Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 08:00

      Inventering ICA Supermarket centrum U17


      12:00
    • 09:00

      Septembercupen P-10


      15:00
    • 10:00

      Sammandrag IFK Luleå F-11


      15:00
    • 10:00

      Sammandrag P11 Vitå/Jämtön P-11


      14:30
    • 10:00

      BAIK (borta) P-08


      12:00
    • 13:00

      IFK Kalix Lag 2 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Gällivare SK (hemma) P-05


      16:00
    • 14:00

      Sunderby SK (borta) /Lira BK P16


      16:00
    • 14:00

      Gällivare SK (borta) F-08


      15:30
    • 14:30

      Träning F-09


      16:00
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 14:45

      Seriematch Alvik F-07


      16:15
    • 15:00

      IFK Kalix (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Övertorneå SK (7 mot 7) (hemma) P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:45

      Sunderby SK (hemma) F-04/05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:30
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Rosvik IK (borta) P-07


      20:15
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      IBFF/ÖIF (borta) P-04


      21:00
  • 4Ons
    • Heldag

      DM-Final herrar IFK LULEÅ VS BODEN P-04

    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Seriematch F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Entré DM-finalen U17


      20:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Bollflickeuppdrag F-08


      20:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Se DM-final U17


      20:30
    • 18:30

      Boden BK (hemma) A-lag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Storfors AIK/MSSK 2 (hemma) F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Piteå IF FF (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:45

      FC Norrsken (hemma) F-04/05


      20:00
    • 17:50

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Hämta toalettpapper F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning /Lira BK P16


      19:30
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
    • 19:30

      Haparanda FF (hemma) P19


      21:30
  • 6Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:15

      Träning U17


      17:30
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 17:30

      IBFF (hemma) P-07


      19:30
    • 18:30

      Luleå SK (hemma) P-04


      20:30
    • 18:30

      IFK Kalix (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Sunderby SK (borta) P-06


      21:00
  • 7Lör
    • 08:30

      Sammandrag LSK F-11


      13:30
    • 09:00

      Bortamatcher Pajala-Malmberget F-06


      00:00
    • 09:30

      7-7 träningsmatcher P-10


      12:00
    • 10:00

      Storfors AIK (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Södra United (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Storfors AIK Lag 2 (borta) P-08


      12:30
    • 11:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-07


      13:30
    • 11:30

      Jämtö/Vitå BK 9-9 (hemma) /Lira BK P16


      13:30
    • 13:00

      Bergnäsets AIK/Alviks IK (borta) P-05


      15:00
    • 13:00

      Sunderby SK (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Bollkalle A-lagsmatch P-09


      16:00
    • 14:00

      Sandviks IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Pajala IF (borta) F-06


      15:30
    • 14:00

      IFK LULEÅ vs SANDVIK P-04


      16:00
    • 14:45

      Sävast AIF (borta) F-09


      16:00
    • 15:00

      Teg SK (borta) U17


      17:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Bortamatcher Pajala-Malmberget F-06


      18:00
    • 09:40

      Sammandrag 8/9 Skogsvallen Luleå FC P-12


      15:00
    • 10:00

      Prova på 7 mot 7 F-10


      14:45
    • 11:15

      Träning F-08


      13:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch P-07


      13:00
    • 12:30

      Malmbergets AIF (borta) F-06


      14:00
    • 14:00

      Träning P19


      15:15
    • 14:00

      Haparanda FF (borta) /Lira BK P16


      16:00
    • 14:30

      Träning F-09


      16:00
    • 15:15

      Rutviks SK (hemma) P-09


      16:15
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:30

      Seriematch F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      19:00
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
  • 9Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Nyborgs SK (hemma) F-08


      19:30
    • 18:10

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Alviks IK (borta) P-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Kalix (borta) P19


      21:00
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:30
  • 10Tis
    • 17:00

      Intern 9-manna match F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:15

      Alviks IK (hemma) F-04/05


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning /Lira BK P16


      20:30
    • 19:30

      Notvikens IK (borta) P-06


      21:30
    • 20:00

      Piteå IF FF (hemma) P-04


      22:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
      ÖIP
    • 17:00

      Seriematch F-07


      18:30
    • 17:00

      Lira BK Gul (borta) P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Munksund-Skuthamns SK (borta) P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Match P19 IFK Luleå-Notviken U17


      21:30
    • 19:30

      Haparanda FF (hemma) P-06


      21:30
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Assi IF (hemma) F-04/05


      20:00
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:30

      Träning /Lira BK P16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Assi IF (borta) F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
    • 20:00

