Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2022

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.22
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 18:00

      Fotbollsrådet P011


      19:00
    • 18:30

      Hovsta IF 1 (hemma) P09 (U13)


      20:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning P18


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:30

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Arboga Södra IF (borta) P06 (U16)


      20:00
  • 4Lör
    • 10:00

      Junicupen P010


      16:00
    • 10:00

      Träningsmatch P011


      11:30
    • 10:00

      Gottfridsberg, BK Sport, Grödinge, IF Plluss (hemma) Karlslund United - Parasport


      16:00
    • 10:00

      FC Corner 2 (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      Yven IF (borta) P010


      11:00
    • 11:00

      Örebro SK FK 1 Vit (hemma) P09 (U13)


      13:00
    • 11:30

      IFK Lindesberg (hemma) P012


      13:00
    • 12:00

      Fagersta Södra IK (borta) P07 (U15)


      14:00
    • 12:30

      Vinninga AIF (borta) P010


      13:30
    • 13:00

      FC Corner 1 (hemma) P010


      14:00
    • 13:30

      IK Sturehov Röd (borta) P011


      15:30
    • 14:00

      Stenungsunds IF (borta) Herr


      16:00
    • 15:00

      Götene IF (hemma) P010


      16:00
    • 15:30

      Trollhättans FK (borta) P010


      16:30
  • 5Sön
    • 09:40

      Poolspel 3mot3 säsongen 2022 P015


      14:00
    • 12:00

      IFK Hallsberg FK 1, P15-19 (11mot11) 2022 (borta) P06 (U16)


      14:00
    • 13:00

      Arboga Södra IF U19 (borta) U19


      15:00
    • 13:30

      Laxå IF 1 (hemma) P08 (U14)


      15:30
    • 16:00

      IFK Askersund (borta) Dam


      18:00
    • 16:00

      Västerås IK (borta) P07 (U15)


      18:00
    • 16:00

      Träning F015/16


      17:00
  • 6Mån
    v.23
    • 10:00

      Laxå IF (borta) P011


      12:00
    • 11:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P012


      13:00
    • 14:00

      Örebro SK FK 1 Vit (borta) P08 (U14)


      16:00
    • 14:00

      Utdelning av flaggor P014


      15:00
    • 16:00

      IFK Västerås FK (borta) U17


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:45

      Träning P09 (U13)


      18:15
    • 17:00

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      BK Forward Gul (borta) P09 (U13)


      21:00
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
  • 7Tis
    • Heldag

      Kiosken Karlslund Arena P014


    • 17:30
    • 17:00

      Föreläsning om mental träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      19:00
    • 17:30

      Träning P07 (U15)


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning F013/14


      18:30
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF / Ungdom (borta) P09 (U13)


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 8Ons
    • Heldag

      Kiosken Karlslund Arena P014

    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 18:30

      BK Forward U17/U19 (borta) P18


      21:00
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
  • 9Tor
  • 10Fre
    • Heldag

      Kiosken Karlslund Arena P014

    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning P18


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:15

      Träning P06 (U16)


      19:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:30
  • 11Lör
    • Heldag

      Kiosken Karlslund Arena P014

    • 10:00

      Örebro SK FK Svart (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov 1 Blå (borta) P08 (U14)


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P012


      12:00
    • 10:00

      Träning P016


      11:30
    • 10:00

      Poolspel på Rosta Gärde P013


      12:00
    • 10:30

      Mariebergs IK 1, P15-19 (11mot11) 2022 (hemma) P06 (U16)


      12:30
    • 10:30

      Fellingsbro GOIF (hemma) P012


      12:30
    • 10:30

      Poolspel 2 - Pettersbergs IP P014


      13:00
    • 11:30

      BK Forward Gul (hemma) P011


      13:30
    • 12:00

      IFK Kumla Vit (borta) P011


      14:00
    • 12:00

      Poolspel P013


      14:00
    • 13:00

      GSBK (hemma) P011


      15:00
    • 13:00

      Poolspel Karslund F013/14 F013/14


      15:30
    • 13:00

      Bollkallar Karlslunds IF FK - Vänersborgs FK P09 (U13)


      16:00
    • 14:00

      Vänersborgs FK (hemma) Herr


      16:00
    • 14:00

      Hovsta IF Grön (borta) P010


      16:00
    • 16:30

      Falu BS FK (hemma) P07 (U15)


      18:30
  • 12Sön
    • Heldag

      Kiosken Karlslund Arena P014

    • 09:30

      Poolspel 2 - Ekängs IP P014


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov 2 Röd (borta) P08 (U14)


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch P011


      11:30
    • 10:30

      Västerås IK (hemma) P06 (U16)


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 1 Gul (hemma) P09 (U13)


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P010


      13:00
    • 13:00

      Hammarby TFF Herrfotboll (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Hällefors AIF (borta) P07 (U15)


