Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Nora BK 2 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:30

      Degerfors IF (hemma) U17


      21:30
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Grill och Skoj P012


      19:00
    • 17:45

      Örebro SK FK 2 Svart (borta) P08


      19:45
    • 19:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P06


      21:00
    • 19:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P07


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 3Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      BK Forward 2 (borta) U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Nora BK 1 (hemma) P06


      21:00
  • 4Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      IFK Kumla Fotboll (borta) P08


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov (hemma) P06


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov Blå 1 (hemma) P07


      21:00
  • 5Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träningsmatch Adolfsberg P06 U16


      21:00
  • 6Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:20

      Hovsta IF Grön - KIF Röd P011


      12:00
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Lillån FK (hemma) P012


      11:50
    • 10:30

      Träning A-laget


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK 2 (hemma) P012


      12:50
    • 12:15

      ÖSK Söder 1 (borta) F16


      14:15
    • 13:30

      IF Eker Örebro Vit (borta) P010


      14:45
    • 15:00

      BK Ett Fyra 1 (borta) P17


      17:00
    • 16:00

      Vendelsö IK (hemma) U17


      18:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      BK Forward 1 (hemma) P012


      11:50
    • 10:30

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) U16


      12:30
    • 12:00

      Rynninge IK (P15) (borta) U16


      14:00
    • 12:00

      Hällefors AIF (borta) P08


      14:00
    • 12:30

      IFK Kumla (hemma) F16


      14:30
    • 14:30

      Glanshammar Röd (hemma) P09


      16:00
    • 14:30

      Glanshammar ViT (hemma) P09


      16:00
    • 16:00

      Örebro SK FK 3 (hemma) P17


      18:00
    • 16:30

      ÖSK BLÅ (hemma) P09


      18:00
    • 17:00

      Rynninge Blå (borta) P09


      18:00
  • 8Mån
    v.24
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      BK Forward 2 (borta) P06


      20:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Gul 2 (borta) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:30

      Lillån (borta) P06


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 10Ons
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Gul 1 (borta) P06


      21:15
    • 19:15

      Adolfsbergs IK (borta) P06


      21:00
  • 11Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      SMÅ IF Fotboll (borta) P08


      20:00
    • 18:00

      Latorp (borta) P09


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Svart 2 (borta) P07


      21:15
    • 19:15

      Adolfsbergs IK (borta) P06


      21:00
  • 12Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 13Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 08:50

      KIF F- 07/06 (hemma) P06


      10:30
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Lillån 1 (borta) P09


      11:00
    • 10:00

      Yxhults IK 2 (hemma) P012


      11:45
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P08


      12:00
    • 11:30

      Rynninge IK (hemma) F16


      13:30
    • 14:00

      Örebro Syrianska IF (borta) U16


      16:00
    • 15:00

      Hovsta IF Svart (hemma) P17


      17:00
  • 14Sön
    • 09:20

      KIF Röd - IFK Kumla Vit P011


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK 1 - KIF Blå P011


      12:00
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Glanshammars IF Svart (hemma) P010


      12:00
    • 10:30

      Rynninge IK (borta) P08


      12:00
    • 11:00

      Laxå IF 1 (borta) P08


      13:00
    • 12:30

      Rynninge IK Vit (borta) P012


      13:30
    • 13:00

      BK Forward (P15) (hemma) U16


      15:00
    • 14:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P07


      16:00
    • 14:45

      Lekebergs IF Röd - KIF Vit P011


      17:00
    • 15:00

      BK Sport (borta) U17


      17:00
    • 15:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) F16


      17:30
    • 16:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P010


      18:00
    • 16:00

      Sandvikens IF (borta) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Mariebergs IK (borta) U-laget


      18:00
  • 15Mån
    v.25
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Glanshammars IF (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 16Tis
    • 16:00

      Träning U16


      17:30
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Kumla Röd (hemma) P09


      19:30
    • 19:00

      IFK Kumla 1 (hemma) P06


      21:00
    • 19:00

      Degerfors IF (borta) U17


      21:00
    • 19:00

      IFK Kumla 1 (hemma) P07


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 17Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      18:30
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      IK Sturehov (hemma) P08


