Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
  • 2Lör
    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 09:00

      Visar (hemma) P09


      14:00
    • 10:00

      Hovsta grön (borta) P010


      14:00
    • 10:00

      Hovsta svart (borta) P010


      14:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd P08 P08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel KIF vit P011


      14:00
    • 10:00

      Poolspel Röd & Blå P011


      14:00
    • 10:00

      Match lag blå, omg.3 P07


      12:00
    • 14:00

      BK Forward (borta) U-laget


      16:00
    • 14:45

      Bollkallar till A-laget U13 / P05


      18:00
    • 15:30

      Line-Up P010


      16:15
    • 16:00

      Bemanning entré A-lag U14 / P04


      18:00
    • 16:00

      Akropolis IF (hemma) A-laget


      18:00
  • 3Sön
    • 07:00

      Karlslund United div 4 (hemma) Karlslund United


      20:00
    • 09:00

      Träning U13 / P05


      10:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå P08 P08


      12:00
    • 10:00

      Match lag röd, omg.3 P07


      12:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro (borta) P09


      14:00
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) U16 / P02


      17:00
    • 17:00

      Träning U14 / P04


      18:30
    • 17:30

      Motala AIF FK (borta) U15 / P03


      19:30
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 10:00

      Skyllbergs IK 1 (hemma) U13 / P05


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      Syrianska röd (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      Kumla vit (hemma) P09


      14:00
    • 11:15

      Match lag vit, omg. 3 P07


      13:15
    • 12:30

      Seriespel Lag Vit P08


      14:30
    • 16:45

      Träning U14 / P04


      18:00
    • 18:00

      BK Forward (borta) A-laget


      20:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Lillån FK 1 (borta) U13 / P05


      20:30
    • 19:30

      Träning U16 / P02


      21:00
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 09:30

      Lilla Lithellscupen P08 P08


      15:30
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Forward (hemma) P09


      14:00
    • 14:00

      Träningsmatch U13 / P05


      16:00
  • 10Sön
    • Heldag

      Lilla Lithellscupen U13 / P05

    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:30

      BK Forward (hemma) U15 / P03


      12:30
    • 12:00

      Vivalla SK 1 (borta) U14 / P04


      14:00
    • 13:00

      Carlstad United BK (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:45

      Bollkallar till A-laget U13 / P05


      18:00
    • 15:00

      BK Forward (borta) U16 / P02


      17:00
    • 15:30

      Matchknattar P011


      18:00
    • 16:00

      Bemanning entré A-lag U14 / P04


      18:45
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning U14 / P04


      18:30
    • 18:30

      Träningsmatch Adolfsberg P04 U13 / P05


      20:30
  • 11Mån
    v.24
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 14:45

      Träning MV-träning


      17:00
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
    • 17:00

      Träning A-laget


      18:30
    • 18:30

      Örebro SK FK (borta) U15 / P03


      20:30
    • 18:30

      Laxå IF (hemma) P06


      19:45
    • 18:30

      Seriespel Lag Röd P08 P08


      20:15
  • 16Lör
    • Heldag

      Forward Kidz-cup P010

    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 09:30

      Micke (hemma) P09


      14:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå P08 P08


      12:00
    • 10:00

      Match lag vit, omg. 4 P07


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) U13 / P05


      12:00
    • 12:30

      Match lag blå, omg.4 P07


      14:30
    • 13:00

      FBK Karlstad (hemma) U16 / P02


      15:00
    • 16:15

      IFK Kumla (borta) U13 / P05


      18:15
    • 17:00

      Syrianska FC (borta) A-laget


      19:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      BK Forward (borta) P09


      15:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) U13 / P05


      17:00
    • 15:15

      Match lag röd, omg.4 P07


      17:15
    • 17:00

      KB Karlskoga FF (U21) (borta) U-laget


      19:00
  • 18Mån
    v.25
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning U14 / P04


      19:00
    • 18:00

      Avslutning P010


      20:00
    • 18:30

      BK Forward Trängen Svart (borta) P06


      19:45
    • 19:00

      BK Forward (hemma) U15 / P03


      21:00
    • 19:00

      Vivalla SK (hemma) U14 / P04


      21:00
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 16:00

      Träningsmatch Vivalla SK P03/04 U13 / P05


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U16 / P02


      20:30
    • 19:00

      IFK Kumla 3 (borta) U14 / P04


      21:00
    • 19:00

      FC Linköping City (borta) A-laget


      21:00
    • 19:00

      Kopparberg BK (hemma) P06


      20:15
    • 19:30

      IFK Norrköping FK (hemma) U-laget


      21:30
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.26
  • 26Tis
    • Heldag

      13 års turneringen Lomma U13 / P05

    • 00:00

      Träning P012


      17:30
    • 14:00

      Örebrocupen Lag Röd P07


      19:00
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning U14 / P04


      19:00
    • 18:00

      Träning P08


      19:30
    • 19:00

      Kopparberg BK (hemma) U14 / P04


      21:00
    • 19:00

      Lillån FK Svart (hemma) P06


      20:15
  • 27Ons
    • Heldag

      13 års turneringen Lomma U13 / P05

    • 18:30

      Träning U14 / P04


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) U13 / P05


      21:00
  • 28Tor
  • 29Fre
    • Heldag

      13 års turneringen Lomma U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • Heldag

      Lag Blå Örebrocupen P07

    • 08:00

      Örebrocupen Lag Vit P07


      00:00
    • 08:00

      Örebrocupen U15 / P03


      00:00
    • 08:00

      AIK FF (borta) U14 / P04


      09:00
    • 08:00

      Vallset IL (borta) U15 / P03


      09:00
    • 08:00

      IFK Tumba (borta) U15 / P03


      09:00
    • 10:00

      Huddinge IF (borta) U14 / P04


      11:00
    • 10:00

      Örebrocupen Kif Vit P08


      00:00
    • 12:00

      Åkersberga BK (hemma) U14 / P04


      13:00
    • 12:00

      Enskede IK (hemma) U15 / P03


      13:00
    • 12:00

      IK Zenith (hemma) U15 / P03


      13:00
    • 13:00

      Örebrocupen Kif Blå P08


      00:00
    • 13:00

      Örebrocupen Kif Röd P08


      00:00
    • 14:00

      Örebrocupen Lag Röd P07


      17:00
    • 14:45

      Träning MV-träning


      17:00
    • 15:00

      Boo FF (hemma) U14 / P04


      16:00
    • 16:00

      IFK Kumla Fotboll (borta) U14 / P04


      17:00
    • 16:00

      Vivalla Sportklubb (hemma) U15 / P03


      17:00
    • 16:00

      BK Forward (hemma) U15 / P03


      17:00
    • 17:00

      Träning A-laget


      18:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) A-laget


      21:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Örebrocupen U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • Heldag

      Lag Blå Örebrocupen P07

    • Heldag

      Örebrocupen Lag Vit P07

    • Heldag

      Örebrocupen U15 / P03

    • Heldag

      Örebrocupen Kif Vit P08

    • Heldag

      Örebrocupen Kif Blå P08

    • Heldag

      Örebrocupen Kif Röd P08

    • 09:00

      Örebrocupen Lag Röd P07


      12:00
    • 09:00

      Eskilstuna City FK (borta) U15 / P03


      10:00
    • 09:00

      Älta IF (borta) U15 / P03


      10:00
    • 10:00

      Västerås SK FK (borta) U14 / P04


      11:00
    • 13:00

      Älvängens IK (hemma) U14 / P04


      14:00
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) U14 / P04


      20:00
    • 19:00

      Brumunddal Fotball (hemma) U14 / P04


      20:00