Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:25
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs AIK P07


      20:30
    • 18:30

      Karlslunds IF FK (borta) A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Forward (borta) P06


      20:00
  • 3Lör
    • 09:00

      Thomas Nordahl Cup P011


      15:00
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll Vit (hemma) P09


      11:30
    • 11:00

      Lillån FK 2 (borta) P07


      13:00
    • 11:30

      Adolfsberg gul (hemma) P09


      13:00
    • 11:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P08


      13:00
    • 12:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) F16


      14:30
    • 15:00

      Nacka United FF (hemma) U17


      17:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P010


      10:30
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      Nora BK 1 (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF 1 (hemma) F16


      13:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P06


      15:00
    • 13:30

      IK Sturehov Röd (hemma) P08


      15:30
    • 13:30

      Lillån - KIF P011


      15:00
    • 14:00

      IFK Kumla 2 (hemma) P07


      16:00
    • 14:00

      Fagersta Södra IK 1 (borta) P17


      16:00
    • 14:30

      Adolfsberg Svart (borta) P09


      16:00
    • 15:00

      IFK Haninge (borta) U-laget


      17:00
    • 15:00

      Gefle IF FF (borta) A-laget


      17:00
    • 17:30

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U16


      19:30
  • 5Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:30

      BK Forward (U21) (hemma) U-laget


      21:30
    • 19:30

      Gideonsbergs IF P03 (borta) P17


      21:30
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:00

      IF Sylvia (hemma) A-laget


      20:00
    • 18:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs IF Sylvia P07


      21:00
    • 18:30

      Träningsmatch mot ÖSK svart 1 P07


      19:20
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Motala AIF FK (hemma) P06


      21:00
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 9Fre
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      KIF Blå - Nordahl Cup P08


      00:00
    • 19:40

      KIF Röd - Nordahl Cup P08


      00:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • Heldag

      KIF Blå - Nordahl Cup P08

    • Heldag

      KIF Röd - Nordahl Cup P08

    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:00

      BK Sport (borta) P09


      13:00
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      IK Sturehov (hemma) P012


      14:30
    • 11:00

      IK Franke (borta) U17


      13:00
    • 15:30

      Älvsjö AIK FF (hemma) U16


      17:30
  • 11Sön
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • 00:00

      KIF Blå - Nordahl Cup P08


      17:00
    • 00:00

      KIF Röd - Nordahl Cup P08


      14:00
    • 08:30

      Träning P010


      10:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Västerås (hemma) P09


      12:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 12:30

      Upsala IF (P15) (hemma) U16


      14:30
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Täby IF P07


      18:00
    • 16:00

      Täby FK (hemma) A-laget


      18:00
    • 18:15

      Adolfsberg IK (hemma) P06


      20:15
  • 12Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P07


      17:30
    • 16:30

      Träning P08


      17:30
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 19:30

      ÖSK Söder (borta) F16


      21:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 11:00

      BK14 (hemma) P06


      13:00
    • 13:00

      Motståndarna (hemma) P09


      15:00
    • 14:00

      Sollentuna FK (borta) A-laget


      16:00
    • 15:15

      IFK Kumla (hemma) F16


      17:15
    • 18:30

      Västerås SK FK (P15) (borta) U16


      20:30
  • 18Sön
    • 09:30

      Träning P010


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
      Teknikplan Karlslund Arena
      Anteckning: Träning för vårt nya knattelag äger rum söndagar kl 11, samling kl 10.45 ombytta och klara vid Teknikplanen på Karlslund Arena. Barnen ska ha träningskläder, benskydd och helst fotbollsskor med dobbar på sig, men det är också okej med platta gympaskor så här i början. Glöm inte att ha med vattenflaska.
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) P06


      13:00
    • 13:00

      IFK Haninge (borta) U16


      15:00
    • 14:00

      Övriga lag (hemma) P09


      19:20
    • 15:00

      IFK Kumla Fotboll (borta) P08


      17:00
    • 16:30

      Träning F16


      18:00
  • 19Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P07


      17:30
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:15
    • 20:30

      Träning F16


      22:00
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning P08


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 23Fre
    • 13:15

      Quality Hotel Cup F16


      00:00
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:45

      Träning U16


      19:15
  • 24Lör
    • Heldag

      Quality Hotel Cup F16

    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Träning U17


      11:30
    • 11:00

      Adolfsberg IK (hemma) P06


      13:00
    • 12:15

      Adolfsbergs IK (borta) P08


      15:00
    • 13:00

      Minicup P07


      20:00
    • 13:00

      Örebro Syrianska IF (borta) A-laget


      15:00
    • 16:30

      Lillån (borta) P06


      18:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Quality Hotel Cup F16


      19:00
    • 09:00

      Minicup P07


      14:00
    • 09:30

      Träning P010


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:30

      Träning U17


      12:30
    • 10:50

      Träning P012


      11:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:50

      Träning P012


      13:00
    • 16:00

      Karlslunds IF FK (Svart) (hemma) P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Enköpings SK FK (P15) (hemma) U16


      20:30
  • 26Mån
    v.44
    • 07:00

      SEF Trophy U16


      00:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 27Tis
  • 28Ons
    • Heldag

      SEF Trophy U16

    • 10:00

      Träning F16


      12:00
    • 12:45

      Övningstrupp P06


      14:30
    • 14:15

      Övningstrupp P06


      16:00
    • 17:45

      Träning P06


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
  • 29Tor
    • Heldag

      SEF Trophy U16

    • 13:10

      Gais Open! F16


      00:00
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 30Fre
    • 00:00

      SEF Trophy U16


      19:00
    • Heldag

      Gais Open! F16

    • 15:00

      Träning P09


      16:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
  • 31Lör
    • Heldag

      Gais Open! F16

    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Sturehov P07


      12:30
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs IFK Berga P07


      18:00
    • 16:00

      IFK Berga (hemma) A-laget


      18:00