Inställd träning 16/10
Hej! Jag har tyvärr gått och blivit sjuk vilket innebär att jag inte kan vara med på sammandraget på lördag. Som tur är kan Emma hoppa in för mig, men det innebär tyvärr att träningen ställs in. Lycka till på sammandraget och ni andra får njuta av sovmorgonen. //Aline
F14 (födda 2012/2013)
14 okt 2021
1kommentar
F9 cupomgång 1, samling och mat och sånt!
Hallå, Nu är vi 8 anmälda tjejer till lördag, kommer bli jätteskoj! Fick en fråga om tid för samling, och tänker att 9:00 i arenan nog blir bra. Vår första match är 9:40, så då hinner vi byta om, värma upp och kanske flamsa lite. Och, det är förmodligen inte långt till nånstans där man kan äta (det är ju i Angered centrum), men det är inte jättelångt mellan matcherna så kanske inte dumt att ha med en lunchlåda... Ses på lördag!
F14 (födda 2012/2013)
13 okt 2021
4kommentarer
P9, träning på lördag (16/10)
Hallå, På lördag krockar ju vår vanliga träningstid med match för tjejern! Men Emma som brukar hoppa in när det behövs ställer upp på lördag, så det blir träning som vanligt! Och även om jag bara skickade kallelse till killarna, så är ju tjejerna som inte är med på matchen självklart också välkomna på träningen!
F14 (födda 2012/2013)
13 okt 2021
0kommentarer
Visa fler nyheter