      16:00
    • 14:00

      Seriematch mot Hällefors P07 (U15)


      16:00
    • 14:30

      Träning P012


      16:00
    • 15:00

      Latorps IF (borta) P18


      17:00
    • 15:30

      Hammarby TFF Herrfotboll (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Frövi IK (borta) P09 (U13)


      18:00
    • 16:00

      Träning F015/16


      17:00
    • 16:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P010


      18:00
    • 16:00

      BK Forward 3 (borta) P012


      18:00
    • 16:00

      Träning P015


      17:00
  • 13Mån
    v.24
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Föreläsning "Kost & Hälsa" P08 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Föreläsning Kost & Hälsa P07 (U15)


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U16)


      20:30
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Hällefors AIF (borta) P010


      21:00
    • 19:00

      Hovsta IF Orange (hemma) P012


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • Heldag

      Örebro Cupen 2022 P08 (U14)

    • Heldag

      Örebrocupen lag Vit P09 (U13)

    • Heldag

      Örebrocupen P07 (U15)

    • Heldag

      Örebro Cupen P012

    • Heldag

      Örebrocupen P010

    • 08:00

      Älvsjö AIK FF Svart (hemma) P010


      09:00
    • 08:00

      IK Sturehov 1 (hemma) P011


      09:00
    • 09:00

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P011


      10:00
    • 09:15

      Örebrocupen lag Röd P09 (U13)


      00:00
    • 10:00

      Huddinge IF Gul (borta) P09 (U13)


      11:00
    • 10:00

      PPJ (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK Svart (borta) P011


      11:00
    • 11:00

      EPS Akatemia (hemma) P011


      12:00
    • 11:15

      Örebrocupen lag Blå P09 (U13)


      00:00
    • 12:00

      AFC Järfälla Mörkblå (borta) P09 (U13)


      13:00
    • 12:00

      Lag Blå: Örebro Cupen 2022 P08 (U14)


      13:00
    • 12:00

      Vetlanda FF 2 (borta) P010


      13:00
    • 12:00

      Vaksala SK Gul 2 (borta) P010


      13:00
    • 13:00

      Boo FF 32 (borta) P09 (U13)


      14:00
    • 14:00

      Enskede IK 1 (hemma) P010


      15:00
    • 14:00

      Essinge IK Gul (hemma) P010


      15:00
    • 15:00

      IFK Kumla 2 (hemma) P09 (U13)


      16:00
    • 16:00

      Eneby BK 2 (hemma) P09 (U13)


      17:00
    • 17:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P011


      18:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 18:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P09 (U13)


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Eneby BK 1 (hemma) P011


      20:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Örebro Cupen 2022 P08 (U14)

    • Heldag

      Örebrocupen lag Vit P09 (U13)

    • Heldag

      Örebrocupen P07 (U15)

    • Heldag

      Örebro Cupen P012

    • Heldag

      Örebrocupen P010

    • Heldag

      Örebrocupen lag Röd P09 (U13)

    • Heldag

      Örebrocupen lag Blå P09 (U13)

    • 08:00

      IFK Kumla 1 (hemma) P09 (U13)


      09:00
    • 09:00

      Sollentuna FK Viby Vit (hemma) P09 (U13)


      10:00
    • 09:00

      Täby FK P09:2 (borta) P09 (U13)


      10:00
    • 09:00

      Älvsjö AIK FF Svart 1 (borta) P010


      10:00
    • 09:20

      Glanshammars IF (borta) F013/14


      10:20
    • 09:20

      BK Forward (borta) F013/14


      10:20
    • 10:00

      Träning Herr


      12:00
    • 10:40

      Rynninge IK (hemma) F013/14


      11:40
    • 10:40

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) F013/14


      11:40
    • 11:00

      Loimaan Palloseura (hemma) P010


      12:00
    • 12:00

      Örebro SK (borta) F013/14


      13:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK Vit (hemma) P010


      13:00
    • 12:00

      IFK Norrköping (hemma) P011


      13:00
    • 12:00

      IF Eker Örebro (hemma) F013/14


      13:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK Blå 1 (borta) P010


      14:00
    • 13:00

      Sollentuna FK Syd 3 (borta) P011


      14:00
    • 13:45

      Parkeringsvakt Örebrocupen P010


      18:00
    • 14:00

      Norbergs AIF (borta) P06 (U16)


      16:00
    • 14:00

      Eskilstuna City FK Blå (borta) P010


      15:00
    • 14:00

      IFK Kumla 1 (borta) P011


      15:00
    • 15:00

      Hovsta IF (borta) P06 (U16)


      17:00
    • 15:00

      Kaarinan Pojat KaaPo musta (hemma) P010


      16:00
    • 15:00

      Käpylä United Stars (hemma) P011


      16:00
    • 15:00

      Lillån FK (hemma) P09 (U13)


