00
    • 17:00

      IF Karlstad Fotboll (borta) A-laget


      19:00
  • 13Sön
    • 07:00

      DIF (hemma) P09


      19:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Lillån FK 1 (borta) P17


      12:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      BK Forward 1 (borta) P012


      12:00
    • 11:00

      IK Sturehov Röd 1 (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P07


      13:00
    • 13:00

      Kvarnsvedens IK (P15) (borta) U16


      15:00
    • 15:00

      Surahammars FK/Ekeby (borta) F16


      17:00
    • 17:00

      Vretstorps IF (hemma) P08


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning F16


      19:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:15

      Västerås BK 30 1 (hemma) F16


      21:15
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 16Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
      Rosta Gärde
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Sturehov (hemma) P09


      19:00
    • 19:00

      Hällefors (hemma) P17


      21:00
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 19Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Laxå IF (hemma) P010


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Grön 1 (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      IFK Kumla (hemma) F16


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Grön 1 (borta) P06


      13:00
    • 14:00

      Hovsta IF 2 (hemma) P07


      16:00
    • 15:00

      Nyköpings BIS (borta) A-laget


      17:00
  • 20Sön
    • 09:30

      KIF RÖD - Mariebergs IK 2 P011


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Gul (hemma) P010


      12:00
    • 10:30

      Rynninge IK Vit (borta) P08


      12:30
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 13:00

      FC Linköping City (borta) U16


      15:00
    • 14:00

      Nora BK 2 (borta) P06


      16:00
    • 14:00

      Mariebergs IK 1 (hemma) P07


      16:00
    • 15:00

      KIF (hemma) P09


      18:00
    • 16:00

      Glanshammars IF Svart (hemma) P010


      18:00
    • 16:30

      Match mot ÖSK! -013


      19:00
    • 17:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P08


      19:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (borta) P012


      18:00
    • 18:30

      Degerfors IF (hemma) U-laget


      20:30
  • 21Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov (hemma) F16


      21:00
  • 23Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 19:00

      IFK Kumla (hemma) P17


      21:00
    • 20:00

      IK Frej Täby (borta) A-laget


      22:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 26Lör
    • 09:05

      Träningsmatch P011


      12:30
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      ÖSK Svart (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Laxå IF (hemma) P012


      11:00
    • 10:00

      Hovsta IF Gul (borta) P012


      11:00
    • 11:00

      ÖSK Söder (borta) F16


      13:00
    • 11:00

      Assyriska FF (borta) U-laget


      13:00
    • 12:00

      BK Ett Fyra (hemma) P010


      14:00
    • 12:00

      Garphyttans IF (borta) P09


      13:30
    • 13:00

      Sala FF P04 (hemma) P17


      15:00
    • 14:00

      Falu BS FK (P15) (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      Laxå IF 1 (borta) P08


      16:00
    • 14:00

      Fellingsbro GOIF (hemma) P07


      16:00
    • 14:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P07


      16:00
    • 16:00

      Gideonsbergs IF P03 (borta) P17


      18:00
    • 16:30

      BK Sport (hemma) U17


      18:30
  • 27Sön
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Grön (borta) P08


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P012


      11:00
    • 11:00

      IFK Västerås /Romfartuna (borta) F16


      13:00
    • 11:00

      Hovsta IF 1 (borta) P07


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Gul 2 (hemma) P06


      13:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) U16


      13:00
    • 11:30

      Latorps IF (borta) P010


      12:45
    • 13:00

      IFK Lindesberg (borta) P012


      14:00
    • 13:00

      IFK Lindesberg 2 (borta) P012


      14:00
    • 14:00

      IF Eker Örebro Svart (borta) P010


      15:15
    • 14:00

      Glanshammars IF (hemma) P06


      16:00
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Sandviken IF P07


      18:00
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Adolfsbergs IK Blå (hemma) P08


      19:00
  • 28Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P010


      18:30
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Frövi IK (borta) P07


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 30Ons
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Skiljebo SK U16 (hemma) P17


      21:00
    • 19:00

      Motala AIF FK (borta) P06


      21:00