Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2021

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.22
  • 2Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      BK Forward Gul (hemma) P09


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK Svart (hemma) P013


      20:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 3Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:30
    • 16:15

      Träning P09


      17:30

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Lillån FK Grön (borta) P09


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P09


      19:00
    • 18:30

      Glanshammars IF 1 (borta) U14


      20:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK (borta) P012


      19:30
    • 18:50

      Örebro SK FK Vit (hemma) P09


      21:00
  • 5Lör
    • 09:30

      Träning P013


      11:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P010


      11:15
    • 10:00

      Bortamatch mot GSBK P011


      11:20
    • 10:00

      Hemmamatch mot IK Sturehov P011


      11:20
    • 10:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P013


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P013


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK/Ekeby (hemma) F17/Dam


      13:00
    • 11:00

      Rynninge IK (hemma) P012


      12:00
    • 11:00

      Kurdiska FF Örebro (borta) U13


      12:30
    • 12:00

      Boo FF (hemma) U17


      14:00
    • 12:00

      Hemmamatch mot IFK Kumla Vit P011


      13:20
    • 13:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P012


      14:00
    • 16:00

      Syrianska FC (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar Gr.1 - A-lagsmatch U13


      18:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      BK Forward (borta) P012


      11:00
    • 10:00

      Latorps IF (borta) P010


      11:15
    • 11:00

      Sköllersta IF (borta) U14


      12:30
    • 11:00

      IF Eker Örebro (hemma) F17/Dam


      13:00
    • 13:00

      Kungsör BK P05/06 (hemma) U15


      15:00
    • 13:30

      Enskede IK (hemma) U19


      15:30
    • 14:00

      IK Brage (borta) U15


      16:00
    • 16:00

      Järfälla FF (hemma) U17


      18:00
    • 16:00

      BK Forward (borta) U13


      17:30
    • 17:00

      Lindesberg (hemma) P18


      19:00
    • 18:30

      Adolfsbergs IK 3 (hemma) U14


      20:00
  • 7Mån
    v.23
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Extern målvaktsträning U14


      19:00
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:55

      Adolfsbergs IK (hemma) U13


      19:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:15

      Östra Almby FK (borta) P012


      19:15
    • 19:00

      Motala AIF FK (borta) Herr


      21:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      Skyllberg IK Blå (borta) P09


      20:30
  • 10Tor
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:30
    • 16:15

      Träning P09


      17:30

    • 17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 17:30

      Syrianska (hemma) P09


      18:45
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 18:30

      BK Forward (borta) U13


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 11Fre
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK Blå (hemma) U14


      20:00
      Rosta gärde - 94
      Serie: P13-14 (9m9) Grupp 3N vår Örebro 2021
      Samlingsinfo: Rosta Gärde 94
      Samlingstid: 17:45
      Resultat och referat
  • 12Lör
    • 09:30

      Träning Herr


      11:00
    • 09:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) P010


      11:00
    • 09:30

      Träning P013


      11:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Latorps IF 1 (borta) P09


      11:00
    • 10:00

      Hemmamatch mot Glanshammar P011


      11:20
    • 10:30

      IFK Kumla Fotboll (borta) P010


      12:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 2 (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (hemma) P012


      12:00
    • 12:00

      IFK Stocksund (hemma) U17


      14:00
    • 13:00

      Bortamatch mot IK Sturehov P011


      14:20
    • 13:00

      Bortamatch mot Östra Almby P011


      14:20
    • 15:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U15


      17:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) U19


      18:00
    • 17:30

      Adolfsbergs IK P07 (hemma) U14


      19:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Örebro SK Svart (hemma) P012


      11:00
    • 10:00

      Match IFK Kumla P014


      13:00
    • 11:00

      Hovsta IF (borta) P010


      12:30
    • 11:00

      Mariebergs IK (hemma) P012


      12:00
    • 12:00

      Mariebergs IK (hemma) P012


      13:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) U14


      14:30
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) P010


      14:30
    • 15:30

      Vendelsö IK (borta) U17


      17:30
    • 16:00

      Huddinge IF (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar Gr.2 - A-lagsmatch U13


      18:00
    • 16:15

      Rynninge IK (borta) P012


      17:15
    • 18:00

      Lekeberg IF Svart (borta) P09


      19:30
  • 14Mån
    v.24
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:30
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:30

      Hovsta IF (hemma) P09


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Extern målvaktsträning U14


      19:00
    • 18:30

      Träning F17/Dam


      20:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 15Tis
    • 16:15

      Träning P09


      17:30

    • 17:30
    • 17:00

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning F13/14/15


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 18:00

      Hemmamatch mot Syrianska P011


      19:30
    • 18:00

      BK Forward (borta) U15


      19:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Myresjöhus Cup IFK Lindesberg/GSBK vs KIF FK Dam F17/Dam


      21:00
  • 16Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Match IFK Hallsberg P014


      19:00
    • 17:30

      BK SPORT (hemma) P09


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Lillån FK Grön (borta) U14


      20:00
    • 18:30

      BK Forward (borta) P18


      20:30
    • 19:30

      FBK Karlstad (borta) Herr


      21:30
  • 17Tor
    • 10:30

      Träning U15


      12:00
    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:30
    • 16:15

      Träning P09


      17:30

    • 17:30
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P013


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:00

      IF Eker Örebro Röd (hemma) P09


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Örebro SK FK 2 Vit (hemma) U14


      19:30
  • 19Lör
    • 09:00

      Karlslund United 3 (borta) Karlslund United - Parasport


      16:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Laxå IF (borta) P013


      12:00
    • 10:00

      HOIF (borta) P010


      11:15
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom Vit (hemma) P010


      11:15
    • 10:20

      IF Eker Örebro (hemma) U13


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 1 Svart (borta) U14


      12:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P012


      12:00
    • 12:00

      Hemmamatch mot Vivalla SK P011


      13:20
    • 14:00

      Hemmamatch mot ÖSK P011


      15:20
    • 16:00

      Nyköpings BIS (hemma) U17


      18:00
    • 16:00

      Hammarö FK (borta) U15


      18:00
    • 17:00

      Mjölby AI FF (borta) Herr


      19:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 09:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) U13


      11:30
    • 10:00

      Örebro SK Vit (borta) P012


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK Vit (borta) P013


      12:00
    • 10:00

      Hemmamatch mot Laxå P011


      11:30
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Blå (borta) P012


      12:00
    • 11:30

      IK Sturehov Vit (borta) P013


      13:00
    • 14:00

      Syrianska FC (hemma) U19


      16:00
    • 15:30

      Vasalund IF (borta) U17


      17:30
    • 17:00

      Träning F17/Dam


      19:00
  • 21Mån
    v.25
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P014


      19:00
    • 17:40

      Föräldramöte! U13


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Extern målvaktsträning U14


      19:00
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
  • 22Tis
  • 23Ons
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:00

      Skyllbergs IK (hemma) U17


      21:00
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov 2 Blå (hemma) U14


      20:00
    • 20:00

      Värmbols FC (borta) Herr


      22:00
  • 24Tor
    • Heldag

      Träning Fotbollsskolan

    • 16:15

      Träning F17/Dam


      17:30
    • 17:15

      Träning U15


      19:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) U13


      19:30
    • 18:30

      Träning P18


      20:00
    • 18:30

      Träning U19


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 25Fre
    • 17:15

      Träning U19


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Träning Herr


      11:30
  • 27Sön
    • 11:00

      BK Forward 2 (hemma) U14


      12:00
    • 12:00

      Lillån FK vit (borta) U15


      14:00
    • 12:30

      Västerås SK FK (borta) U19


      14:30
    • 16:00

      Mjölby AI FF (hemma) Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar Gr.3 - A-lagsmatch U13


      18:00
  • 28Mån
    v.26
    • 16:30

      Träning Herr


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:15

      Träning P09


      18:45
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Sommaravslutning! P014


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 18:00

      Extern målvaktsträning U14


      19:00
    • 18:45

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30
    • 19:00

      BK Forward (borta) U19


      21:00
    • 19:30

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U17


      21:30
    • 19:30

      Degerfors IF (hemma) U15


      21:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Träning Herr


      19:00
    • 17:30

      Sommaravslutning! P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 30Ons
    • 16:15

      Träning U15


      18:00
    • 17:20

      Träning U13


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 18:00

      Träning F17/Dam


      19:30
    • 18:00

      Träning P015


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:30
    • 19:00

      Träning P18


      20:30