      Södra United (hemma) P-05


      22:00
  • 13Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:15

      Träning U17


      17:30
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 17:30

      Sävast AIF (hemma) P-07


      19:30
    • 17:45

      IBFF/ÖIF (borta) P-05


      19:45
  • 14Lör
    • 09:00

      Cup, prova på 9 mot 9 F-07


      16:00
    • 10:30

      IFK Råneå (hemma) F-06


      12:00
    • 10:45

      Södra United (hemma) P-09


      12:00
    • 13:00

      Bollflickor F-06


      16:00
    • 14:00

      Älvsby IF (hemma) P-07


      16:00
    • 14:00

      Anundsjö IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Bergnäsets AIK (borta) P-06


      17:00
  • 15Sön
    • 08:00

      Prova på 9-manna P-07


      15:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:00

      Gammelstads IF (borta) /Lira BK P16


      13:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      BAIK (hemma) P-08


      13:30
    • 13:00

      Gällivare/Malmberget (hemma) P19


      15:00
    • 14:30

      Träning F-06


      15:30
    • 14:30

      Träning F-09


      16:00
    • 16:00

      Gimonäs/Guif (hemma) U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Seriematch Piteå F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:15

      Alviks IK (borta) F-06


      20:45
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Älvsby IF (hemma) F-09


      20:15
    • 19:15

      Seriematch Sävast F-07


      20:45
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:30
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      IBFF (borta) F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 18Ons
    • 16:45

      Sunderby SK (borta) F-04/05


      19:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) F-08


      19:00
    • 18:00

      Svartbjörsbyns IF (borta) P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning /Lira BK P16


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
    • 20:00

      Hedens IF (hemma) P-05


      22:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Seriematch LSK F-07


      19:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 20:00

      Luleå SK (borta) /Lira BK P16


      22:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 20Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:15

      Träning U17


      17:30
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 17:45

      FC Norrsken (hemma) F-04/05


      20:30
    • 18:30

      Sävast AIF (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Alvik IK (borta) P-06


      20:00
    • 18:30

      Alviks IK (borta) P-06


      20:30
  • 21Lör
    • Heldag

      Septembercupen F-07

    • 10:15

      Gammelgårdens IF (borta) F-04/05


      12:30
    • 12:00

      IFK Kalix (borta) P-04


      14:00
    • 12:00

      Luleå SK (hemma) P-07


      14:00
    • 12:00

      Luleå SK Blå (borta) P-09


      13:30
    • 13:00

      Gottne IF (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:15

      Gammelstads IF (hemma) F-09


      14:30
    • 13:30

      Luleå SK Röd (borta) P-09


      14:45
    • 17:00

      Säsongsavslutning F-07


      19:00
  • 22Sön
    • 00:00

      Bodens BK FF (hemma) /Lira BK P16


      02:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Sandåkerns SK (hemma) /Lira BK P16


      15:00
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) P-07


      15:00
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 18:30

      Sävast AIF (borta) P-06


      20:30
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 19:00

      IFK Luleå Blå (hemma) P-04


      21:00
    • 19:00

      IFK Luleå Blå (hemma) P-05


      21:00
    • 20:00

      Boden BK (borta) U17


      22:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 18:15

      Sävast AIF/Trångfors (hemma) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 14:00

      Northen Elite Trophy P-04


      00:00
    • 14:00

      Northern Elite Trophy P-06


      00:00
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 17:30

      Northern Elite Trophy Cup P-05


      00:00
    • 18:00

      Säsongsavslutning F-04/05


      21:00
    • 20:00

      Skellefteå FF (borta) P-05


      21:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Northen Elite Trophy P-04

    • Heldag

      Northern Elite Trophy P-06

    • Heldag

      Northern Elite Trophy Cup P-05

    • 10:00

      Gimonäs UIF (hemma) P-05


      11:00
    • 10:00

      Luleå SK Blå (hemma) P-09


      11:15
    • 11:30

      Luleå SK Röd (hemma) P-09


      12:15
    • 13:00

      Notviken IK2 (hemma) P19


      15:00
    • 14:00

      Kiruna FF (borta) /Lira BK P16


      16:00
    • 14:00

      Ersmark (borta) U17


      16:00
    • 19:00

      IFK Luleå P06 (hemma) P-05


      20:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Northen Elite Trophy P-04


      19:00
    • 00:00

      Northern Elite Trophy P-06


      19:00
    • 00:00

      Northern Elite Trophy Cup P-05


      16:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 15:00

      Piteå IF FF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 30Mån
    v.40