Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:00

      Septembercupen P-07


      19:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
    • 10:00

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Sammandrag Gammelgården F-10


      14:30
    • 10:00

      Sammandrag LSK P-10


      15:00
    • 10:50

      Nyborgs SK (borta) F-09


      11:30
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      11:50
    • 11:40

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      12:20
    • 12:00

      Piteå IF (borta) P-06


      13:30
    • 12:20

      Öjeby IF /IBFF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Brändöns IF (hemma) P-08


      14:30
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:20

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      14:00
    • 14:10

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      14:50
    • 14:10

      IFK Råneå (borta) F-09


      14:50
    • 14:20

      Sunderby SK (hemma) P-05


      15:20
    • 14:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Övertorneå SK (borta) U19


      17:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Septembercupen F-07


      17:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:30

      Haparanda FF (hemma) P-06


      12:00
    • 12:00

      Bollkalle /Luleå FC P04


      14:00
    • 12:00

      IFK Östersund (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) /Lira BK U16


      15:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      IBFF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Piteå IF FF (hemma) /Luleå FC P04


      20:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Alviks IK (borta) F-04/05


      20:30
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      19:00
    • 18:00

      Träning /Luleå FC P04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 14:30

      Avresa Härnösand A-lag Herrar


      21:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 18:00

      Storfors AIK (borta) P-06


      19:30
  • 8Lör
    • 08:20

      Prova på 7 mot 7 Notviken P-09


      14:00
    • 09:40

      Sammandrag Kalix 7 mot 7 P-09


      15:00
    • 09:40

      Sävast AIF (borta) F-09


      10:40
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:00

      Seriematch F-07


      12:30
    • 11:30

      Lira BK Blå (hemma) F-06


      13:00
    • 11:50

      Sunderby SK (borta) F-09


      12:30
    • 12:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Hedens IF Lag 2 (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Matcher P-07


      16:00
    • 13:00

      Rutviks SK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Övertorneå SK (hemma) P-05


      15:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) /Lira BK U16


      16:00
    • 14:00

      Härnösands FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Älvsby IF (hemma) P-07


      16:30
    • 14:30

      Sunderby SK Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Södra United (borta) F-04/05


      16:30
    • 15:20

      Rutviks SK (hemma) F-09


      16:00
  • 9Sön
    • 08:00

      Seriematch Gällivare F-07


      18:30
    • 12:00

      Kiruna FF (hemma) /Lira BK U16


      14:00
    • 12:00

      Jokkmokks SK (borta) U17


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) P-08


      19:00
  • 10Mån
    v.37
    • 16:45

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:15
    • 17:45

      Träning /Luleå FC P04


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Hedens IF (hemma) U19


      21:00
    • 19:00

      Notviken IK (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Luleå SK Lag 1 (borta) P-07


      19:15
    • 18:00

      Gammelstads IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      LSK (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Kalix (borta) P-05


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 08:00

      Prova på 9-manna Cup F-06


      14:30
      Tunavallen
      Anteckning: Anmälan till prova på 9-manna cup.
      Vi spelar totalt 4 matcher under dagen.
      Fördelningen av matcher mellan spelarna kommer senare. Anmälan stänger på onsdag kl. 18:00
    • 08:50

      Sammandrag Hertsön P-09


      14:45
    • 10:00

      Sammandrag Lira Grupp C P-09


      13:30
    • 11:00

      Träningsmatch P-12


      13:00
    • 11:00

      Nyborgs SK (borta) F-09


      12:00
    • 11:30

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:45

      Match Älvsbyn F-07


      13:00
    • 12:00

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      12:40
    • 12:00

      Sävast AIF (borta) U17


      14:00
    • 12:20

      Kiruna FF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Kiruna FF (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      14:10
    • 14:20

      Sävast AIF (hemma) P-05


      16:20
    • 14:30

      Hedens IF Lag 1 (hemma) P-07


      16:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Prova på 9-manna cup P-06


      19:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 13:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      15:00
    • 13:45

      Säsongsavslutning P-10


      16:00
    • 14:30

      Assi IF (hemma) F-08


      15:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Gammelstads IF (borta) U17


      18:00
    • 17:00

      Haparanda FF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Seriematch F-07


      19:30
    • 19:00

      Träning /Luleå FC P04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      IFK Råneå (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • Heldag

      Sammandrag P-09

    • 08:30

      Några matcher F-07


      16:00
    • 09:15

      Träningsmatch BAIK P-08


      10:30
    • 10:30

      Träningsmatch BAIK P-08


      12:00
    • 11:00

      Gällivare SK (hemma) /Luleå FC P04


      13:00
    • 13:00

      Bollkalle IFK P05 P-05


      17:00
    • 13:00

      Lira BK (hemma) F-08


      14:00
    • 14:00

      Täfteå IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Södra United (hemma) F-04/05


      16:00
    • 16:30

      Sävast AIF (hemma) F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Gammelstads IF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Fotbollssäsongen 2019 /Luleå FC P04


      00:00
    • 08:00

      Bemanning fik Arcus P-05


      16:00
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Parkalompolo IK (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Avslutning med laget. F-06


      18:30
    • 15:00

      Haparanda FF (hemma) P-06


      16:30
    • 16:45

      Jokkmokks SK (hemma) U17


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK U16


      19:30
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Föräldramatch F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:30

      Heja på Lag 1 P-05


      21:15
    • 19:30

      Lira BK Blå (borta) P-05


      21:30
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Höstcup 9-manna P-06

    • 14:00

      Gällivare Malmbergets FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 30Sön