Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2021

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.30
    • Heldag

      Cup i Norrköping P07 (U14)

    • 13:00

      Mariebergs IK (hemma) P06 (U15)


      15:00
    • 16:30

      FBK Karlstad (borta) U17


      18:30
  • 2Mån
    v.31
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF (borta) U19


      21:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 19:00

      Degerfors IF (borta) U17


      21:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      IF Eker Örebro (borta) F17/Dam


      21:00
  • 4Ons
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P06 (U15)


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:00

      Motala AIF FK (hemma) Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      Bollkallar Gr.3 - A-lagsmatch P08 (U13)


      21:00
    • 19:00

      Entrévärdar P07 (U14)


      21:00
  • 5Tor
    • 13:00

      Sverigecupen P07 (U14)


      00:00
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 17:15

      Träning P06 (U15)


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      FK Bosna 92 Örebro (borta) U19


      21:00
  • 6Fre
    • Heldag

      Sverigecupen P07 (U14)

    • 05:50

      Kolmårdencup P011


      00:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:30

      Örebro SK FK (borta) U17


      21:30
  • 7Lör
    • Heldag

      Sverigecupen P07 (U14)

    • 00:00

      Kolmårdencup P011


      17:30
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Träning Herr


      11:30
    • 10:00

      KIF 2 (hemma) P09


      14:00
    • 14:00

      IFK Eskilstuna (borta) U17


      16:00
  • 8Sön
    • Heldag

      Sverigecupen P07 (U14)

    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:30

      Motståndarna (hemma) P09


      12:00
    • 12:30

      Forssa BK (borta) P06 (U15)


      14:30
    • 14:00

      Smedby AIS (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Huddinge IF (borta) U19


      16:00
    • 16:00

      Nora BK (borta) F17/Dam


      18:00
  • 9Mån
    v.32
  • 10Tis
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 17:00

      IFK Hallsberg (borta) P010


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Fjugesta IF Vit (hemma) P07 (U14)


      21:00
    • 19:15

      IF Eker Örebro (borta) P08 (U13)


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 11Ons
  • 12Tor
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 16:00

      Adolfsberg (hemma) P09


      17:15
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 17:00

      Adolfsberg (hemma) P09


      18:30
    • 17:15

      Träning P06 (U15)


      19:00
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 1 Svart (hemma) P07 (U14)


      21:00
  • 13Fre
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:45

      Träning U17


      18:45
    • 19:30

      Skiljebo SK (hemma) U17


      21:30
  • 14Lör
    • Heldag

      Hovet cup P013

    • 08:30

      Träning P09


      16:00
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 12:00

      GSBK (hemma) F17/Dam


      14:00
    • 15:30

      BP 08-1 (hemma) P07 (U14)


      17:30
    • 16:00

      IFK Eskilstuna (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar Gr.4 - A-lagsmatch P08 (U13)


      18:00
    • 16:00

      Entrévärdar P07 (U14)


      18:00
  • 15Sön
    • Heldag

      Hovet Cup P014

    • 09:00

      M.fl. (hemma) P09


      20:00
    • 09:20

      IK Sturehov 2 (hemma) P010


      10:20
    • 09:20

      IF Eker Örebro (borta) P010


      10:20
    • 09:30

      Hovet Cup P012


      15:00
    • 10:00

      Hovet Cup P012


      15:00
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) F17/Dam


      13:00
    • 11:00

      Pålsboda GOIF (hemma) P010


      12:00
    • 11:00

      Carlstad FC (hemma) P010


      12:00
    • 11:30

      Islingby IK (hemma) P06 (U15)


      13:30
    • 13:20

      IFK Lindesberg 2 (hemma) P010


      14:20
    • 14:00

      Bele Barkarby FF (hemma) U17


      16:00
    • 14:00

      IFK Lindesberg 1 (borta) P010


      15:00
    • 15:20

      IK Sturehov 1 (borta) P010


      16:20
    • 15:20

      Grythyttans IF (hemma) P010


      16:20
    • 16:30

      Sickla IF (hemma) U19


      18:30
  • 16Mån
    v.33
    • 00:00

      Hällefors AIF (borta) P09


      00:00
    • 16:10

      Tränarmöte P09


      17:25
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      18:45
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      Frövi IK (hemma) P08 (U13)


      20:30
  • 17Tis

    • 17:30
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! P09


      19:00
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! P07 (U14)


      19:00
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! P06 (U15)


      19:00
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! U17


      19:00
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! F17/Dam


      19:00
    • 17:30

      Inspirationsföreläsning framtidens domare! P18


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning F013/15


      18:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:30

      Träning P07 (U14)


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 18Ons
    • 16:15

      Träning P06 (U15)


      18:00
    • 16:45

      Träning P09


      18:15
    • 17:00

      Träning F17/Dam


      18:15
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Karlslunds IF FK (borta) Herr


      20:30
    • 18:30

      Bollkallar till A-lagets match / Grupp 3 P08 (U13)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      Hovsta IF 2 Orange (hemma) P07 (U14)


      21:00
  • 19Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:45
    • 16:15

      Träning P09


      17:30

    • 17:30
    • 17:15

      Träning P06 (U15)


