Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ingelstad IBK

Följ

Ingelstad IBK:s klubbsida

Följ oss för uppdateringar
Följ

Januari 2023

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.52
  • 2Mån
    v.1
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 08:30

      Gothia Cup P07 P-06/07


      00:00
    • 10:00

      Gothia Cup DJ17


      00:00
    • 17:45

      Träning P-08/09


      20:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • Heldag

      Gothia Cup P07 P-06/07

    • Heldag

      Gothia Cup DJ17

    • 08:45

      Träning P-15/16


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12/13/14


      11:15
    • 11:00

      Ryds SK F10-12 (borta) F-10/11


      13:00
    • 12:00

      Väckelsångs IK P12 (hemma) P-12


      13:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.2
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:30

      Hovshaga AIF F13/2 (borta) F-12/13/14


      10:30
    • 08:45

      Träning P-15/16


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12/13/14


      11:15
    • 12:00

      Hovmantorps GOIF P12-13 (borta) P-12


      14:00
    • 12:45

      Växjö IBK Utveckling F11/1 (hemma) F-10/11


      14:45
    • 14:30

      Hovshaga AIF P07 (borta) P-06/07


      16:30
    • 14:45

      Alvesta IBK P10 (hemma) P-10/11


      16:45
    • 16:30

      Hovshaga AIF P08 (borta) P-08/09


      18:30
    • 18:30

      Växjö IBK Utveckling DJ17 (hemma) DJ17


      20:30
  • 15Sön
    • 09:00

      Träning F-15/16


      10:00
    • 09:30

      Poolspel röd+blå samt grön+svart P-13/14


      13:30
    • 10:30

      KF Ljungby P13-14 (hemma) P-13/14


      12:30
    • 10:30

      Växjö IBK Utveckling P13/4 Blå (hemma) P-13/14


      12:30
    • 11:00

      Poolspel Hovmantorp P-15/16


      14:00
    • 11:20

      Växjö IBK Utveckling P13/4 Blå (borta) P-13/14


      13:20
    • 11:20

      KF Ljungby P13-14 (hemma) P-13/14


      13:20
    • 12:10

      Ingelstad IBK P13-14/2 (hemma) P-13/14


      14:10
    • 14:00

      Hovshaga AIF F10 (hemma) F-10/11


      16:00
    • 15:00

      Hovmantorps GOIF HU (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Match mot CL98 F-08/09


      18:00
    • 19:00

      Träning Innebandy för alla


      20:00
  • 16Mån
    v.3
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 08:45

      Träning P-15/16


      10:00
    • 09:45

      Gransholms IF P14 (borta) P-13/14


      11:45
    • 10:00

      Gransholms IF F13-14 (borta) F-12/13/14


      12:00
    • 10:00

      Träning F-12/13/14


      11:15
    • 10:00

      Poolspel F-12/13/14


      13:00
    • 10:40

      Växjö IBK Utveckling P14/1 Blå (borta) P-13/14


      12:40
    • 10:45

      Hovshaga AIF F14 (hemma) F-12/13/14


      12:45
    • 11:30

      Växjö IBK Utveckling F13-14 (borta) F-12/13/14


      13:30
    • 11:35

      Hovshaga AIF P13/3 (hemma) P-13/14


      13:35
    • 12:45

      Öjaby Sport IBK P12/2 (hemma) P-12


      13:45
    • 14:30

      Ljungby IB P11 (borta) P-10/11


      16:30
    • 14:45

      Värnamo IK F08-09 (hemma) F-08/09


      16:45
    • 15:00

      CL98IC P08/1 (borta) P-06/07


      17:00
    • 16:00

      FBC Karlskrona P08 (borta) P-08/09


      18:00
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.4
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:45

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      SSL-match Vipers-Kalmarsund P-06/07


      20:30
      Fortnox Arena
      Samlingsinformation: Utanför entrén Fortnox Arena
      Samlingstid: 18:15
      Anteckning: Samling 18:15 utanför entrén till Fortnox Arena där delas biljetter ut. Ingen kostnad då Vipers bjuder in oss som lag. Snacka samman er för ev. samåkning, använd gärna våra SMS-grupper.
    • 18:30

      Vipers - Kalmarsund P-08/09


      20:30
    • 18:40

      Träning F-10/11


      20:00
    • 19:30

      Träning F-08/09


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Damer


      22:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:45

      Träning P-10/11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08/09


      19:00
    • 18:30

      Växjö IBK Utveckling P07/1 (borta) P-06/07


      20:30
    • 20:00

      Nässjö IBF (hemma) A-lag Damer


      22:00
  • 28Lör
    • 08:00

      Poolspel F-12/13/14


      15:00
    • 08:45

      Träning P-15/16


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12/13/14


      11:15
    • 10:00

      Poolspel grön/rosa P-13/14


      15:00
    • 11:00

      Träning P-12


      12:15
    • 12:00

      Växjö IBK Utveckling P14/3 Vit (borta) P-13/14


      14:00
    • 12:45

      Väckelsångs IK P08 (hemma) P-08/09


      14:45
    • 13:00

      Craftstadens IBK Oskarshamn F11-12/1 (borta) F-12/13/14


      15:00
    • 13:00

      KF Ljungby P15/1 (borta) P-13/14


      15:00
    • 14:00

      Växjö IBK Utveckling F13-14 (hemma) F-12/13/14


      16:00
    • 14:00

      Hovshaga AIF P13/3 (hemma) P-13/14


      16:00
    • 15:00

      Hovmantorps GOIF F12-13 (borta) F-12/13/14


      17:00
    • 15:15

      Poolspel Röd+Svart P-13/14


      20:00
    • 17:00

      Carlshamns IBK P14/2 (borta) P-13/14


      19:00
    • 17:45

      Moheda IBK P12-13/1 (hemma) P-13/14


      19:45
    • 18:30

      Hovshaga AIF DJ17 (hemma) DJ17


      20:30
    • 18:30

      Moheda IBK P12-13/2 (borta) P-13/14


      20:30
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.5
  • 31Tis