Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juli 2019

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.27
    • Heldag

      Distriktslag Utvecklingslägret P-04

    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
  • 2Tis
    • Heldag

      Distriktslag Utvecklingslägret P-04

    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Sävast AIF (hemma) P-06


      20:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 3Ons
    • Heldag

      Distriktslag Utvecklingslägret P-04

    • 15:00

      Träning P-06


      17:00
    • 17:30

      Seriematch F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 4Tor
    • Heldag

      Distriktslag Utvecklingslägret P-04

    • 15:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:45

      Träning /Lira BK P16


      18:00
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Bollpojkar under A-lagsmatch P-07


      21:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Sunderby SK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:50

      Spontanfotboll P-09


      20:00
    • 19:00

      IFK LULEÅ-UMEÅ AKADEMI P-04


      21:00
    • 19:00

      Umeå FC Akademi (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 5Fre
    • 00:00

      Distriktslag Utvecklingslägret P-04


      19:00
    • 18:00

      Gammelstads IF (borta) /Lira BK P16


      20:00
  • 6Lör
  • 7Sön
    • 19:00

      Storfors AIK (borta) P-05


      21:00
  • 8Mån
    v.28
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:15

      Piteå IF (borta) F-04/05


      20:30
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Gothia möte F-04/05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 10Ons
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 11Tor
    • 16:00

      Träning F-04/05


      17:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
  • 12Fre
    • 17:00

      Gothia Cup P-04


      00:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 12:00

      Träning P-04


      13:00
    • 14:00

      Träning U17


      15:30
  • 14Sön
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
      Nya 1
    • 14:00

      Träning U17


      15:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:00
  • 15Mån
    v.29
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 13:30

      Hayat AC Casablanca (borta) P-04


      14:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 16Tis
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 16:40

      Örebro SK Vit (hemma) P-04


      17:40
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 17Ons
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 09:00

      BK Höllviken (hemma) P-04


      10:00
    • 17:20

      IK Zenith (hemma) P-04


      18:20
  • 18Tor
    • Heldag

      Gothia Cup P-04

    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Tegs SK Fotboll (hemma) U17


      18:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
  • 19Fre
    • 00:00

      Gothia Cup P-04


      19:00
    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 11:30

      Skellefteå FF (hemma) U17


      12:30
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
  • 20Lör
    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • Heldag

      Laxloppet P-05

    • 16:30

      Bodens BK (borta) U17


      17:30
  • 21Sön
    • Heldag

      Gothia F-04/05

    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P19


      12:30
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 13:30

      Västerås SK FK (hemma) U17


      14:30
    • 18:00

      Träning /Lira BK P16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 22Mån
    v.30
    • 10:00

      Träning F-06


      11:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 19:00

      IBFF/ÖIF (hemma) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning /Lira BK P16


      20:30
    • 20:00

      Träning P-06


      21:45
    • 20:30

      Träning P19


      22:00
  • 23Tis
    • 10:00

      Träning F-06


      11:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 24Ons
    • 10:00

      Träning F-06


      11:30
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:00
  • 25Tor
    • 10:00

      Umeå Fotbollsfestival P-06


      00:00
    • 11:00

      Umeå Fotbollsfestival F-06


      00:00
    • 15:00

      Ersmark (borta) U17


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 26Fre
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-06

    • 09:00

      Outokumpo Cup P-05


      00:00
    • 14:00

      KemPa (hemma) P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 18:00

      Kolarin Kontio (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK P16


      19:00
  • 27Lör
    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival P-06

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-06

    • Heldag

      Outokumpo Cup P-05

    • 10:00

      KemPa (borta) P-05


      11:00
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 13:00

      Sandåkerns SK (hemma) /Lira BK P16


      15:00
  • 28Sön
    • 00:00

      Umeå Fotbollsfestival P-06


      19:00
    • 00:00

      Umeå Fotbollsfestival F-06


      18:00
    • 00:00

      Outokumpo Cup P-05


      21:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 14:30

      Träning F-09


      16:00
    • 15:00

      PSC akademi (hemma) P19


      17:00
    • 17:00

      Luleå SK (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 29Mån
    v.31
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 19:30

      NOTVIKEN IK vs BBK P-04


      20:30
  • 30Tis
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:30

      Öjeby IF (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 31Ons
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Gimonäs/Guif (borta) U17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:45

      Sunderby SK Lag 1 (borta) P-06


      20:45
    • 19:30

      Bodens BK FF 2 (borta) P19


      21:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30