Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Karlslunds IF HFK
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag Blå P07


      13:30
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P06


      12:00
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P05


      13:00
    • 11:15

      Kompisligan Grupp 1 Lag Röd P07


      13:30
    • 12:30

      BK Forward Gul (borta) P06


      14:30
    • 13:00

      Laxå IF (borta) P05


      15:00
    • 13:00

      IFK Kumla Blå (borta) U13 / P04


      15:00
    • 16:00

      KB Karlskoga FF (U21) (borta) U-laget


      18:00
    • 16:30

      Fellingsbro GOIF (borta) U13 / P04


      18:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 16:15

      Träning U14 / P03


      17:30
    • 17:15

      Lillån FK P06 (borta) P06


      18:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U13 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P05


      19:00
    • 17:45

      Träning P09


      19:00
    • 19:30

      Örebro SK FK Svart (hemma) U15 / P02


      21:30
  • 6Fre
  • 7Lör
    • Heldag

      Oden Cup P06

    • 09:00

      Thomas Nordahl Cup P08


      18:00
    • 11:00

      Nora BK (hemma) U14 / P03


      13:00
    • 13:00

      Rynninge IK 3 Vit (hemma) P05


      15:00
    • 13:00

      Glanshammar/Lillkyrka 2 (hemma) U13 / P04


      15:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. David S och Edvins föräldrar. U14 / P03


      16:30
    • 16:00

      Syrianska IF Kerburan (hemma) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      18:00
    • 18:30

      Älvsjö AIK FF (U16) (hemma) U16 / P01


      20:30
  • 8Sön
    • Heldag

      Tomas Nordahl-cup P010

    • 09:00

      Motståndarna (hemma) P09


      14:30
    • 11:00

      Örebro SK FK Röd 1 (hemma) U14 / P03


      13:00
    • 13:00

      BK Ett Fyra 1 (hemma) P05


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart (borta) U15 / P02


      15:00
    • 15:00

      Degerfors IF Ungdom (hemma) U13 / P04


      17:00
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 17:00

      Höstavslutning P08 P08


      20:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
  • 14Lör
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P05

    • 08:00

      Thomas Nordahl cup U13 / P04


      00:00
    • 08:00

      Intresseanmälan Tomas Nordahl cup U13 / P04


      00:00
    • 08:00

      Träning P06


      00:00
    • 09:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) U13 / P04


      10:00
    • 12:00

      Simma U16 / P01


      16:00
    • 12:00

      Skulltorps IF (hemma) U14 / P03


      13:00
    • 12:30

      Lillkyrka/Glanshammars IF (hemma) U13 / P04


      13:30
    • 13:30

      IFK Kristinehamn Fotboll (borta) U13 / P04


      14:30
    • 15:00

      Karlstad BK (hemma) U13 / P04


      16:00
    • 17:00

      Kallhälls FF (borta) U14 / P03


      18:00
    • 18:00

      Avslutning U16 / P01


      21:00
    • 18:30

      Eskilstuna Södra FF (borta) U13 / P04


      19:30
    • 19:00

      Råda BK (hemma) U13 / P04


      20:00
    • 20:00

      Våmbs IF (hemma) U14 / P03


      20:45
  • 15Sön
    • Heldag

      Thomas Nordahl Cup P05

    • 00:00

      Thomas Nordahl cup U13 / P04


      19:00
    • 00:00

      Intresseanmälan Tomas Nordahl cup U13 / P04


      19:00
    • 00:00

      Träning P06


      19:00
    • 10:00

      Sparka boll P011


      11:00
    • 12:00

      IFK Mariestad (hemma) U14 / P03


      13:00
    • 14:00

      Håbo FF (borta) A-laget


      16:00
    • 14:00

      Karlstads BK (P15) (borta) U15 / P02


      16:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • Heldag

      Oktoberpokalen P05

    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
  • 21Lör
    • Heldag

      Oktoberpokalen P05

    • 14:00

      IK Brage (P15) (hemma) U15 / P02


      16:00
    • 15:00

      IFK Timrå (borta) A-laget


      16:00
  • 22Sön
    • Heldag

      Oktoberpokalen P05

    • 10:00

      Sparka boll P011


      11:00
    • 17:00

      Säsongsavslutning U13 / P04


      19:30
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
    • 10:00

      Sparka boll P011


      11:00
    • 15:00

      Team Bergslagen (hemma) U14 / P03


      17:00
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis