Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 16:15

      Träning P06 (U15)


      18:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P09


      19:45
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:30

      BK Forward (hemma) P18


      21:30
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      21:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P010


      19:15
    • 18:30

      Degerfors IF (borta) U17


      20:30
    • 19:15

      Örebro Syrianska IF (borta) U19


      21:15
  • 4Lör
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Mosjö SK Svart (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      13:30
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (borta) P012


      11:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P013


      11:00
    • 11:00

      Hovsta IF Gul (hemma) P012


      12:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P07 (U14)


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit (borta) P09


      13:30
    • 13:00

      IK Sturehov 3 (borta) P011


      15:00
    • 13:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      17:00
    • 14:00

      Munktorps BK 06 (borta) P06 (U15)


      16:00
    • 14:00

      Rynninge IK 2 (borta) F17/Dam


      16:00
    • 16:30

      Tyresö FF (borta) Herr


      18:30
    • 17:00

      Fagersta Södra IK (hemma) P06 (U15)


      19:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Latorps IF 1 (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P010


      11:15
    • 10:45

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P07 (U14)


      12:45
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P013


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg (borta) P010


      12:15
    • 12:00

      Laxå IF (borta) P011


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Vit 2 (borta) P012


      13:00
    • 12:00

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P012


      13:00
    • 12:00

      Träning P015


      13:00
    • 14:00

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      17:45
  • 6Mån
    v.36
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      IF Eker Örebro (hemma) P08 (U13)


      20:30
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P06 (U15)


      19:00
    • 18:00

      BK Forward Svart (borta) P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:00

      Rynninge IK (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Entrévärdar P07 (U14)


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 1 P08 (U13)


      21:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:40

      Laxå IF (hemma) P09


      21:00
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Örebro SK FK 1 (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      BK Forward trängen gul (hemma) P013


      11:00
    • 10:00

      Vivalla SK (hemma) P013


      12:00
    • 10:00

      Latorps IF (hemma) P010


      11:15
    • 10:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P010


      11:15
    • 11:00

      IFK Kumla 2 Röd (hemma) P07 (U14)


      13:00
    • 11:00

      Kumla U14 (hemma) P09


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P012


      12:30
    • 12:00

      Nora BK 1 (hemma) P011


      14:00
    • 13:00

      Hammarö FK (borta) P06 (U15)


      15:00
    • 16:00

      United IK Nordic (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Entrévärdar P07 (U14)


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 2 P08 (U13)


      18:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 2 (hemma) P06 (U15)


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 3 (borta) P07 (U14)


      13:00
    • 11:00

      Vretstorps IF (borta) P08 (U13)


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P18


      13:00
    • 12:00

      Mariebergs IK (borta) P012


      13:00
    • 13:30

      Glanshammars IF 1 (hemma) P07 (U14)


      15:30
    • 16:00

      Yxhults IK (borta) F17/Dam


      18:00
    • 16:00

      Degerfors IF (hemma) U17


      18:00
    • 18:30

      IF Karlstad Fotboll (hemma) U19


      20:30
  • 13Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte P015


      19:30
    • 18:00

      Örebro Syrianska (borta) P09


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:15

      Träning P06 (U15)


      18:00
    • 16:30

      Träning P09


      17:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      19:00
    • 17:30

      Träning F17/Dam


      19:10
    • 17:45

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:00

      Örebro SK FK (hemma) U19


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:40

      Adolfsberg IK Vit (hemma) P09


      21:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Västra Frölunda mfl (hemma) P09


      19:00
      Ruddalen
      Serie: Match Camp Västra Frölunda
      Anteckning: Matchcamp som Västra Frölunda ordnar på Ruddalen: Deltagande lag KIF, Västra Frölunda, LB07, Elfsborg, Rosengård, Mjällby och Nacka. Campen är 18-19/9
      Det är en 2 dagars match camp med övernattning mer information om övernattning, spelschema och resa fram och tillbaka kommer vid ett senare tillfälle.
      Ta med matsäck och fickpengar.
      Kostande för varje spelare är 400kr och dessa ska swisha till laget senast den 8-september. I detta ingår hotel, middag lördag, frukost söndag och lunch söndag samt resa fram och tillbaka.
      Vill man ta pengar från det personligakontot som måste man kontakta Kim(Maliks mamma) för att säkerhetsställa att man har pengar på kontot. Kim 0701515667

