Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
    • Heldag

      Förberedelser SC P08 (U14)

    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Östansjö IF (borta) P18


      21:00
    • 19:15

      IFK Hallsberg FK (borta) Dam


      21:00
  • 2Tis
    • Heldag

      Förberedelser SC P08 (U14)

    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P07 (U15)


      19:30
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF (U21) (borta) U19


      21:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 3Ons
    • 00:00

      Förberedelser SC P08 (U14)


      11:30
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 4Tor
    • 08:00

      Sverigecupen 2022 P08 (U14)


      00:00
    • 16:15

      Träning P09 (U13)


      17:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 5Fre
    • Heldag

      Sverigecupen 2022 P08 (U14)

    • Heldag

      Forwardcupen P07 (U15)

    • Heldag

      Forwardcupen P09 (U13)

    • 11:00

      Korsnäs IF (borta) P09 (U13)


      12:00
    • 16:00

      Träning P18


      17:30
    • 16:00

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P09 (U13)


      17:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Yxhults IK (borta) Herr


      21:00
  • 6Lör
  • 7Sön
    • 00:00

      Sverigecupen 2022 P08 (U14)


      19:00
    • 00:00

      Forwardcupen P07 (U15)


      23:00
    • Heldag

      Forwardcupen P09 (U13)

    • 08:00

      IF Eker Örebro (borta) P09 (U13)


      09:15
    • 09:00

      Matchcamp Eskilstuna P09 (U13)


      16:00
    • 10:30

      Mariebergs IK (borta) P010


      12:00
    • 11:00

      Enköpings SK (borta) P09 (U13)


      12:00
    • 12:00

      BK Sport (borta) P09 (U13)


      13:00
      Ekängens IP, Eskilstuna
      Serie: Träningsmatcher 2022
      Resultat och referat
    • 13:00

      IF Eker Örebro Vit (borta) P09 (U13)


      14:15
    • 14:00

      Skogås-Trångsunds FF (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Arameisk-Syrianska IF (borta) U19


      16:00
    • 14:00

      Kungsörs BK (hemma) P09 (U13)


      15:00
    • 16:00

      Rynninge IK 2 (borta) Dam


      18:00
    • 16:00

      Träning P015


      17:00
  • 8Mån
    v.32
  • 9Tis
    • Heldag

      Fotbollsskolan v.32 Fotbollsskolan

    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P07 (U15)


      19:30
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:30

      BK Forward (hemma) U19


      21:30
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • Heldag

      Katrineholm Cupen P08 (U14)

    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning P18


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:15

      Träning P06 (U16)


      19:00
    • 17:45

      Träning U17


      19:15
    • 19:30

      IK Sirius FK (hemma) P07 (U15)


      21:30
  • 13Lör
    • Heldag

      Katrineholm Cupen P08 (U14)

    • 09:00

      Karlslund IF FK (hemma) P012


      18:00
    • 11:00

      BP P09-1 (hemma) P09 (U13)


      13:00
    • 13:00

      Bollkallar KIF - Herrestads AIF P09 (U13)


      16:00
    • 14:00

      Tyresö FF (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Herrestads AIF (hemma) Herr


      16:00
    • 14:00

      Arboga Södra IF (borta) P07 (U15)


      16:00
    • 15:00

      Täby FK P09A (hemma) P09 (U13)


      17:00
  • 14Sön
    • Heldag

      Katrineholm Cupen P08 (U14)

    • 07:00

      Transtenscupen P09 (U13)


      19:00
    • 07:30

      Transtenscupen P011


      19:00
    • 08:40

      Arboga Södra IF (borta) P09 (U13)


      09:40
    • 10:00

      Norrby IF P09 (hemma) P09 (U13)


      12:00
    • 10:00

      Vinninga AIF (hemma) P09 (U13)


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 12:40

      Rynninge IK (borta) P09 (U13)


      13:40
    • 14:40

      IFK Hallsberg FK (borta) P09 (U13)


      15:40
    • 15:00

      Tyresö FF (borta) U19


      17:00
    • 17:00

      BK Sport U16 (borta) P06 (U16)


      19:00
    • 18:00

      Dalkurd FF (hemma) P07 (U15)


      20:00
  • 15Mån
    v.33
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Match mot Lindesberg P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:00

      Uppstartsmöte P017 P017


      19:30
    • 18:30

      Laxå IF 1 (borta) P09 (U13)