      16:00
    • 16:00

      Hammarby IF (hemma) P011


      17:00
    • 16:00

      IF Karlstad Fotboll 2 (hemma) P09 (U13)


      17:00
    • 17:30

      Sollentuna FK Vallen 1 (borta) P011


      18:30
    • 17:45

      Parkeringsvakt Örebrocupen P010


      21:30
    • 19:00

      IF Karlstad Fotboll 2 (hemma) P09 (U13)


      20:00
    • 20:00

      Hovsta IF (borta) P09 (U13)


      21:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Örebro Cupen 2022 P08 (U14)


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen lag Vit P09 (U13)


      17:00
    • 00:00

      Örebrocupen P07 (U15)


      19:00
    • Heldag

      Örebro Cupen P012

    • Heldag

      Örebrocupen P010

    • 00:00

      Örebrocupen lag Röd P09 (U13)


      17:00
    • 00:00

      Örebrocupen lag Blå P09 (U13)


      17:00
    • 07:00

      Parkeringsvakter Örebrocupen P011


      13:00
    • 08:00

      Sollentuna FK Syd 2 (borta) P011


      09:00
    • 08:00

      Glanshammars IF Svart (borta) P011


      10:00
    • 09:00

      Lillån FK Grön (borta) P010


      10:00
    • 09:00

      Mariebergs IK 2 (hemma) P010


      10:00
    • 09:00

      BK Forward Gul (hemma) P011


      10:00
    • 09:00

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P09 (U13)


      10:00
    • 10:00

      Hovsta IF 1 (hemma) P011


      11:00
    • 11:00

      IFK Lidingö (hemma) P010


      12:00
    • 11:00

      IFK Kumla (borta) P010


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P011


      12:00
    • 12:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P010


      13:00
    • 12:00

      AIK Blå (borta) P011


      13:00
    • 12:30

      Nacka FC (borta) U19


      14:30
    • 13:00

      Örebro SK Svart (hemma) P09 (U13)


      14:00
    • 13:20

      IF Eker Örebro (hemma) F013/14


      14:20
    • 13:20

      Glanshammars IF (borta) F013/14


      14:20
    • 14:00

      Älvsjö AIK FF (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Väskinde AIS (borta) P010


      15:00
    • 14:40

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) F013/14


      15:40
    • 14:40

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F013/14


      15:40
    • 16:00

      Yxhults IK (borta) Dam


      18:00
    • 16:00

      Nordvärmland FF (borta) Herr


      18:00
    • 16:00

      IFK Lindesberg 1 (borta) P18


      18:00
    • 16:00

      Träning F015/16


      17:00
    • 16:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) F013/14


      17:00
    • 16:00

      Rynninge IK (hemma) F013/14


      17:00
    • 17:00

      BP P2009A-2 (hemma) P09 (U13)


      18:00
  • 20Mån
    v.25
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:15

      Föreläsning P011


      18:15
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09 (U13)


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Inget bokat (hemma) P06 (U16)


      20:45
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 15:45

      Träning P09 (U13)


      17:10
    • 16:30

      Träning Herr


      17:30
    • 17:20

      IF Eker Örebro 2 Svart (borta) P09 (U13)


      19:20
    • 17:30

      Träning Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:30

      IFK Kumla 2 Vit (hemma) P08 (U14)


      20:30
    • 19:30

      IK Sturehov (hemma) P06 (U16)


      21:30
  • 23Tor
    • 16:15

      Träning P09 (U13)


      17:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning F013/14


      18:30
    • 18:00

      Mullhyttans IF (borta) P011


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      Rynninge IK Blå (borta) P09 (U13)


      20:30
      Pettersbergs IP 9-1
      Serie: P13-14 (9mot9) vår Grupp 4N Örebro
      Samlingsinfo: Pettersbergs IP
      Samlingstid: 17:45
      Anteckning: Seriematch vs Rynninge, start 18.30.
      Samling Pettersbergs IP 17.45.
      Röd tröja
      Resultat och referat
    • 18:30

      BK Forward Gul (hemma) P08 (U14)


      20:30
    • 18:30

      Bollkallar Karlslunds IF FK - IK Gauthiod P09 (U13)


      21:30
    • 19:00

      Träning P07 (U15)


      20:30
    • 19:30

      IK Gauthiod (hemma) Herr


      21:30
  • 24Fre
  • 25Lör
  • 26Sön
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) P06 (U16)


      13:00
    • 11:00

      Köping FF (borta) P010


      17:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS (borta) U17


      15:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS (borta) U19


      15:00
    • 13:30

      IK Sturehov 1 Röd (hemma) P09 (U13)


      15:30
    • 16:00

      IK Sturehov 2 (hemma) Dam


      18:00
    • 18:30

      IK Franke (hemma) P07 (U15)


      20:30
  • 27Mån
    v.26
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor