Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Luleå

Följ

IFK Luleå

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:00

      Septembercupen P-07


      19:00
    • 10:00

      Seriematch F-07


      11:30
    • 10:00

      Sammandrag Gammelgården F-10


      14:30
    • 10:00

      Sammandrag LSK P-10


      15:00
    • 10:00

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:50

      Nyborgs SK (borta) F-09


      11:30
    • 10:50

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      11:50
    • 11:40

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      12:20
    • 12:00

      Piteå IF (borta) P-06


      13:30
    • 12:20

      Öjeby IF /IBFF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Brändöns IF (hemma) P-08


      14:30
    • 13:20

      Gammelgårdens IF lag 3 (hemma) F-09


      14:00
    • 13:20

      Nyborgs SK (hemma) F-09


      14:00
    • 14:10

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      14:50
    • 14:10

      IFK Råneå (borta) F-09


      14:50
    • 14:20

      Sunderby SK (hemma) P-05


      15:20
    • 14:30

      Piteå IF FF Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Övertorneå SK (borta) U19


      17:00
  • 2Sön
    • 09:00

      Septembercupen F-07


      17:00
    • 09:00

      Träning P-10


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:30

      Haparanda FF (hemma) P-06


      12:00
    • 12:00

      Bollkalle /Luleå FC P04


      14:00
    • 12:00

      IFK Östersund (hemma) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Öjeby IF (hemma) /Lira BK U16


      15:00
    • 15:30

      Tegs SK (hemma) U17


      17:30
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Hedens IF Lag 1 (borta) P-07


      19:30
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      IBFF (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Piteå IF FF (hemma) /Luleå FC P04


      20:00
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:45

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Alviks IK (borta) F-04/05


      20:30
    • 19:00

      Boden United/Hedens IF 2 (borta) IFK Luleå 3


      21:00
  • 5Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning /Lira BK U16


      19:00
    • 18:00

      Träning /Luleå FC P04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Svartbjörnsbyns IF (borta) P-05


      20:30
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 14:30

      Avresa Härnösand A-lag Herrar


      21:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Storfors AIK (borta) P-06


      19:30
  • 8Lör
    • 08:20

      Prova på 7 mot 7 Notviken P-09


      14:00
    • 09:40

      Sammandrag Kalix 7 mot 7 P-09


      15:00
    • 09:40

      Sävast AIF (borta) F-09


      10:40
    • 10:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:00

      Seriematch F-07


      12:30
    • 11:30

      Lira BK Blå (hemma) F-06


      13:00
    • 11:50

      Sunderby SK (borta) F-09


      12:30
    • 12:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-05


      14:00
    • 13:00

      Övertorneå SK (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Matcher P-07


      16:00
    • 13:00

      Rutviks SK (hemma) P-07


      15:00
    • 13:00

      Hedens IF Lag 2 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      Härnösands FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      IFK Kalix (hemma) /Lira BK U16


      16:00
    • 14:30

      Älvsby IF (hemma) P-07


      16:30
    • 14:30

      Sunderby SK Lag 1 (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Södra United (borta) F-04/05


      16:30
    • 15:20

      Rutviks SK (hemma) F-09


      16:00
  • 9Sön
    • 08:00

      Seriematch Gällivare F-07


      18:30
    • 12:00

      Kiruna FF (hemma) /Lira BK U16


      14:00
    • 12:00

      Jokkmokks SK (borta) U17


      14:00
    • 13:00

      Träning P-10


      14:00
    • 13:00

      vs Motståndare (hemma) P-06


      16:00
    • 15:00

      Umeå FC Akademi (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Rutviks SK (hemma) P-08


      19:00
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Gammelstads IF (borta) F-04/05


      19:30
    • 18:00

      LSK (borta) P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Luleå SK Lag 1 (borta) P-07


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:45

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      IFK Kalix (borta) P-05


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Munksund Skuthamn SK (hemma) /Lira BK U16


      20:00
    • 18:00

      Alviks IK (borta) F-08


      19:00
      Liko Arena
      Serie: Serie F08 Grupp A 18
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: 10 tjejer kallas i första omgången. Svara fort då det är kort anmälningstid.
      Resultat och referat
  • 15Lör
    • 08:00