      20:30
    • 18:30

      Rynninge IK Blå (borta) P08 (U14)


      20:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF FK U16 (hemma) P18


      21:00
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:15

      Träning P06 (U16)


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) P010


      20:00
  • 20Lör
    • 09:00

      Matchcamp P011


      19:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      Poolspel lag vit P013


      12:00
    • 11:00

      SMÅ IF (borta) P011


      13:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) P012


      13:00
    • 11:30

      Latorps IF (hemma) P18


      13:30
    • 12:15

      IK Sturehov (borta) P07 (U15)


      14:15
    • 14:00

      IFK Askersund (hemma) Dam


      16:00
    • 14:00

      Grebbestads IF (borta) Herr


      16:00
    • 17:00

      IFK Västerås FK P05 (hemma) P06 (U16)


      19:00
  • 21Sön
    • 00:00

      IFK Västerås FK 06 (hemma) P06 (U16)


      02:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:30

      Vretstorps IF (borta) P011


      12:30
    • 10:45

      Örebro Syrianska IF (hemma) P07 (U15)


      12:45
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) U19


      15:00
    • 13:00

      Hovsta IF Grön (borta) P010


      15:00
    • 14:30

      Träning P012


      16:00
    • 15:30

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Träning P015


      17:00
    • 16:00

      Träning F015/16


      17:00
    • 16:00

      Föräldramöte F015/16


      17:00
    • 16:30

      Mariebergs IK Vit (hemma) P012


      18:30
    • 18:00

      IK Sturehov Blå (hemma) P012


      20:00
  • 22Mån
    v.34
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 17:00

      Informationsmöte - föräldrar P09 (U13)


      18:00
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:00

      Informationsmöte spelare P09 (U13)


      19:00
    • 18:30

      BK Forward Svart (hemma) P08 (U14)


      20:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P06 (U16)


      21:30
    • 19:30

      Örebro Syrianska IF (borta) U19


      21:30
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning P18


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:15

      Träning P06 (U16)


      19:00
    • 18:00

      Karlslunds IF FK 1 Röd (hemma) P09 (U13)


      20:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Karlslunds IF FK 1 Röd (hemma) P08 (U14)


      20:00
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P010


      20:00
  • 27Lör
    • 09:30

      Poolspel 3 - Rosta gärde P014


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK Blå (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      SMÅ IF (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P011


      12:00
    • 11:00

      Träning Herr


      13:00
    • 12:00

      KIF-dagen Karlslunds IF FK


      16:00
    • 12:00

      Sala FF Herrjuniorer (borta) P18


      14:00
    • 12:30

      Jobb Kif Dagen P18


      15:30
    • 13:00

      IF Karlstad Fotboll (borta) U19


      15:00
    • 13:00

      KIF-Dagen P011


      15:30
    • 13:00

      KIF-dagen P014


      15:30
  • 28Sön
    • 08:00

      Poolspel 2 säsongen 2022 P015


      14:00
    • 09:30

      Poolspel 3 - Trängens IP P014


      13:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      SMÅ IF (hemma) P011


      11:15
    • 11:00

      Nora BK (hemma) P012


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF (borta) P06 (U16)


      13:00
    • 11:30

      Hovsta IF Orange (hemma) P011


      13:30
    • 13:00

      Mosjö SK Gul (hemma) P011


      15:00
    • 13:00

      Nora BK 1 (borta) P06 (U16)


      15:00
    • 14:00

      Säffle SK (hemma) Herr


      16:00
    • 14:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) P012


      16:00
    • 14:30

      Träning P012


      16:00
    • 14:30

      IFK Askersund (hemma) P011


      16:30
    • 15:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Gul (borta) P012


      17:30
    • 16:00

      IF Karlstad Fotboll (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      GSBK (borta) Dam


      18:00
    • 16:00

      Träning F015/16


      17:00
  • 29Mån
    v.35
    • 00:00

      Yxhults IK/Mariebergs IK (U21) (borta) U19


      02:00
    • 00:00

      Mullhyttans IF (borta) P011


      02:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      IK Sturehov 1 (borta) P010


      20:00
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov (borta) P07 (U15)


      21:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Rosa (hemma) P08 (U14)


      21:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 1 Svart (borta) P09 (U13)


      21:15
  • 30Tis
  • 31Ons