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:45

      Skyllberg IK Blå (borta) P09


      19:00
    • 18:00

      Uppstartmöte P016


      19:30
    • 18:00

      Uppstartmöte F016


      19:30
    • 18:00

      BK Forward Svart (borta) P011


      20:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      IK Sturehov 2 Röd (borta) P07 (U14)


      20:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      BK Forward (hemma) P08 (U13)


      20:30
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:40

      Nora BK 1 (hemma) P09


      20:50
  • 21Lör
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Mullhyttans IF (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      Adolfsberg IK Vit (hemma) P013


      12:00
    • 10:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom 1 (hemma) P013


      12:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro (hemma) P010


      11:30
    • 11:00

      Rynninge IK 1 (borta) F17/Dam


      13:00
    • 12:00

      IFK Sollentuna (hemma) P07 (U14)


      14:00
    • 13:00

      Örebro SK U14 (borta) P09


      15:00
    • 14:00

      Nyköpings BIS (borta) Herr


      16:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF (borta) U17


      16:00
    • 15:00

      Örebro SK FK Svart (borta) P07 (U14)


      17:00
    • 16:00

      Torsby IF (borta) P06 (U15)


      18:00
  • 22Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      BK Forward 2 (hemma) P012


      11:45
    • 11:00

      Östra Almby FK 2 (hemma) P012


      13:00
    • 12:00

      Spelarmöte P07 (U14)


      13:00
    • 12:30

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) P012


      14:30
    • 14:00

      BK Forward P015 (borta) P015


      15:30
    • 14:00

      Mariebergs IK P015 (hemma) P015


      15:30
    • 15:00

      Grythyttans IF 15/16 (borta) P06 (U15)


      17:00
    • 15:00

      IFK Kumla Vit (borta) P011


      17:00
    • 15:00

      Grythyttans IF (borta) P18


      17:00
    • 16:00

      Pålsboda GOIF (hemma) F17/Dam


      18:00
    • 16:00

      IF Eker Örebro (hemma) P010


      17:30
    • 17:00

      IFK Askersund 1 (borta) P012


      19:00
  • 23Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Kioskansvarig P06 (U15)


      19:15
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      IFK Kumla 1/Laxå IF (hemma) P07 (U14)


      20:00
    • 18:00

      Skyllbergs IK (borta) P011


      20:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      IK Sturehov (borta) P08 (U13)


      20:00
    • 18:30

      IK Sturehov (borta) P010


      20:00
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:15

      Kioskansvarig P06 (U15)


      21:00
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 16:15

      Träning P06 (U15)


      18:00
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Kioskansvarig P06 (U15)


      19:15
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      IK Sturehov 2 Blå (borta) P07 (U14)


      20:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch ÖSK U17


      22:00
    • 18:30

      Rynninge IK (borta) Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:15

      Kioskansvarig P06 (U15)


      21:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 17:30

      Kioskansvarig P06 (U15)


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P010


      19:30
    • 19:15

      Kioskansvarig P06 (U15)


      21:00
    • 19:40

      IFK Kumla Röd (hemma) P09


      21:00
    • 19:40

      Syrianska (hemma) P09


      21:00
  • 28Lör
    • 09:30

      Träning P013


      11:00
    • 10:00

      Träning P07 (U14)


      11:30
    • 10:00

      Kioskansvarig P06 (U15)


      12:30
    • 10:00

      Örebro SK FK Röd (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P011


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK Vit (hemma) P013


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P014


      13:40
    • 11:30

      IK Sturehov Vit 2 (borta) P012


      12:30
    • 12:00

      Lekebergs IF Svart (hemma) P011


      14:00
    • 12:30

      Kioskansvarig P06 (U15)


      15:00
    • 12:30

      Hertzöga BK (borta) P06 (U15)


      14:30
    • 15:00

      Kioskansvarig P06 (U15)


      17:00
    • 16:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) U17


      18:00
  • 29Sön
    • 09:00

      BK Forward 3 (borta) P012


      10:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Kioskansvarig P06 (U15)


      12:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P012


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK Vit (borta) P013


      11:00
    • 10:00

      BK SPORT matchcamp P09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P014


      14:00
    • 10:00

      Arosstaden 7 manna (hemma) Karlslund United - Parasport


      15:00
    • 10:00

      Arosstaden 5 manna (hemma) Karlslund United - Parasport


      15:00
    • 10:30

      Mariebergs IK (borta) P010


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 3 Rosa (borta) P07 (U14)


      13:00
    • 11:00

      IFK Lindesberg Blå (hemma) P012


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK U14 (borta) P09


      13:00
    • 12:30

      Kioskansvarig P06 (U15)


      15:00
    • 15:00

      Kioskansvarig P06 (U15)


      17:00
    • 16:00

      IK Sturehov 2 Blå (hemma) P06 (U15)


      18:00
    • 16:00

      IF Eker Örebro (borta) F17/Dam


      18:00
    • 16:00

      IK Sturehov (hemma) P18


      18:00
  • 30Mån
    v.35
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:00

      Träning P07 (U14)


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      19:00
    • 17:20

      Träning P08 (U13)


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Kallelse till vårdnadshavare för bemanning i kiosken P07 (U14)


      21:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P016


      18:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:50
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:45

      Träning P06 (U15)


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 31Tis