Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • Heldag

      Forwardcupen Lag Blå P07

    • Heldag

      Forwardcupen lag Röd P07

    • Heldag

      Forwardcupen P07

    • Heldag

      Forwardcupen P05

    • 07:00

      Forward Cupen 2017 U15 / P02


      00:00
    • 07:00

      Forwardcup (hemma) P06


      19:00
    • 08:00

      Köping FF (borta) U15 / P02


      09:00
    • 08:00

      Forwardcupen U13 / P04


      00:00
    • 10:00

      Västerviks FF (borta) U13 / P04


      11:00
    • 10:00

      Träning U14 / P03


      11:30
    • 11:00

      Forwardcupen U16 / P01


      00:00
    • 12:00

      Ludvika FK (hemma) U15 / P02


      13:00
    • 13:00

      Tungelsta IF Orange (borta) P06


      14:00
    • 15:00

      Örebro Syrianska IF (hemma) P06


      16:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna (hemma) U13 / P04


      16:00
    • 15:00

      Visby AIK (borta) U13 / P04


      16:00
    • 16:00

      Hammarby IF FF (borta) U15 / P02


      17:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:00

      Årsunda IF (hemma) U13 / P04


      19:00
    • 19:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      21:00
    • 19:00

      Eskilstuna City FK (hemma) A-laget


      21:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Forwardcupen Lag Blå P07

    • Heldag

      Forwardcupen lag Röd P07

    • Heldag

      Forwardcupen P07

    • Heldag

      Forwardcupen P05

    • Heldag

      Forward Cupen 2017 U15 / P02

    • Heldag

      Forwardcupen U13 / P04

    • Heldag

      Forwardcupen U16 / P01

    • 09:00

      Smedby AIS P11 1 (borta) P06


      10:00
    • 10:00

      Bälinge IF (hemma) U13 / P04


      11:00
    • 11:00

      BK Forward Trängen Svart P11 (hemma) P06


      12:00
    • 11:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) U13 / P04


      12:00
    • 13:00

      Vadstena GIF (hemma) U15 / P02


      14:00
    • 18:00

      Tullinge TP (borta) U15 / P02


      19:00
  • 6Sön
    • Heldag

      Forwardcupen Lag Blå P07

    • Heldag

      Forwardcupen lag Röd P07

    • Heldag

      Forwardcupen P07

    • Heldag

      Forwardcupen P05

    • 00:00

      Forward Cupen 2017 U15 / P02


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen U13 / P04


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen U16 / P01


      13:00
    • 09:00

      BK Forward (hemma) U15 / P02


      10:00
    • 09:00

      IFK Kumla P11 Vit (borta) P06


      10:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 12:00

      Skövde AIK P11 (hemma) P06


      13:00
    • 12:30

      Köping FF (borta) U15 / P02


      13:30
  • 7Mån
    v.32
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • Heldag

      Kioskvecka U14 / P03

    • Heldag

      Transtenscupen P05

    • Heldag

      Transtenscupen P07

    • 07:40

      IFK Kumla P05 (hemma) U13 / P04


      08:20
    • 08:00

      Transtenscupen P08


      16:30
    • 08:00

      Transtenscupen U13 / P04


      23:00
    • 08:55

      Täby FK Norra P04 (hemma) U13 / P04


      09:55
    • 09:20

      Transtenscupen, Lag 1 P07


      18:40
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) U13 / P04


      11:15
    • 11:20

      Transtenscupen, Lag 2 P07


      19:20
    • 11:30

      IK Brage 2 (borta) U13 / P04


      12:30
    • 12:45

      IFK Mariestad (borta) U13 / P04


      13:45
    • 13:25

      Örebro SK Ungdom P04 Svart (hemma) U13 / P04


      14:25
    • 16:00

      Strömsbergs IF (borta) A-laget


      18:00
  • 13Sön
    • 00:00

      Kioskvecka U14 / P03


      21:00
    • 08:00

      IFK Hallsberg (hemma) P09


      19:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 12:00

      Örebro SK FK (U16) (hemma) U16 / P01


      14:00
    • 13:00

      BK Forward (P15) (borta) U15 / P02


      15:00
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:00

      Kungsör BK (borta) U-laget


      19:00
  • 14Mån
    v.33
  • 15Tis
    • 16:15

      Träning MV-träning


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P05


      20:30
    • 18:30

      IFK Lindesberg (borta) U13 / P04


      20:30
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • Heldag

      Träningsläger P07

    • 07:00

      Sommarcupen P06


      00:00
    • 08:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      16:30
    • 08:50