      Sista svars dag är den 8-september kl 19:00

      Resultat och referat
    • 09:30

      Träning P013


      11:00
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) P010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel P014


      14:00
    • 10:30

      Hovsta IF P015 (hemma) P015


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK Grön (borta) P07 (U14)


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK (hemma) F17/Dam


      13:00
    • 11:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P09


      12:30
    • 11:00

      BK Forward Gul (borta) P011


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P08 (U13)


      12:30
    • 11:00

      Lillån U14 (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      FBK Karlstad (hemma) U17


      14:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Svart 2 (borta) P012


      13:00
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 4 P08 (U13)


      18:00
    • 16:00

      Vasalund IF (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Entrevärd P07 (U14)


      18:00
    • 19:00

      Skiljebo SK (hemma) P06 (U15)


      21:00
  • 19Sön
    • 10:00

      IFK Lindesberg Vit (hemma) P012


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom Vit (hemma) P010


      11:15
    • 10:30

      Åmmebergs IF (borta) P010


      11:30
    • 10:45

      Lillån FK Vit (hemma) P07 (U14)


      12:45
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) P08 (U13)


      12:30
    • 11:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P012


      12:00
    • 11:00

      Östra Almby FK 1 (hemma) P012


      12:00
    • 11:00

      Karlslund United (hemma) Karlslund United - Parasport


      16:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK 1 Gul (borta) P07 (U14)


      15:00
    • 14:30

      Enskede IK (borta) U19


      16:30
    • 16:00

      Kungsör BK P05/06 (borta) P06 (U15)


      18:00
    • 16:00

      Rynninge IK 2 (hemma) F17/Dam


      18:00
  • 20Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 16:15

      Träning P06 (U15)


      18:00
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Match vs HOIF/SMÅ F17/Dam


      20:30
    • 19:30

      Örebro SK Ungdom (borta) P08 (U13)


      21:00
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 25Lör
    • 09:30

      Träning P013


      11:00
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P013


      12:00
    • 10:00

      Lekebergs IF (hemma) P010


      11:15
    • 10:30

      IF Eker Örebro Grön (borta) P09


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK FK 1 (borta) F17/Dam


      13:00
    • 11:30

      IK Sturehov Vit 1 (borta) P012


      12:30
    • 11:45

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) P07 (U14)


      13:45
    • 11:45

      Adolfsbergs IK U14 (hemma) P09


      13:15
    • 12:00

      Hovsta IF Orange (hemma) P011


      14:00
    • 12:00

      Hovsta IF (borta) P08 (U13)


      13:30
    • 14:00

      Eskilstuna City FK (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Nyköpings BIS (hemma) U19


      16:00
    • 15:00

      Ledarmöte P011


      20:00
    • 15:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P09


      16:45
    • 16:30

      Bele Barkarby FF (hemma) U17


      18:30
  • 26Sön
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P012


      12:00
    • 10:00

      Hovsta IF Blå (borta) P012


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro (borta) P010


      11:15
    • 10:00

      Hampetorp-Odensbackens IF (hemma) P010


      11:15
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) P06 (U15)


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P08 (U13)


      12:30
    • 11:00

      Mariebergs IK Blå (hemma) P012


      12:00
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) P18


      13:00
    • 12:00

      Träning P015


      13:00
    • 15:00

      Boo FF (borta) U17


      17:00
    • 17:00

      Örebro SK Svart (borta) P013


      18:00
    • 18:30

      IK Franke (borta) P06 (U15)


      20:30
  • 27Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor