Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 11:00

      Träningsmatch F-04/05


      13:00
    • 11:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      12:00
    • 15:00

      Kickoff spelare P-05


      19:00
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK P16


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 2Tor
    • 15:45

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:45

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Distriktsträning P-05


      21:00
    • 18:15

      Träning P19


      19:45
    • 18:15

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 3Fre
  • 4Lör
    • Heldag

      Nordic top 12 cup F-04/05

    • Heldag

      Cup Umeå P-09

    • 10:00

      Träning P-06


      11:00
    • 10:00

      Robertsfors IK (hemma) P-04


      11:00
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      13:00
    • 10:15

      Sandåkerns SK (hemma) F-04/05


      12:00
    • 11:30

      Träningsmatch P-07


      12:45
    • 11:30

      Lira BK (borta) F-08


      13:00
    • 13:00

      Piteå IF (hemma) P-05


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch Gimonäs F14 Carlshöjd - IFK Luleå F-04/05


      16:00
    • 16:30

      Morön BK (borta) P-04


      17:30
    • 18:45

      Sundsvalls DFF (borta) F-04/05


      20:30
  • 5Sön
    • Heldag

      Nordic top 12 cup F-04/05

    • Heldag

      Cup Umeå P-09

    • 10:00

      Sidsjö-Böle IF (hemma) F-04/05


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 10:00

      Sunderby SK (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Domarutbildning P-05


      14:00
    • 11:00

      Domarutbildning F-06


      14:00
    • 11:15

      Träning F-08


      13:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träningsmatch Umeå södra F-05 Blå-IFK Luleå F-04/05


      14:00
    • 12:30

      IFK Umeå (hemma) P-04


      13:30
    • 14:00

      Bollkalleuppdrag P-08


      17:30
    • 15:00

      IFK Umeå (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      IFK Kalix (borta) P-06


      17:30
    • 16:30

      Sandåkerns SK (borta) P-04


      17:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:15

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 18:00

      Målvaktsakademi F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:30

      Bodens BK FF 2 (hemma) P19


      21:30
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Boden BK (borta) U17


      21:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 8Ons
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 16:15

      Träning U17


      17:45
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:10

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
  • 9Tor
    • 15:45

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:15

      Haparanda FF (hemma) F-04/05


      20:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:30
  • 10Fre
    • 16:15

      Träning P19


      17:45
    • 16:15

      Träning U17


      17:45
    • 17:30

      Bergnäsets AIK (hemma) P-07


      19:30
    • 18:30

      IBFF/ÖIF (hemma) P-05


      20:30
  • 11Lör
    • Heldag

      Lilla Sundis Green Care Cup F-07

    • Heldag

      SAIK Open F-08

    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      10:30
    • 11:00

      Buss till Östersund A-lag Herrar


      19:00
    • 12:00

      Piteå IF 1 (hemma) F-08


      12:30
    • 12:30

      Träning /Lira BK P16


      14:00
    • 13:00

      Hedens IF (hemma) P-06


      15:00
    • 13:00

      Brändöns IF (hemma) P-08


      14:30
    • 14:15

      Storfors AIK 1 (borta) F-08


      14:45
    • 14:15

      Rutviks SK (hemma) F-04/05


      17:00
    • 14:30

      Sunderby SK Lag 1 (hemma) P-06


      16:30
    • 16:00

      IFK Kalix (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      Skellefteå FF (hemma) U17


      18:00
    • 18:00

      FC Norrsken (hemma) F-08


      18:30
  • 12Sön
    • 07:30

      Cup LSK F-06


      16:00
    • 08:00

      Lilla Sundis cup P-07


      18:45
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) P-06


      12:00
    • 11:15

      Träning F-08


      13:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 12:00

      IFK Östersund (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Träningsmatcher Lira, Trångfors F-10


      15:15
    • 13:15

      Älvsby IF (9 mot 9) (hemma) P-05


      15:00
    • 13:30

      Tränarmöte P-09


      15:00
    • 14:00

      Bergnäsets AIK (hemma) /Lira BK P16


      16:00
    • 16:00

      Södra United (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:00

      Sunderby SK (borta) P-06


      19:00
    • 18:00

      Målvaktsakademi F-07


      19:00
    • 18:00

      Domarlista P-05


      19:00
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 13Mån
    v.20
    • 09:00

      Hämta toapapper P-06


      22:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning /Lira BK P16


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
  • 14Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:45

      Gammelstads IF (borta) F-04/05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 15Ons
    • 16:15

      Träning U17


      17:45
    • 16:50

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:10

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Föräldramöte P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK P16


      18:45
    • 18:00

      Teorikväll F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Luleå SK (borta) F-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:30

      Lira BK (borta) P-05


      21:30
    • 19:30

      Lira BK (hemma) P19


      21:30
      Skogsvallen
      Serie: Div 4 Norra Norrbotten 2019
      Samlingstid: 18:15
      Resultat och referat
  • 16Tor
    • 15:00

      Utlämning toapapper P-05


      18:00
    • 15:45

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Vårstädning P19


      23:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Älvsby IF (borta) P-06


      21:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:20

      Träning /Lira BK P16


      18:30
    • 19:00

      Lira BK Blå (borta) P-06


      21:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Mini Sundis Cup P-11

    • 09:00

      Mini Sundis Cup P-10


      18:00
    • 09:00

      Lira BK Lag 3 (borta) P-07


      11:00
    • 09:00

      Lira BK Lag 2 (borta) P-07


      11:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Piteå IF Lag 2 (hemma) P-08


      11:30
    • 11:00

      Gammelstads IF (borta) P-08


      12:30
    • 11:15

      Kiruna FF (hemma) F-04/05


      13:30
    • 11:45

      Haparanda FF (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Länslag P-04


      12:00
    • 12:30

      Seriematch Gammelstad F-07


      14:00
    • 13:15

      Piteå IF FF Lag 2 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Teg SK (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Kiruna FF (hemma) /Lira BK P16


      16:00
    • 14:45

      Trångfors IF (hemma) F-09


      16:00
    • 15:00

      Övertorneå SK (borta) P19


      17:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Haparanda FF (borta) /Lira BK P16


      02:00
    • 10:00

      Bodens BK FF (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:45

      Lira Bollklubb (borta) F-04/05


      13:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 12:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-05


      14:30
    • 12:30

      Lira BK Blå (hemma) F-08


      13:30
    • 14:15

      Seriematch F-07


      15:30
    • 14:30

      Träning F-06


      16:00
    • 15:00

      Täfteå IK (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:50

      Träning P-05


      17:00
    • 16:00

      Träning F-09


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:15

      Älvsby IF (9 mot 9) (hemma) P-04


      19:15
    • 18:00

      Gammelgårdens IF (borta) /Lira BK P16


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 20Mån
    v.21
    • 00:00

      Södra United (hemma) P-07


      02:00
    • 00:00

      Haparanda FF (hemma) P-07


      02:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:30

      Lagfotografering F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Lagfotografering P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:15

      Fotografering P-04


      19:15
    • 18:30

      Träning /Lira BK P16


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
  • 21Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 20:30

      Storfors AIK (hemma) P-04


      22:30
  • 22Ons
    • 16:15

      Träning U17


      17:45
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Städning+fys P-04


      19:30
    • 17:45

      Träning /Lira BK P16


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Kiruna FF (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Sävast AIF (hemma) P19


      21:30
  • 23Tor
    • Heldag

      Egen Rehab - Ta hand om kroppen A-lag Herrar

    • 15:45

      Träning P-06


      17:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
    • 20:00

      Träning /Lira BK P16


      21:15
  • 24Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:45

      Piteå IF (hemma) F-04/05


      20:00
    • 19:30

      Lira BK (borta) P-05


      21:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Bergnäsets AIK (borta) P-08


      10:30
    • 10:00

      Öjeby IF (hemma) F-06


      12:00
    • 10:10

      Träningsmatch BAIK P-08


      11:40
    • 11:00

      Träning P19


      12:30
    • 12:00

      Rosvik IK (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Gimonäs/Guif (hemma) U17


      16:00
    • 15:30

      Hedens IF (borta) P-04


      17:30
    • 16:00

      Munksund-Skuthamns SK (borta) /Lira BK P16


      18:00
    • 16:00

      Sandviks IK (borta) A-lag Herrar


      18:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Vårstädning /Lira BK P16


      14:00
    • 11:00

      Lira BK (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Lira BK Gul (borta) F-09


      12:30
    • 11:00

      Gällivare SK (hemma) F-08


      12:00
    • 11:00

      Träning P-10


      14:00
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:30
    • 13:00

      Sunderby SK (hemma) F-06


      15:00
    • 14:00

      Seriematch F-07


      15:30
    • 14:15

      Lira BK (hemma) P-05


      16:15
    • 15:30

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      IBFF (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Nyborgs SK (borta) F-08


      17:00
    • 17:00

      Älvsby IF (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Städuppdrag Porsöberget-Sundet U17


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning /Lira BK P16


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:45

      Rutviks SK (hemma) F-04/05


      21:00
    • 18:50

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 28Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 29Ons
    • 16:15

      Träning U17


      17:45
    • 16:50

      Träning P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:10

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK P16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:15

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Match P19 IFK-Sävast U17


      21:00
    • 19:30

      Haparanda FF (borta) P19


      21:00
  • 30Tor
    • 10:00

      Träning P-06


      12:00
    • 12:00

      Distriktslag Norrlandslägret P-04


      00:00
    • 13:00

      Bollkalle A-lagsmatch IFK Luleå-Gottne IF P-09


      16:00
    • 13:15

      Sunderby SK (hemma) F-04/05


      15:30
    • 14:00

      Gottne IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning F-04/05


      18:30
    • 17:20

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 31Fre
    • Heldag

      Distriktslag Norrlandslägret P-04

    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) P-07


      19:30
    • 18:00

      Lira BK Gul (borta) F-06


      20:00
    • 18:30

      Bergnäsets AIK (hemma) /Lira BK P16


      20:30