      Prova på 9-manna Cup F-06


      14:30
    • 08:50

      Sammandrag Hertsön P-09


      14:45
    • 10:00

      Sammandrag Lira Grupp C P-09


      13:30
    • 11:00

      Nyborgs SK (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-12


      13:00
    • 11:30

      vs Motståndare (hemma) P-06


      15:30
    • 11:45

      Match Älvsbyn F-07


      13:00
    • 12:00

      Gammelgårdens IF lag 2 (borta) F-09


      12:40
    • 12:00

      Sävast AIF (borta) U17


      14:00
    • 12:20

      Kiruna FF (hemma) P-05


      14:20
    • 13:00

      Kiruna FF (hemma) P-07


      15:00
    • 13:30

      Gammelgårdens IF lag 1 (hemma) F-09


      14:10
    • 14:20

      Sävast AIF (hemma) P-05


      16:20
    • 14:30

      Hedens IF Lag 1 (hemma) P-07


      16:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Prova på 9-manna cup P-06


      19:00
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 13:00

      Piteå IF FF Lag 1 (borta) P-08


      15:00
    • 13:00

      Unbyns IF (borta) IFK Luleå 3


      15:00
    • 13:30

      Ersmarks IF (hemma) U17


      15:30
    • 13:45

      Säsongsavslutning P-10


      16:00
    • 14:30

      Assi IF (hemma) F-08


      15:30
    • 16:00

      Gammelstads IF (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Haparanda FF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
  • 17Mån
    v.38
  • 18Tis
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning F-07


      20:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
    • 18:45

      Träning F-04/05


      20:00
    • 20:00

      Notvikens IK 2 (borta) U19


      22:00
  • 19Ons
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:15

      Seriematch F-07


      19:30
    • 19:00

      IFK Råneå (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
    • 19:00

      Träning /Luleå FC P04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
    • 19:00

      Sävast AIF (hemma) U17


      21:00
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • Heldag

      Sammandrag P-09

    • 08:30

      Några matcher F-07


      16:00
    • 09:15

      Träningsmatch BAIK P-08


      10:30
    • 10:30

      Träningsmatch BAIK P-08


      12:00
    • 11:00

      Gällivare SK (hemma) /Luleå FC P04


      13:00
    • 13:00

      Bollkalle IFK P05 P-05


      17:00
    • 13:00

      Lira BK (hemma) F-08


      14:00
    • 14:00

      Täfteå IK (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:30

      Södra United (hemma) F-04/05


      16:00
    • 16:30

      Sävast AIF (hemma) F-04/05


      18:30
    • 17:00

      Gammelstads IF (hemma) /Lira BK U16


      19:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Fotbollssäsongen 2019 /Luleå FC P04


      00:00
    • 08:00

      Bemanning fik Arcus P-05


      16:00
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      Bergnäsets AIK (hemma) F-08


      11:00
    • 11:30

      Morön BK (borta) U17


      13:30
    • 12:00

      Kiruna FF (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Parkalompolo IK (hemma) U19


      15:00
    • 14:00

      Avslutning med laget. F-06


      18:30
    • 15:00

      Haparanda FF (hemma) P-06


      16:30
    • 16:45

      Jokkmokks SK (hemma) U17


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning /Lira BK U16


      19:30
  • 24Mån
    v.39
    • 17:00

      Föräldramatch F-07


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 19:30

      Lira BK Blå (borta) P-05


      21:30
    • 19:30

      Heja på Lag 1 P-05


      21:15
  • 25Tis
    • 16:00

      Träning U19


      17:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 17:00

      Avslutning säsong 2018 P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:45

      Träning /Lira BK U16


      20:15
  • 26Ons
    • 16:00

      Träning U17


      17:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Bredåkers SK (borta) P-06


      19:00
    • 19:00

      Träning /Luleå FC P04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:30
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 18:30

      IFK Kalix (hemma) U17


      20:30
  • 29Lör
    • Heldag

      Höstcup 9-manna P-06

    • 14:00

      Gällivare Malmbergets FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 30Sön