      19:00
    • 18:30

      Bollkalle A-lagsmatch P07


      21:30
    • 18:45

      Mariebergs IK 2 (hemma) P010


      20:00
    • 19:30

      IK Frej Täby (hemma) A-laget


      21:30
  • 18Tor
    • 14:00

      Träning U16


      15:30
    • 16:00

      Träning P012


      17:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      BK Ett Fyra (hemma) P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P07


      21:00
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Hovsta (hemma) P09


      11:00
    • 10:00

      Skyllberg (hemma) P09


      11:00
    • 10:00

      Motståndarna (hemma) P09


      11:00
    • 10:30

      Grythyttans IF (hemma) P06


      12:30
    • 13:00

      Hovsta IF Grön (borta) P010


      14:15
    • 14:00

      Syrianska FC (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      Tyresö FF (borta) U-laget


      16:00
    • 15:30

      Boo FF (borta) U17


      17:30
    • 16:30

      Lillån FK (P15) (hemma) U16


      18:30
    • 19:00

      IF Sylvia (borta) A-laget


      21:00
  • 22Mån
    v.26
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 10:00

      ÖSK Träningsmatchcamp Lag röd P07


      14:00
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      IK Sturehov (borta) P08


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 23Tis
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 14:00

      ÖSK träningsmatchcamp Lag Blå P07


      17:00
    • 16:00

      Träning U16


      17:30
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Ervalla/Axberg (hemma) P09


      19:30
    • 18:15

      Frövi IK (borta) P010


      19:30
    • 19:00

      IFK Askersund (hemma) P06


      21:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 24Ons
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 10:00

      ÖSK Träningsmatchcamp Lag Röd P07


      14:00
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:30
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P08


      19:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      IF Karlstad Fotboll (borta) U-laget


      21:00
  • 25Tor
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 10:00

      ÖSK Träningsmatchcamp Lag Blå P07


      14:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      18:30
    • 18:00

      Lillån FK Grön (hemma) P17


      21:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 08:50

      KIF F- 07/06 (hemma) P06


      10:30
    • 09:30

      Glanshammars IF Gul (borta) P012


      11:30
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Lekberg (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      Nora 1 (borta) P09


      11:00
    • 12:00

      Syrianska IF (hemma) P012


      13:00
    • 12:00

      Syrianska IF (hemma) P012


      13:00
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Syrianska P07


      18:00
    • 15:00

      Hammarby IF FF (borta) U16


      17:00
    • 16:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) A-laget


      18:00
  • 28Sön
    • 09:20

      KIF Vit - IFK Kumla Röd P011


      12:00
    • 10:00

      Sommaravslutning -014


      11:30
    • 10:00

      Karlslund United 3 (hemma) Karlslund United


      14:00
    • 10:40

      KIF Blå - Rynninge IK Blå P011


      13:00
    • 14:00

      Vendelsö IK (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Hanvikens SK (borta) U-laget


      16:00
    • 16:50

      Träningsmatch Skyllberg U16


      19:00
    • 17:00

      Lekebergs IF (borta) P012


      18:00
  • 29Mån
    v.27
    • Heldag

      Sommaruppehåll U16

    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 30Tis
    • Heldag

      Sommaruppehåll U16

    • 17:00

      Sommaravslutning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:30
      Rosta Gärde plan 73
      Samlingsinformation: Rosta Gärde plan 73
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: Sommaravslutning!
      Vi tränar eller gör något liknande sedan grillar vi hamburgare av nötkött! Meddela om ni det är något ni inte kan äta eller har någon matallergi av något slag så löser vi annan liknande mat.
      Vi beräknar vara klara vid kl. 19.30!

      Plats: Rosta Gärde, Plan 73 och 74
      Samling kl. 17.30 ombytta och klara! Kom i tid!
      Ta med vattenflaska!
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30