Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P09


      18:25
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning F16


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs AIK P07


      20:30
    • 18:30

      Karlslunds IF FK (borta) A-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Forward (borta) P06


      20:00
  • 3Lör
    • 09:00

      Thomas Nordahl Cup P011


      15:00
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll Vit (hemma) P09


      11:30
    • 11:00

      Lillån FK 2 (borta) P07


      13:00
    • 11:30

      Adolfsberg gul (hemma) P09


      13:00
    • 11:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P08


      13:00
    • 12:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) F16


      14:30
    • 15:00

      Nacka United FF (hemma) U17


      17:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Träning P010


      10:30
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      Nora BK 1 (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF 1 (hemma) F16


      13:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P06


      15:00
    • 13:30

      IK Sturehov Röd (hemma) P08


      15:30
    • 13:30

      Lillån - KIF P011


      15:00
    • 14:00

      IFK Kumla 2 (hemma) P07


      16:00
    • 14:00

      Fagersta Södra IK 1 (borta) P17


      16:00
    • 14:30

      Adolfsberg Svart (borta) P09


      16:00
    • 15:00

      IFK Haninge (borta) U-laget


      17:00
    • 15:00

      Gefle IF FF (borta) A-laget


      17:00
    • 17:30

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U16


      19:30
  • 5Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:30

      BK Forward (U21) (hemma) U-laget


      21:30
    • 19:30

      Gideonsbergs IF P03 (borta) P17


      21:30
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:00

      IF Sylvia (hemma) A-laget


      20:00
    • 18:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs IF Sylvia P07


      21:00
    • 18:30

      Träningsmatch mot ÖSK svart 1 P07


      19:20
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Motala AIF FK (hemma) P06


      21:00
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P07


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P012


      18:45
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 9Fre
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      KIF Blå - Nordahl Cup P08


      00:00
    • 19:40

      KIF Röd - Nordahl Cup P08


      00:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • Heldag

      KIF Blå - Nordahl Cup P08

    • Heldag

      KIF Röd - Nordahl Cup P08

    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:00

      BK Sport (borta) P09


      13:00
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      IK Sturehov (hemma) P012


      14:30
    • 11:00

      IK Franke (borta) U17


      13:00
    • 15:30

      Älvsjö AIK FF (hemma) U16


      17:30
  • 11Sön
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P07

    • 00:00

      KIF Blå - Nordahl Cup P08


      17:00
    • 00:00

      KIF Röd - Nordahl Cup P08


      14:00
    • 08:30

      Träning P010


      10:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Västerås (hemma) P09


      12:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 12:30

      Upsala IF (P15) (hemma) U16


      14:30
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs Täby IF P07


      18:00
    • 16:00

      Täby FK (hemma) A-laget


      18:00
    • 18:15

      Adolfsberg IK (hemma) P06


      20:15
  • 12Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P07


      17:30
    • 16:30

      Träning P08


      17:30
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 19:30

      ÖSK Söder (borta) F16


      21:30
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 11:00

      BK14 (hemma) P06


      13:00
    • 13:00

      Motståndarna (hemma) P09


      15:00
    • 14:00

      Sollentuna FK (borta) A-laget


      16:00
    • 15:15

      IFK Kumla (hemma) F16


      17:15
    • 18:30

      Västerås SK FK (P15) (borta) U16


      20:30
  • 18Sön
    • 09:30

      Träning P010


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) P06


      13:00
    • 13:00

      IFK Haninge (borta) U16


      15:00
      Torvalla IP 1
      Serie: P16 Nationell B4
      Resultat och referat
    • 14:00

      Övriga lag (hemma) P09


      19:20
    • 15:00

      IFK Kumla Fotboll (borta) P08


      17:00
    • 16:30

      Träning F16


      18:00
  • 19Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning P07


      17:30
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:15
    • 20:30

      Träning F16


      22:00
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning P08


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning F16


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 23Fre
    • 13:15

      Quality Hotel Cup F16


      00:00
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:45

      Träning U16


      19:15
  • 24Lör
    • Heldag

      Quality Hotel Cup F16

    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:00

      Träning U17


      11:30
    • 11:00

      Adolfsberg IK (hemma) P06


      13:00
    • 12:15

      Adolfsbergs IK (borta) P08


      15:00
    • 13:00

      Minicup P07


      20:00
    • 13:00

      Örebro Syrianska IF (borta) A-laget


      15:00
    • 16:30

      Lillån (borta) P06


      18:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Quality Hotel Cup F16


      19:00
    • 09:00

      Minicup P07


      14:00
    • 09:30

      Träning P010


      11:00
    • 09:45

      Träning -014


      11:00
    • 10:30

      Träning U17


      12:30
    • 10:50

      Träning P012


      11:00
    • 11:00

      Träning -015


      12:00
    • 11:50

      Träning P012


      13:00
    • 16:00

      Karlslunds IF FK (Svart) (hemma) P08


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      19:00
    • 18:30

      Enköpings SK FK (P15) (hemma) U16


      20:30
  • 26Mån
    v.44
    • 07:00

      SEF Trophy U16


      00:00
    • 15:00

      Träning P09


      16:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 27Tis
  • 28Ons
    • Heldag

      SEF Trophy U16

    • 10:00

      Träning F16


      12:00
    • 12:45

      Övningstrupp P06


      14:30
    • 14:15

      Övningstrupp P06


      16:00
    • 17:45

      Träning P06


      19:30
    • 19:00

      Träning P08


      20:30
  • 29Tor
    • Heldag

      SEF Trophy U16

    • 13:10

      Gais Open! F16


      00:00
    • 16:00

      Träning P09


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 30Fre
    • 00:00

      SEF Trophy U16


      19:00
    • Heldag

      Gais Open! F16

    • 15:00

      Träning P09


      16:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
  • 31Lör
    • Heldag

      Gais Open! F16

    • 09:30

      Träning -013


      11:00
    • 10:30

      Träningsmatch mot Sturehov P07


      12:30
    • 15:00

      Bollkallar A-lagsmatch KIF vs IFK Berga P07


      18:00
    • 16:00

      IFK Berga (hemma) A-laget


      18:00