      IFK Falköping FF P06 blå (hemma) P06


      09:50
    • 09:30

      Sommarcupen P08


      16:30
    • 09:40

      Hovsta IF P06 (hemma) P06


      10:40
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 11:00

      Örebro SK FK (P15) (hemma) U15 / P02


      13:00
    • 11:20

      KB Karlskoga FF P06 gul (hemma) P06


      12:20
    • 12:10

      Gullspångs IF P06 vit (hemma) P06


      13:10
    • 14:20

      Gideonsbergs IF P06 blå (hemma) P06


      15:20
    • 15:10

      IFK Kumla Fotboll P06 vit (hemma) P06


      16:10
    • 16:00

      IFK Hallsberg FK (borta) U14 / P03


      18:00
    • 17:00

      IFK Kumla (hemma) U14 / P03


      19:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Träningsläger P07

    • 00:00

      Sommarcupen P06


      19:00
    • 08:50

      Lillån FK P06 svart (hemma) P06


      09:50
    • 09:40

      IFK Falköping FF P06 vit (hemma) P06


      10:40
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 11:20

      Hammarö FK P06 syd (hemma) P06


      12:20
    • 12:10

      KB Karlskoga FF P06 blå (hemma) P06


      13:10
    • 16:00

      Träning U13 / P04


      17:30
    • 16:30

      FC Gute (borta) A-laget


      18:30
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:00

      IFK Norrköping (U16) (borta) U16 / P01


      19:00
    • 17:00

      BK Forward (borta) U14 / P03


      19:00
  • 21Mån
    v.34
  • 22Tis
    • 16:15

      Träning MV-träning


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Fjugesta IF (borta) P05


      20:30
    • 19:15

      Hovsta IF (hemma) U13 / P04


      21:15
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 / P02


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:30

      Vivalla SK 1 (hemma) P05


      20:30
    • 18:30

      KB Karlskoga FF (borta) U13 / P04


      20:30
    • 19:00

      FBK Karlstad (U16) (borta) U16 / P01


      21:00
    • 19:00

      Träning U13 / P04


      21:00
    • 19:30

      BK Forward Gul (hemma) U14 / P03


      21:30
  • 24Tor
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning U13 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (hemma) P05


      20:30
    • 18:30

      Örebro SK FK Röd 2 (hemma) U14 / P03


      20:30
    • 19:00

      Träning U15 / P02


      20:30
  • 25Fre
  • 26Lör
    • Heldag

      Eget träningspass U14 / P03

    • 10:00

      BK Forward Svart (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 10:00

      Fjugesta IF vit (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Blå (borta) P06


      12:00
    • 11:15

      Laxå IF (hemma) P06


      13:15
    • 11:15

      IK Sturehov Röd (hemma) P06


      13:15
    • 13:00

      Träning P011


      16:00
    • 13:45

      Kompisligan Grupp 2 Lag Vit P07


      16:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. Hugo och David Hannahs föräldrar. U14 / P03


      16:30
    • 15:30

      IF Elfsborg (U16) (borta) U16 / P01


      17:30
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      18:00
    • 16:00

      BKV Norrtälje (hemma) A-laget


      18:00
  • 27Sön
    • 00:00

      Eget träningspass U14 / P03


      19:00
    • 08:00

      Karlslund United div 4 (hemma) Karlslund United


      18:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      Lillån FK P010 vit (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg P010 (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag Röd P07


      13:30
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag Blå P07


      13:30
    • 11:15

      Rynninge IK Blå (borta) P06


      13:15
    • 16:00

      Träning U13 / P04


      17:30
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
  • 28Mån
    v.35
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 / P02


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:30

      IFK Kumla Blå 1 (borta) U14 / P03


      20:30
    • 18:30

      Rynninge IK (borta) P05


      20:30
    • 18:30

      IF Tunabro (P15) (hemma) U15 / P02


      20:30
    • 19:00

      Träning U13 / P04


      21:00
    • 19:30

      Örebro SK FK U1 (borta) U15 / P02


      21:30
  • 31Tor